Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Szklany terminal
Data dodania: 30.01.09

W ostatnich latach firma Glaverbel położyła większy nacisk na realizacje obiektów w Polsce, co wzmocniło jej dotychczasową pozycję na rynku lokalnym i pozwoliło na prezentację nowych, miękkopowłokowych szkieł. Obecnie Glaverbel we współpracy z firmą Metalplast-Bielsko S.A. realizuje kontrakt na dostawę szkła na elewacje dla nowego terminalu portu lotniczego w Warszawie.

Do realizacji został użyty jeden z najnowszych produktów koncernu, nisko-emisyjne szkło przeciwsłoneczne o wysokiej przepuszczalności światła i znakomitych walorach energetycznych - szkło to zapewnia ochronę przeciwsłoneczną w lecie i jednocześnie chroni przed ucieczką ciepła w zimie. Planibel Energy NT można ponadto hartować, co podnosi wytrzymałość szkła. Jest to jedno z pierwszych na świecie szkieł miękkopowłokowych o tak dobrych parametrach optycznych, które poddaje się obróbce termicznej. Jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla firm zajmujących się obróbką szkła elewacyjnego, ale także projektantów i specjalistów określających wymogi techniczne elewacji.

Planibel Energy NT podnosi komfort życia, a jednocześnie chroni środowisko naturalne i zmniejsza zużycie energii.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań, szkło Planibel Energy NT jest całkowicie neutralne i trudne do odróżnienia od zwykłego szkła.

Zestaw użyty w nowym terminalu i pirsie to: Planibel Energy NT 10 mm//argon 16 mm/Stratophone 66.1, który został wybrany ze względu na zapewnienie jak najlepszych parametrów akustycznych, termicznych i estetycznych.

Konstrukcja elewacji została specjalnie zaprojektowana do wykonania Terminala Okęcie II. Stanowi ją odwrócony system słupowo-ryglowy, którego nośne elementy umieszczone są na zewnątrz, natomiast wewnątrz pomieszczenia widzimy jednolitą powierzchnię szkła.Ponieważ elementy klejenia narażone są na promienie UV, zastąpiono standardowo używany poliuretan silikonem firmy DOW CORNING. Dodatkowo, aby usztywnić szkło i zwiększyć bezpieczeństwo, wprowadzono do przestrzeni międzyszybowej stalowe profile w kształcie litery „U”, które zostały zatopione w silikonie.METALPLAST BIELSKO zastosował do konstrukcji nośnej elewacji systemy: MB-SG60 i MB-SR100. Skala obiektu oraz ogromne rozmiary szyb są dużym wyzwaniem dla firmy Glaverbel Wiglav, która całość prac wykonuje samodzielnie, w swoim zakładzie w Falenicy.Mariusz Samoraj
GLAVERBEL POLSKA
Zdjęcia: Elżbieta Dziubak
METALPLAST BIELSKO S.A. 

więcej informacji: Świat Szkła 3/2006

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik