Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Maxi-szyba na targach BAU
Data dodania: 02.06.13

 

     Jednym z hitów targów BAU 2013 było powlekane szkło laminowane o wymiarach 14 m długości i 3,2 m wysokości, zaprezentowane na stoisku firmy AGC Interpane wraz z firmą SEELE SEDAK. Firma SEELE SEDAK produkuje, wykorzystując nowy, specjalnie przystosowany autoklaw, największe na świecie tafle szkła laminowanego (warstwowego) w maksymalnych wymiarach 17x4,5 m.

 

 

2013-04-3-1

Szkło laminowane VSG ponadgabarytowe (14 000 x 3200 mm), powlekane, laminowane ze szkła wzmacnianego termicznie (2x12 mm HSG) z firmy AGC Interpane.

 

 

     AGC Interpane od niedawna, w fabryce w Plattling, może wytwarzać tafle szkła z powłokami służącymi do ochrony przed słońcem i zawierającymi izolację termiczną o wymiarach do 18x3,21 m.

     W skład szyby pokazanej na targach BAU – wchodziło szkło wzmacniane termicznie, powlekane, laminowane 2x12 mm, z białą folią SentryGlas jako przekładką między warstwami szkła. Eksponat został specjalnie wykonany na targową prezentację, z powłoką nałożoną w Plattling a następnie firma SEELE SEDAK wykonała jej laminowanie Takie ponadgabarytowe szyby są nie tylko efektowne i „cieszą oczy” producenta, ale systematycznie rośnie rynkowy popyt na nie. Ponadto pokazano, że AGC Interpane może zapewnić znacznie zwiększoną ochronę przed słońcem i szerszą paletę dostępnego szkła, a także szkło „SunEwat XL” - szkło laminowane z wbudowanymi mono-lub polikrystalicznymi ogniwami fotowoltaicznymi. Możliwa jest instalacja (montaż) modułów PV na elewacjach, szklanych dachach, balustradach, konstrukcjach zacieniających itp. SunEwat XL jest zbudowany jak konwencjonalne, transparentne szkło elewacyjne lub nieprzejrzysta okładzina. Tafle SunEwat L mogą być montowane jako element szyb zespolonych, co pozwala uzyskać niezbędną izolację cieplną. Istnieje możliwość modyfikacji odstępów pomiędzy poszczególnymi ogniwami, a co za tym idzie, dobrania najdogodniejszego stopnia przepuszczalności światła przez moduł.

www.interpane.com 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 4/2013

 

 

 

01 chik
01 chik