Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Najwyraźniej naturalne – szkło GUARDIAN UltraClear™
Data dodania: 11.08.13

 

 

Zwykłe szkło float, produkowane tradycyjną metodą, zawiera domieszkę tlenku żelaza, nadającą mu lekko zielonkawą barwę. Jeśli więc szukamy produktu maksymalnie przejrzystego i wiernie oddającego kolory otoczenia musimy wybrać produkt o niskiej zawartości żelaza. Jednym z takich produktów jest właśnie produkowane przez GUARDIAN szkło float UltraClear™.

 

2013-06-27-1

 

Szkło w powszechnym użyciu

Szkło jest coraz śmielej wykorzystywane w budownictwie zarówno w projektach architektonicznych jako materiał konstrukcyjny fasad, jak i jako materiał wykończeniowy, czy dekoracyjny w przemyśle meblarskim i wnętrzarskim. Coraz częściej szkło ma też już nie tylko funkcję użytkową (jak np. w oknach, ściankach działowych czy windach) lecz również dekoracyjną. Szeroka gama dostępnych na rynku szkieł ozdobnych pozwala na dobranie produktu o konkretnym kolorze, wzorze czy poziomie przezierności.

Wprawdzie wielu z nas uważa, że szkło samo w sobie jest materiałem w pełni przezroczystym, jednak w rzeczywistości nie jest ono idealnie bezbarwne i zatrzymuje część przechodzącego przez nie światła. Najczęściej jedną z domieszek stosowanych w produkcji szła są związki żelaza powodujące, że szkło przybiera lekko zielonkawy odcień. W wielu przypadkach zabarwienie to nie ma znaczącego wpływu na estetykę otoczenia, gdy jednak jest inaczej, należy sięgnąć po specjalne szkło odżelazione.

 

2013-06-27-3

 

Dużo światła i naturalne barwy

Krystaliczna przezroczystość szkła GUARDIAN UltraClear™ powoduje, że jest ono idealnym rozwiązaniem tam gdzie potrzebna jest neutralność chromatyczna i wysoki poziom przejrzystości Szkło to doskonale nadaje się do zastosowania w drzwiach, ściankach działowych, witrynach, meblach i stołach, powierzchniach dekoracyjnych, balustradach, szybach zespolonych oraz na fasadach budynków. Szkło float GUARDIAN UltraClear™ sprawia, że pomieszczenia wypełniają się światłem pozbawionym zielonkawego odcienia, jakie może dawać tradycyjne szkło float.

Szkło float UltraClear™ dostępne jest w pełnej gamie produktów:

  • InGlass (do zastosowania we wnętrzu pomieszczenia )
  • LamiGlass (jako szkło laminowane bezpieczne) oraz
  • DecoCristal i SatinDeco (szkła dekoracyjne)

UltraClear™ może być laminowane, lakierowane, przycinane, gięte, nadrukowywane i hartowane, podobnie jak każde inne konwencjonalne szkło typu float. Dostępne jest w grubościach od 2 do 15 mm, a jego maksymalne wymiary wynoszą 3210x6000 mm.

 

Grzegorz Motriuk

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 06/2013

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik