Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

EFFECT GLASS cenionym dostawcą szyb
Data dodania: 04.09.13

2013-07-07-3Kilka tygodni temu Centrum Analiz Branżowych opublikowało opinie producentów okien z PCV i aluminium na temat dostawców. To już szósta edycja badań, poświęcona współpracy z firmami oferującymi okucia, szyby i profile z tworzyw sztucznych oraz drugie wydanie, uwzględniające profile aluminiowe. Niezmiennie od kilku lat firma EFFECT GLASS zajmuje jedną z wiodących pozycji, wśród dostawców szyb zespolonych.

 

Badanie opinii producentów okien

Celem badania opinii producentów okien o dostawcach jest przedstawienie najistotniejszych elementów współpracy oraz wskazanie najlepiej ocenianych dostawców. Skoncentrowano się w nim na identyfikacji wiodących przedsiębiorstw oraz sprawdzono, które z nich są polecane przez największą liczbę firm wytwarzających okna. Przeprowadzone badanie miało charakter wywiadów telefonicznych, wspomaganych komputerowo (CATI), zostało zrealizowane wśród dwustu producentów okien z tworzyw sztucznych oraz 135 producentów okien aluminiowych. Szczególnie istotnym elementem raportu jest – obok przedstawienia bieżących opinii – zaprezentowanie zmian w ocenie poszczególnych firm, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Wyniki badań umożliwiają weryfikację skuteczności działań dostawców, w tym prowadzonych aktywności marketingowych oraz mogą stanowić praktyczną wskazówkę w przygotowaniu strategii na następne lata.

 

Podsumowanie raportu

Na podstawie wyników raportu łatwo można wysnuć wniosek, że przy wyborze dostawców zarówno okuć, jak szyb zespolonych oraz profili, najważniejszymi kryteriami wyboru niezmiennie pozostaje stosunek ceny do jakości. To właśnie te czynniki były wymieniane najczęściej w każdej z dotychczasowych edycji badań. Inne istotne zagadnienia, to szybkość realizacji zamówień, marka, innowacyjność, obsługa klienta oraz doświadczenie, płynące ze współpracy. Na rynku szyb zespolonych najkorzystniejszy współczynnik ceny do jakości zdaniem 35% producentów okien osiągnął GLASSOLUTIONS. Pozostałe znaczące udziały w tym zakresie przypadły markom PILKINGTON, EFFECT GLASS (22 %) oraz AGC. W kategorii okuć okiennych wyróżnione marki to WINKHAUS, firma ROTO oraz MACO. W segmencie profili z tworzyw sztucznych dominują dwaj dostawcy: ALUPLAST i VEKA, a także BRUGMANN. Z kolei profile aluminiowe to domena ALUPROFu, PONZIO i ALIPLASTu.

 

Mariola Sykuła
EFFECT GLASS S.A.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 07-08/2013

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik