Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Komfort wielkiego formatu – Schüco SmartStop i SmartClose
Data dodania: 18.05.16

Wielkowymiarowe drzwi przesuwne zapewniają szeroki widok na otoczenie, dobre doświetlenie wnętrz, a przede wszystkim nadają architekturze budynku nowoczesny charakter. Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują dodatkowo najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego zatrzymywania i domykania skrzydła.

 

 

2016 5 25 1

Mechanizm Schüco SmartStop (fot. Schüco)

 

 

Przeszklone skrzydła przesuwne, które można łatwo zsuwać na boki, to bardzo praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie wyznacznik obowiązujących trendów w architekturze. Modne są w szczególności bardzo wysokie, wielkoformatowe przeszkleniaw wąskich ramach, które sprawiają wrażenie szklanych ścian. Dzięki ergonomicznym dźwigniom i starannie opracowanym systemom jezdnym przesuwanie dużych skrzydeł odbywa się płynnie. Teraz firma Schüco opracowała dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa w aluminiowych drzwiach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych, które znacznie zwiększają komfort ich obsługi: Schüco SmartStop i SmartClose. Drzwi zaopatrzone w te innowacyjne mechanizmy łagodnie hamują przed przeszkodą i bezgłośnie wsuwają się w ościeżnicę. Rozwiązania są dostępne między innymi w drzwiach z serii Schüco ASS 70.HI.

 

 

2016 5 25 2

Mechanizm Schüco SmartStop (fot. Schüco)

 

 

Przesuw kontrolowany

 

Duże aluminiowe skrzydła drzwiowe mogą ważyć nawet do 300-400 kg, dlatego tak ważne jest zastosowanie mechanizmów ułatwiających ich bezpieczne przesuwanie. Możliwość precyzyjnej obsługi ciężkich drzwi ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z nich dzieci i osoby starsze. Dwa nowo wprowadzone mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Oparta na innowacyjnym systemie amortyzatorów funkcja SmartStop gwarantuje efektywne wyhamowanie skrzydła w bezpiecznej odległości od ościeżnicy. Nawet w przypadku gwałtownego domykania zapobiega uderzeniu w ościeżnicę i przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy i wsuwa się w nią, zaś zaryglowanie odbywa się ręcznie. W zależności od indywidualnych wymagań w drzwiach można zamontować jeden lub obydwa mechanizmy naraz.

 

 

2016 5 25 3

Mechanizm Schüco SmartClose (fot. Schüco)

 

 

W funkcjonalności piękno

 

Aluminiowe drzwi przesuwne można wyposażyć w funkcje SmartStop lub SmartClose w dowolnym momencie – zarówno na etapie zamówienia, jak i użytkowania. Kompaktowe mechanizmy o wymiarach 21,5 x 27,5 mm są dyskretnie montowane w rowku okuciowym. Dzięki temu są niewidoczne na zewnątrz i nie zaburzają harmonijnej estetyki stolarki. Skuteczne rozwiązania tłumienia zapewniają przy tym bezgłośną pracę systemów. Ze względu na niewielką wagę (do 0,41 kg) dodatkowe mechanizmy nie zwiększają w znaczący sposób ciężaru drzwi. Dzięki łatwemu dostępowi można je łatwo regulować i serwisować w trakcie użytkowania, bez potrzeby demontowania całego skrzydła. 

 

 

www.schueco.pl 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 05/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik