Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Premiera TECGLASS: VITRO-JET SP ‘DIRECT-TO-GLASS’ z głowicami XAAR 2001
Data dodania: 09.11.16

Światowy debiut na GLASSTEC 2016 odbył nowy model Vitro-Jet, zapewniający innowacyjną, wysoką wydajność pojedynczego przejścia głowicy i druk dwukolorowy na szkle przy użyciu farb ceramicznych.

 

Firma TECGLASS z Hiszpanii, wiodący światowy producent maszyn Vitro-jet do druku cyfrowego na szkle, wprowadziła na rynek najlepszą w swojej klasie maszynę Vitro-Jet F Type /SP wyposażoną w najnowsze głowice drukujące Xaar 2001, które zapewniają najwyższy poziom wydajności cyfrowego druku na szkle. TECGLASS zaprezentował ten nowy system po raz pierwszy na targach GLASSTEC 2016. Nowy system do dekoracji szkła został opracowany dla bardzo szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych (np. szkła motoryzacyjnego, szkła do AGD itp.). 

 

 

2016 11 6 3

Głowica drukująca Xaar 2001

 

 

TECGLASS dodał też nowe, dwukolorowe głowice Xaar 2001 do oferowanych już maszyn Vitro-Jet (modele: typ D, typ I i typ F), czyli dla maszyn przeznaczonych do firm o średnim lub wysokim poziomie wielkości produkcji.

 

– Stosujemy głowice drukujące Xaar od kilku lat. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadza na rynek nowoczesną maszynę do cyfrowej dekoracji szkła przy użyciu nowego typu głowicy Xaar 2001, które zapewniają najwyższy obecnie poziom wydajności w naszej branży – mówi Javier Fernandez, dyrektor techniczny TECGLASS.

 

Nowa głowica Xaar 2001 najwyższą jakość obrazu uzyskuje poprzez natryskiwanie jednego koloru w rozdzielczości do 720 dpi z 2000 dysz na głowicy drukującej przy wysokiej prędkości przesuwu lub dwa kolory przy rozdzielczości 360 dpi dla każdego koloru. Prędkości liniowe w wysokości do 50 m/min zapewniają najwyższą wydajność i maksymalną przepustowość.

 

Głowice Xaar 2001 to także:

  • TF Technology® – przodująca technika recyrkulacji atramentu 

oraz

  • XaarGuard™ – ochrona dyszy na płycie zapewniająca najdłuższe bezobsługowe serie produkcyjne w branży, zwykle raz na zmianę lub rzadziej.

 

 

2016 11 6 4

2016 11 6 5

Vitro-Jet F Type /SP maszyna do druku cyfrowego na szkle wyposażona w głowice drukującą Xaar 2001

 

 

Dodatkowo, nowa technologia XaarSMART™ kontroluje temperaturę atramentu i stan głowicy drukującej. Dane te są przekazywane do systemu zarządzającego, dzięki czemu wydajność drukarki może być optymalizowane w czasie rzeczywistym, zapewniając wysoką jakość druku w całej produkcji, prowadzonej nawet zmiennych warunkach fabrycznych.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma TECGLASS wprowadziła tak innowacyjne maszyny do dekoracji szkła i w tak krótkim czasie, umożliwiając swoim klientom skorzystanie z nowych funkcji i korzyści produkcyjnych – mówi Gillian Ewers, dyrektor marketingu w Xaar. – Jesteśmy zobowiązani do ciągłego rozwoju naszych głowic by dać specjalistom od przemysłowych technik dekoracji szkła wiodące na rynku głowice drukujących, które zapewniają najwyższy poziom uniwersalności, jakości i wydajności.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik