Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Okienne folie połączeniowe ISO-CONNECT VARIO SD warianty COMPLETE & COMPLETE DUO
Data dodania: 06.12.16

Zmieniająca się w zależności od wilgotności okienna oraz fasadowa folia połaczeniowa ISO-CONNECT VARIO SD występuje teraz także w wariantach całopowierzchniowo samoprzylepnych COMPLETE oraz COMPLETE DUO. Te nowe, przyjazne w montażu folie mogą być przetwarzane także w ujemnych temperaturach (do -10oC).

 

 

Montaż zimowy

 

Za pomocą tych innowacyjnych okiennych i fasadowych folii można teraz montować bezproblemowo okna i drzwi także w zimnych porach roku. Taka możliwość to zdecydowana zaleta, ponieważ krótkie czasy budowy i ściśle określone zalecenia terminowe wymuszają stosowanie rozwiązań, za pomocą których będzie możliwy terminowy montaż także w złych warunkach pogodowych. 

 

 

Długi czas stosowania na wolnym powietrzu

 

Produkty uszczelniające fugi przebywają coraz dłużej na wolnym powietrzu, gdy dochodzi – przykładowo – do opóźnień na budowie. Takie dłuższe fazy narażania na warunki pogodowe mogą być przetrzymane bez uszczerbku dla materiału nawet do sześciu miesięcy, dzięki zoptymalizowanej odporności na promieniowanie UV folii ISO-CONNECT VARIO SD. Dla montażystów oznacza to więcej bezpieczeństwa oraz wysoką elastyczność czasów montażu.

 

 

2016 12 22 1

 

 

Montaż bez klejów montażowych 

 

Za pomocą wyposażenia całopowierzchniowo samoprzylepnych, nowych wariantów COMPLETE możemy w pełni zrezygnować z dodatkowych klejów montażowych. Dzięki temu brak jest występowania okresów schnięcia, a folię można natychmiast zatynkować. Przy tym folie COMPLETE po pierwszym przyklejeniu mogą zostać ponownie spozycjonowane, gdyż pełna siła klejąca powstaje dopiero po kilku godzinach.

 

W przypadku uszkodzenia mechanicznego można dokonać szybkiej i prostej reparaturki z odpowiedniego rozmiaru kawałka folii. Dzięki montażowi bez użycia kleju odpada ryzyko wycieków wynikających z błędnych jego aplikacji lub usterek w tynku, które mogłyby powstać poprzez naniesienie kleju na folii. Ponadto wyraźnie minimalizowane jest ryzyko zabrudzeń okien, elementów budowlanych i ścian budynku. 

 

Kolejna zaleta to zapewniona zgodność z wytycznymi „Tynkowanie okiennych folii połączeniowych“, w której przewidziano minimalną powierzchnię klejoną z podłożem na poziomie minimum 75%. Ponadto folie COMPLETE powleczone są włókniną nośną dla tynku, która dwukrotnie przekracza wymaganą wartość przyczepności tynku.

 

 

Prosty i oszczędny czasowo proces montażu

 

Folie COMPLETE oferują optymalne uwarunkowania do prostego i oszczędnego czasowo procesu montażowego. Wysoce elastyczne folie uszczelniające wyrównują bardzo dobrze ewentualne nierówności podłoża. Ponadto wyróżniają się super cienką zabudową membrany i dzięki temu nadają się idealnie do końcowego przykrycia listwami PCV, aluminiowymi lub drewnianymi przy renowacjach oraz nowych budowlach.

 

 

Montaż w miejscu warsztatowym

 

Podobnie jak inne warianty, także ISO-CONNECT VARIO SD COMPLETE i COMPLETE DUO mogą być montowane wstępnie w warunkach warsztatowych. Okresy montażu mogą być rozkładane w czasie, jak również czynności na budowie mogą być zaplanowane i wykonywane przy uwzględnieniu optymalizacji czasu. 

 

 

Mechanizm funkcjonalny zależny od wilgotnościFolie COMPLETE, jak wszystkie pozostałe warianty ISO-CONNECT VARIO SD, posiadają regulowany wilgotnością mechanizm funkcjonalny, wpływający całorocznie na efekt wysychania w okiennej fudze połączeniowej. Jest to możliwe dzięki zmiennemu dopasowaniu współczynnika sd do zależnych od pory roku spadków temperatur, od wewnątrz do zewnątrz lub od zewnątrz do wewnątrz. Dzięki temu działa zależne od pogody odprowadzanie wilgoci z fugi na zewnątrz lub do wnętrza pomieszczenia. W ten sposób zapobiegamy efektywnie uszkodzeniom spowodowanym kondensatem.

 

 

Uniwersalna folia do wewnątrz i na zewnątrz

 

W przeciwieństwie do innych, istniejących na rynku całopowierzchniowo samoprzylepnych folii, warianty COMPLETE folii ISO-CONNECT VARIO SD mogą być używane zarówno do uszczelnień wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki temu do dwóch zastosowań potrzebny jest tylko jeden produkt, co przynosi duże oszczędności czasu i kosztów.

 

Dzięki uniwersalnej stosowalności potrzeba mniej nakładów na zakup oraz magazynowanie, ponadto nie występuje zagrożenie mylnych zastosowań folii wewnętrznych i zewnętrznych. Obsługa na miejscu budowy jest uproszczona i tym samym można uniknąć błędów zabudowy.

 

 

Dwa całopowierzchniowo samoprzylepne warianty

 

W celu ochrony powierzchni klejonych warianty całopowierzchniowo samoprzylepne COMPLETE z rodziny ISO-CONNECT VARIO SD wyposażone są – w dzielone na dwa lub na trzy – paski zabezpieczające. Wariant COMPLETE DUO na odwrotnej stronie folii posiada dodatkowo jeszcze samoprzylepny pasek montażowy dla łatwiejszego zafiksowania do ramy okiennej. Folie dostępne są w szerokościach 70-290 mm.

 

(...)

 

Bezpieczeństwo systemowe

 

Warianty COMPLETE i COMPLETE DUO z rodziny ISO-CONNENT VARIO SD oferują zgodność z wytycznymi EnEV, RAL oraz ze znakiem jakości RAL, a także bezpieczeństwo systemowe poprzez wspólne prowadzenie komponentów klejących i uszczelniających. Reklamacje, które zwykle są zgłaszane na podstawie stosowania zbyt dużej lub zbyt małej ilości klejów lub nieodpowiednich rodzajów klejów montażowych, przy stosowaniu folii COMPLETE należą już do przeszłości. Przedsiębiorstwa wykonawcze zyskują ponadto na niezależnym od pogody montażu oraz uniwersalnej stosowalności do wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni uszczelnień.

 

 

2016 12 22 2

 

 

Sprawdzona jakość oraz przyjazność środowiskowa

 

ISO-CONNECT VARIO SD posiada znak jakości RAL „Komponenty i systemy uszczelnień fug“ ze względu na swoje wysokowartościowe wyposażenie, spełnianie surowych dyrektyw środowiskowych, jak również wysoką użyteczność w zastosowaniu oraz rentowność. Ponadto udzielony znak GEV EMICODE® EC1 PLUS, z klasyfikacją jako „bardzo niskoemisyjny“, potwierdza, że produkt nie wydziela żadnych szkodliwych substancji do powietrza pomieszczenia oraz nie powoduje żadnych zagrożeń dla utraty zdrowia. 

 

Więcej informacji dotyczących ISO-CONNECT VARIO SD pod adresem: www.iso-chemie.pl 

 

 

ISO-Chemie GmbH
Biuro Polska

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik