Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czas na zmianę Ułatwienia z FOPPE+FOPPE
Data dodania: 05.02.17

W całej swojej historii firma FOPPE+FOPPE specjalizowała się we wsparciu rzemiosł metalowych i budowniczych elewacji. Firmy rzemieślnicze mają wiele dobrych powodów, aby skorzystać z tej wiedzy.

 

 

2017 2 28 1

Od 1992 roku, Gaby i Johannes Foppe powodzeniem utrzymują swoją firmę na rynku

 

 

Założona w 1910 r., obecna firma FOPPE+FOPPE na początku swej 100-letniej historii zajmowała się kuciem koni i budową wozów. W 1970 r. firma rozpoczęła produkcję okien i drzwi z aluminium. Jednak firma zdecydowała się pożegnać typ modelu biznesowego w 1995 r., oparty o produkcję i montaż kompletnych struktur aluminiowych.

 

– Firmy podobne do naszej, z podobną pozycją rynkową w czasie, do dziś robią interesy w ten sam sposób. Mój mąż i ja byliśmy jednak przekonany, że nasza przyszłość jest w profesjonalnej pre-produkcji i dostawach dla firm zajmujących się przetwórstwem metali – mówi Gaby Foppe, która w 1992 roku założyła wraz z mężem, Johannesem Foppe, firmę FOPPE METALLBAU GmbH. Nowy podmiot skupił się wyłącznie na sprzedawcy, czyli producentach i firmach instalacyjnych. Dziś nazwa FOPPE+ FOPPE oznacza porady ekspertów dla producentów elementów metalowych, okien i budowniczych elewacji, jak również dostawę elementów aluminiowych i akcesoriów.

 

 

2017 2 28 2

Budynki spółek FOPPE DIREKT VERSAND i FOPPE METALLBAUMODULE w Lengerich (Niemcy)

 

 

Podstawą dla pomyślnego rozwoju firmy było doświadczenie zdobyte przez lata w przetwórstwie aluminium, a także projektowanie i wykonywanie okien, drzwi i fasad aż do połowy 1990 r.

 

Firma zawsze nawiązywała do modelu „profesjonaliści dla profesjonalistów – mówi z perspektywy czasu Johannes Foppe. 

 

Obecnie firma rozrosła się do około 70 pracowników i posiada dwa oddziały: FOPPE METALLBAUMODULE GmbH oraz FOPPE DIREKT VERSAND GmbH. Ten pierwszy, pod kierownictwem Gaby Foppe, skupia się na cięciu i obróbce metalowych profili konstrukcyjnych, a także produkcji elementów pełnych i przeciwpożarowych. 

 

W dziale sprzedaży FOPPE ZUBEHÖR, Johannes Foppe zarządza szeroką gamą systemów mocujących oraz odpowiadającymi im poszczególnymi produktami, włączając te wykonane z materiałów piankowych.

 

 

2017 2 29 1

Dzięki specjalnej ramie z izolacji termicznej opracowanej przez FOPPE, w połączeniu ze wspornikiem montażowym z elementem ETM, wykonawcom łatwiej jest zainstalować okna i drzwi w strefie izolacji termicznej

 

 

FOPPE MODULE koncentruje się na prefabrykacji okien, drzwi i fasad z prawie wszystkich popularnych profili aluminiowych sprzedawanych przez producentów systemów. Kolejnym celem jest prefabrykacja technicznie wyrafinowanych elementów drzwi przesuwnych, jak np. przeciwpożarowych. Wraz z uruchomieniem w pełni zautomatyzowanego centrum obróbki na początku 2014 r., FOPPE MODULE poprawił kurs na przyszłość.

 

– Coraz większa różnorodność profili tworzy coraz większe problemy ekonomiczne dla wykonawców – ocenia Gaby Foppe. – Wstrzymaliśmy produkcję stosującą wykrawanie i frezowanie i obecnie koncentrujemy się na technologii CNC maszyn do produkcji przemysłowej. Dzięki nim możemy działać znacznie szybciej i bardziej elastycznie. 

 

Opłaca się zakup prefabrykowanych profili precyzyjnych i kompletnych jednostek okiennych. Natomiast, jeśli chodzi o ochronę przeciwpożarową można zauważyć stale rosnące wyniki sprzedaży w centrum przetwarzania danych.

 

 

2017 2 29 2

Wraz z uruchomieniem w pełni zautomatyzowanego centrum obróbki na początku 2014 r., FOPPE wszedł do sfery przemysłowej prefabrykacji

 

 

Zawsze byliśmy świadomi tego, że jesteśmy najbardziej atrakcyjni ekonomicznie dla wielu firm, jeśli chodzi o segment „fire3” elementów ochronnych, które są skomplikowane w produkcji i drogie, bo wymagają uzyskania certyfikatu – mówi Gaby Foppe. – Ale my, w rzeczywistości bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, staliśmy się także interesującym partnerem standardowych wzorów. Wykonawca często osiąga korzyści finansowe dzięki naszej prefabrykacji, a także może dzięki nam w wiarygodny sposób obsłużyć okresy szczytowe.

 

Drugi dział, FOPPE DIREKT VERSAND, również stale rośnie i jest świeżo podzielony na dwa działy sprzedaży: FOPPE SYSTEME i FOPPE ZUBEHÖR. Jest to możliwe dzięki praktycznej wiedzy Johannesa Foppe, który wyraźnie odróżnia systemowo ważne akcesoria, od wszystkiego innego, co jest potrzebne na budowie. Ta głębokość asortymentu pozwala wykonawcy na zorganizowanie całej instalacji – z łącznikami do uszczelniaczy klejowych włącznie – przy swoim biurku.

 

 

2017 2 29 3

Wspornik montażowy z elementem ETM jest specjalnie rozwijany przez FOPPE. Ten produkt gwarantuje bezpieczną i stabilną instalację elementów okiennych i drzwiowych w strefie izolacji

 

 

Systemy FOPPE dotyczą w szczególności montażu elementów konstrukcyjnych i ich uszczelnienia na konstrukcji. W tym zakresie rozwiązania systemowe elementów konstrukcyjnych zainstalowane w strefie izolacji ścian szczelinowych lub zewnętrznych systemów izolacyjnych są specjalnością Johannesa Foppe.

 

Dzięki specjalnie opracowanym produktom rzemieślnicy nie tylko uzyskują pomoc podczas instalacji, ale także korzystają z marginesu bezpieczeństwa w odniesieniu do stabilności i struktury.

 

– Dla wykonawców to przede wszystkim możliwość zaoferowania w każdej chwili swoim klientom kompleksowych usług, nie tracąc z pola widzenia strony ekonomicznej. Jesteśmy odpowiednim partnerem do tego – Gaby i Johannes Foppe z przekonaniem w to wierzą. 

 

 

www.foppe.de
(Fot.: FOPPE+FOPPE)

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2017
 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik