Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Pionowe centrum obróbki szkła CMS PROFILE
Data dodania: 19.03.17

PROFILE jest najnowocześniejszym rozwiązaniem firmy CMS (z Bergamo we Włoszech, istniejącej od 1969 r.), służącym do pionowej obróbki szkła. Maszyna ta jest niedoścignionym rozwiązaniem CMS w dziedzinie pionowych centrów obróbczych, biorąc pod uwagę ponad 1000 instalacji maszyn pionowych na całym świecie.

 

 

2017 3 54 1

 

 

Dzięki modułowej konstrukcji, można rozważać dostosowanie maszyny do specyficznych potrzeb każdego klienta. Głównym obszarem zastosowania maszyny jest obróbka szkła architektonicznego, ale są też klienci używający jej jako dodatkowego urządzenia, służącego do obróbki na przykład krawędzi tafli szklanych dla przemysłu meblarskiego (jako zatępiarki), samodzielnie lub w połączeniu z wiertarką VERTEC. PROFILE można zestawiać także z myjkami głównych marek. Pokazuje to dużą elastyczność tej maszyny i jej użyteczność w szerokim zakresie działania.

 

Maszyna może obrabiać szkło o wymiarach 3200x1600 do 7500x3300 mm, ale firma CMS ma w planach zainstalowanie pierwszego egzemplarza maszyny przeznaczonej do obróbki jeszcze większych tafli szkła. Grubość szklanej tafli może zawierać się między 3 a 30 mm. Maszyna może być dopasowana do potrzeb klienta jak garnitur szyty na miarę. Podajniki wejściowe i wyjściowe są zamontowane na pojedynczej, solidnej i sztywnej belce, co zapobiega drganiom i powstawaniu luzów mechanicznych. Natomiast komora robocza jest sercem maszyny.

 

W Polsce zainstalowano kilka maszyn PROFILE, które pracują już ponad 4 lata, co – wraz z dobrymi wynikami osiągniętymi podczas targów Glasstec 2016 w Düsseldorfie – jest najlepszym argumentem dla tych klientów, którzy chcą inwestować w pionowe maszyny CNC.

 

 

2017 3 54 2

 

 

W tej chwili CMS buduje długie, 18-metrowe linie technologiczne, które zostaną dostarczone do północnej Europy, dla najbardziej wymagających technicznie firm.

 

Nasze maszyny są oferowane wraz z możliwością zdalnej pomocy i są wspierane przez serwis CMS w Polsce, z siedzibą w Skórzewie k/Poznania. 

 

Na życzenie możliwe jest zorganizowanie wizyty w siedzibie producenta, firmy CMS w Bergamo, do czego serdecznie zapraszamy klientów zainteresowanych maszynami tej firmy.

 

 

2017 3 55 1

 

 

 

Wybrane cechy maszyny:

Potężne elektrowrzeciono, opracowane przez CMS, charakteryzuje się mocą 13,5 kW i momentem obrotowym 22,6 Nm oraz szybkością do 15 000 obrotów na minutę.
Prowadnica górna chroniona przed wodą i wilgocią przez system „labirynt”,
Automatyczne smarowanie osi, pozwala na długotrwałą dużą wydajność.]


Elementy dodawane do maszyny, zwiększając jej możliwości:

Powiększenie matrycowego systemu ssącego przez oprogramowanie, dające możliwość dokonania wiercenia w każdej pozycji.
Wiercenie od tyłu z automatyczną wymianą narzędzi.
Automatyczny magazyn na 13 stanowisk, zabezpieczający szerszy zakres stosowanych narzędzi i możliwości operacji.
Urządzenie do czyszczenia tafli szkła – grupa dysz natryskowych czystej wody, która zapobiega zabrudzeniom, czynność bardzo ważna dla szkieł o niskiej emisyjności.
Pierścieniowa poduszka wodna opracowana przez CMS, szczególnie ważna podczas wiercenia, umożliwiająca optymalne chłodzenie narzędzia, a tymsamym utrzymująca doskonałą jakość wiertła.
Zbiornik na wodę, zapobiegający rozpryskom wody na całe urządzenie i chroniący przed korozją.


Inne opcje, dla wielkoseryjnej produkcji:
Drugie elektrowrzeciono w dolnej pozycji, zwiększające wydajność i zmniejszające o ok. 20% czas trwania cyklu produkcyjnego.
Automatyczny system pomiarowy szkła z możliwością poprawiania błędów (tolerancja) do maks.+/-5 mm, w czasie rzeczywistym, służący zwiększeniu dokładności operacji zatępiarki oraz skróceniu czasu cyklu, najlepiej w połączeniu z opcją drugiego elektrowrzeciona.

 

 

 

CMS POLSKA SP. z o.o.

ul. Poznańska 75

60-185 Skórzewo

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. (+48) 61 814 3569

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2017

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik