Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Specjalista od uszczelnień budynków ISO-Chemie świętuje 40. urodziny
Data dodania: 26.05.17

Wraz z pierwszym kryzysem energetycznym w połowie lat 70. ub. w. pojawiła się podstawa rynkowa, na której w roku 1977 założona została firma ISO-Chemie. Od tamtej pory przedsiębiorstwo produkuje i sprzedaje wydajne energetycznie i zrównoważone ekologicznie rozwiązania uszczelnień budynków.

 

Innowacyjne produkty uszczelniające rozwinięte zostały między innymi dla celów izolacji budynków – to zainspirowało założyciela firmy Josefa Deiß do nadania nazwy firmy.

 

– Dziś, spoglądając w przeszłość, widzimy, że rozpoczęcie produkcji tworzyw z pianek miękkich dla oszczędnych energetycznie uszczelnień konstrukcji budynków było przełomową decyzją – tak mówi jego syn, dr. Martin J. Deiß.

 

W 1983 r. w miejscu dzisiejszej siedziby na ulicy Röntgenstraße w Aalen osadzono kamień węgielny dla zakładu produkcyjnego oraz administracji, która z biegiem czasu stale była rozbudowywana.

 

W roku 2002 firma ISO-Chemie podjęła w obszarze techniki uszczelnień szansę przejęcia firmy Salamander Industrie Produkte GmbH oraz zintegrowania jej z siedzibą w Aalen. Dzięki temu firma mogła rozwinąć swoją pozycję na rynku oraz odnieść znaczące korzyści z efektu synergii.

 

ISO-Chemie dysponuje wysoce zaawansowanymi technicznie maszynami produkcyjnymi, wygodnymi pomieszczeniami biurowymi oraz nowoczesnym centrum szkoleniowym, w którym organizowane są szkolenia i seminaria w zakresie uszczelnień budynków dla klientów oraz pracowników firmy. 

 

 

2017 5 4 1

 

 

Dziś ISO-Chemie jest obecna na międzynarodowych rynkach, ze swoimi własnymi biurami sprzedaży oraz centrami logistycznymi w wielu krajach europejskich, jak np. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska, a także na Bałkanach i w Skandynawii, jak również – poprzez firmy partnerskie – za oceanem.

 

Obok działalności firmy w zakresie uszczelnień budynków ważną rolę pełni także obszar technicznych tworzyw piankowych.

 

Stale chodzi nam o to, aby oferować innowacyjne idee i rozwiązania – odpowiada Martin J. Deiß na pytanie dotyczące wizji przedsiębiorstwa.

 

Od samego początku historii firma stawiała na rozwój wydajnych energetycznie oraz zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelnieniowych. Tematy takie, jak oszczędność energii i zrównoważony rozwój są aktualniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego wprowadzono na rynek całą gamę produktów przyjaznych środowisku do uszczelnienia okien, fasad, budownictwa metalowego oraz drewnianego, jak również ochrony antyogniowej oraz zintegrowanych systemów izolacji cieplnej. Wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do spadku zużycia energii na Niebieskiej Planecie.

 

Duża liczba patentów, które rozwinęło przedsiębiorstwo wraz z biegiem czasu, podkreśla wyraźnie, że ISO-Chemie stara się stale być na rynku o krok z przodu przed innymi.

 

Bogactwo idei oraz kompetencje, to dwie właściwości, które szczególnie cenią Josef Deiß i Dr. Martin J. Deiß u swoich pracowników.

 

Pracownicy to nasz największy potencjał – co do tego Prezesi są zgodni. Dlatego bardzo ważne są dla nich stałe szkolenia oraz nowoczesne środowisko pracy.

 

ISO-Chemie jest także świadoma odpowiedzialności ekologicznej. Angażuje się we w pełni odpowiedzialne obchodzenie się z naszym środowiskiem. Dlatego wprowadza oszczędne energetycznie i materiałowo procesy produkcyjne i zwraca uwagę na stosowanie materiałów nie zagrażających zdrowiu i mogących poddawać się recyklingowi.

 

Przy tym jakość produktów stawiana jest zawsze na pierwszym miejscu. Jako przedsiębiorstwo certyfikowane ISO 14001 oraz ISO 9001 firma ISO-Chemie opowiada się za wartą przeżycia przyszłością – dokładnie w sensie motto firmy „Use the blue technology“.

 

 

 

ISO-Chemie GmbH
Biuro Polska

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 05/2017


 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik