Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Centrum obróbcze CMS Speed
Data dodania: 30.05.17

Centrum obróbcze Speed to 3-osiowa maszyna monoblok, sterowana numerycznie, dostępna w 7 wersjach z płaszczyznami roboczymi od 3600x1600 mm do 3600x7000 mm. Wersje najbardziej popularne to 3600x2000 i 3600x3000 mm. 

 

 

2017 5 46 1

 

 

Maszyna wykonuje głównie czynności szlifierskie (obróbka krawędzi), frezowanie i wiercenie. Przy zastosowaniu pakietów opcjonalnych możliwy jest także inny rodzaj obróbki, jak na przykład wykonywanie nacięć w płycie szkła czy lustrze.

 

Projekt centrum obróbczego Speed posiada dwie podstawowe cechy charakterystyczne:

 

1. Wielkość całej konstrukcji maszyny oraz moc elektrowrzecion, zaprojektowanych także do obróbki innych materiałów (np. granitów).

 

2. Szerokie możliwości personalizacji centrum obróbczego w opcji „standard”, na podstawie wskazań i zapotrzebowania klienta.

 

 

Waga urządzenia mówi o ilości użytego do jej wytworzenia materiału a moc zainstalowanych na niej elektrowrzecion (18 HP/13,5 kW, z możliwością uzyskania 22,6 Nm w zakresie od 6000 do 15 000 obrotów) sprawia, że to z pewnością jedyna taka maszyna wśród maszyn do obróbki szkła.

 

Większa moc elektrowrzeciona przydaje się przy bardzo intensywnej obróbce, a jego ponadnormatywny rozmiar pozwala na wydłużenie jego żywotności przy zwykłej obróbce szkła.

 

Interfejs użytkownika oraz oprogramowanie maszyny są łatwe w obsłudze, intuicyjne i możliwe jest ich skonfigurowanie z innymi maszynami CMS. Możliwe jest również importowanie plików w najbardziej popularnych formatach, tak jak możliwe jest zachowanie w pamięci poszczególnych sekwencji procesu obróbki, aby skrócić czas potrzebny na ich ponowne programowanie.

 

Maszyna idealnie więc nadaje się dla średnich i dużych przedsiębiorstw, mających dwu- lub trzycyklowy system pracy na dobę.

 

Firma CMS jest w tej chwili jedną z niewielu fabryk mogących zaproponować rozwiązania z dwiema głowicami pracującymi równocześnie. Rozwiązanie to na maszynie Speed zostało zaprezentowane na targach w Dusseldorfie. Taka technologia pozwala niemal na podwojenie wydajności maszyny, przy wzroście jej ceny o około 35%.

 

Urządzenie może zainteresować także te przedsiębiorstwa, których priorytetem nie jest wydajność produkcji, ale szybkość realizacji zamówienia. Umożliwi ono wykonanie obróbki takiej samej ilości elementów znaczenie szybciej od swych konkurentów, bez konieczności posiadania dwóch maszyn.

 

Rozwiązanie z dwiema głowicami funkcjonuje w Polsce już od prawie dwóch lat, zaimplementowane w liczącym się na rynku przedsiębiorstwie branży szklarskiej, produkującym szkło dla sprzętu gospodarstwa domowego.

 

Inne, istotne elementy personalizacji urządzenia CMS Speed to, na przykład, dodatkowa, czwarta oś, szczególnie przydatna do wykonywania nacięć. Możliwe jest również otwieranie tylnej części maszyny tak, by można było dokonać załadunku płyt szkła z przodu oraz z tyłu. Dostępne są także wersje posiadające płaszczyznę roboczą od góry (zamiast na dole, jak to jest w standardzie), czy mające dodatkowe magazynki narzędziowe (chociaż magazynek w wersji standardowej zawiera 26 pozycji, co jest więcej niż wystarczające dla większości przedsiębiorstw zajmujących się obróbką szkła).

 

Interesującym wariantem maszyny Speed, jest wersja ze stołem obrotowym, szczególnie dla tych producentów, którzy chcą mieć możliwość załadunku większych płyt szkła, o większej wadze niż standardowa. Zmniejsza to czas przeznaczany na załadunek i wypozycjonowanie przyssawek w trakcie produkcji.

 

Wyposażenie maszyny jest kompletne i zawiera stożki, profile ustawienia części oraz przyssawki, a także podręcznik użytkowania i instrukcję w języku polskim.

 

Naszych klientów, zainteresowanych kupnem nowego centrum obróbczego, zachęcamy do rozważenia nie tylko ceny początkowej zakupu, ale także całkowitego kosztu jego użycia (ang.: TCO – Total Cost of Ownership), biorąc pod uwagę coroczne prace konserwacyjne maszyny, naprawy lub przestoje wynikające z innych czynników i porównanie ich z takimi samymi kosztami posiadanego wcześniej urządzenia.

 

Filozofia CMS opiera się na produkcji godnych zaufania centrów obróbczych, co oczywiście musi się charakteryzować odpowiednią ceną.

 

Serwis techniczny jest dostępny w Polsce, w Skórzewie pod Poznaniem, prowadzony w języku polskim i oferowany w przystępnych, konkurencyjnych cenach.

 

Korzystając z okazji zapraszamy Państwa na dni otwarte w CMS, w naszej głównej siedzibie w Zogno (niedaleko Bergamo) w dniach 16–17 czerwca br., w czasie których zostaną zaprezentowane różne modele maszyn (także maszyny Speed), pionowe centra obróbcze oraz systemy waterjet.

 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 05/2017

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik