Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

GUARDIAN Glass buduje w Polsce drugi zakład produkcji szkła typu float i powlekanego
Data dodania: 08.11.17

W odpowiedzi na rosnący popyt na szkło typu float, szkło powlekane oraz inne szkła przetwarzane, GUARDIAN Industries zatwierdził inwestycję w kolejny zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego w Częstochowie, w Polsce.

 

Nowa huta zostanie wybudowana w sąsiedztwie istniejącego zakładu, po spełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. Przygotowanie i realizacja projektu inwestycji nastąpi bezzwłocznie. Oczekuje się, że zakład rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 roku, tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Zapewni produkcję na poziomie 1000 ton szkła dziennie i będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła.

 

 

2017 10 6 1

Nowy zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego będzie ulokowany obok istniejącej obecnie w Częstochowie huty

 

 

Kevin Baird, Prezes i Dyrektor Generalny GUARDIAN Glass, powiedział:

 

– Nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw historii GUARDIAN Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie.

 

GUARDIAN jest pod ogromnym wrażeniem wzrostu gospodarczego w Polsce i jest przekonany, że Częstochowa to idealna lokalizacja, która umożliwi nam lepsze zaspokojenie potrzeb klientów. W związku z budową nowego zakładu otrzymaliśmy ogromne wsparcie od władz miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu.

 

Potwierdzeniem, że Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, będzie również podniesienie wydajności istniejącej linii produkcyjnej szkła typu float huty GUARDIAN w Częstochowie w wyniku przebudowy planowanej na 2018 rok.

 

– Oczekujemy dalszego wzrostu w Polsce i w krajach sąsiadujących. Wspólna lokalizacja obu zakładów utworzy konkurencyjną i wydajną strukturę, która umożliwi stworzenie szerokiej gamy produktów szklanych i przyczyni się do osiągnięcia długoterminowych korzyści dla klientów w regionie – powiedział Guus Boekhoudt, Wiceprezes GUARDIAN Glass w Europie.

 

Poza zakładami w Częstochowie, GUARDIAN posiada huty szkła typu float w 10 innych lokalizacjach w Europie, między innymi w: Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.

 

 

www.guardian.com 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik