Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

KSR od LiSEC – bezproblemowa obróbka szkła
Data dodania: 17.07.18

 Dokładnie dziesięć lat temu firma Interpane zainwestowała w nową maszynę KSR od firmy LiSEC w swoim oddziale w Parndorf. Czas podsumować ten fakt z okazji rocznicy.

 

Instalacja KSR z LiSEC do szlifowania tafli szkła jest centralnym elementem w Interpane (obecnie część grupy AGC) w zakładzie w Parndorf, w Austrii. Działa na trzech zmianach i ma średnią dzienną wydajność około 2000 mb.

 

Cała konstrukcja KSR, która jest używana w przemyśle do szybkiego i elastycznego cięcia krawędzi, wykonana jest ze stali nierdzewnej. Głowicę szlifującą można obracać o 495°. Dzięki temu wszystkie cztery strony tafli szklanej mogą być obrabiane w jednym cyklu produkcyjnym, zapewniając optymalną i dokładną obróbkę krawędzi. Ponadto pasy szlifujące są automatycznie dopasowywane do odpowiedniej grubości szkła.

 

 

2018 06 52 1

Maszyna KSR z firmy LiSEC do szlifowania szkła do szyb okiennych jest centralnym elementem produkcji Interpane

 

 

2018 06 52 2

Cała konstrukcja KSR, która jest używana w przemyśle do szybkiego i elastycznego cięcia krawędzi, wykonana jest ze stali nierdzewnej

 

 

2018 06 52 3

Taśmy szlifierskie są automatycznie dopasowywane do odpowiedniej grubości szkła.

 

 

Marcus Halbauer, kierownik zespołu ds. przetwarzania szkła w firmie Interpane: – KSR działa jak w zegarku, bardzo dobrze tnie szkło, pozostawia czysty szlif i wszystko to z niesamowitą prędkością. W przypadku wszystkich maszyn w naszej firmie istnieją szczegółowe harmonogramy konserwacji, które muszą być ściśle przestrzegane. Ale nie dotyczy to KSR od firmy LiSEC.

 

A potem dodaje: – Jeśli sprawdzimy jakość wody, ustawiamy i czyścimy czujniki regularnie, wtedy nic nie może się zdarzyć; stacja jest prawie bezobsługowa, co bardzo nam pomaga.

 

Interpane polega nie tylko na jakości maszyny KSR – w rocznicę instalacji można było również usłyszeć pochwały skierowane do monterów i serwisantów z firmy LiSEC.

 

 

2018 06 52 4

 

 

Joseph Frizik, kierownik techniczny w Interpane w Parndorf:

 

– Bez wątpienia LiSEC oferuje najlepszą obsługę posprzedażową w naszej w branży. Pracownicy serwisu i technicy doskonale współpracują z nami i odpowiadają pozytywnie na nasze prośby. Robią wszystko, aby zapewnić rozwiązanie tak szybko, jak to możliwe. Ten poziom jakości ich usług jest naprawdę wyjątkowy. Do następnego dziesięciolecia, droga KSR @ Interpane!

 

 

 

Filip Miermans

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik