Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka pl

Świat Szkła 02/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

TRIULZI na targach GLASSTEC mierzy ku przyszłości
Data dodania: 20.09.18

Nastawienie na przyszłość to misja Triulzi Cesare Special Equipment. To nieustanne napędzanie tej modelowej firmy made in Italy do innowacji i poszerzania rozwiązań w zakresie mycia i obróbki szkła we wszystkich jego formach w branży motoryzacyjnej, solarnej, oświetleniowej, AGD, produkcji monitorów oraz w przemyśle budowlanym i wyposażenia wnętrz. 

 

 

2018 9 64 1

 

 

Chodzi o systemy, które są powszechnie znane jako referencyjne modele sektora, wyposażone w najnowszą technologię, zapewniającą optymalizację czasu produkcji, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody. Ograniczają one też wszelkie przestoje, dzięki systemowi diagnostycznemu, który zarządza parametrami użytkowania maszyny i wyświetla z wyprzedzeniem wszelkie rutynowe czynności konserwacyjne.

 

Jedną z ostatnich poprawionych funkcjonalności, dzięki stałemu zaangażowaniu firmy w badania i współpracę z najbardziej prestiżowymi uczelniami, jest zwiększenie intensywności operacji i parametrów przyspieszenia, pod kątem szybkości i elastyczności pracy. To odpowiedź na coraz bardziej rygorystyczne potrzeby klientów, którzy reprezentują bardzo zróżnicowane pochodzenie, obejmujące firmy wielonarodowe, a także coraz więcej zakładów szklarskich firm rzemieślniczych.

 

Ścisła współpraca z klientem i dostosowanie do niego odpowiedniego rozwiązania są zaletami wyróżniającymi Triulzi. Każda maszyna jest zaprojektowana specjalnie w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb i osiągnięcia wstępnie określonych celów produkcyjnych. W trakcie rozwoju firmy klienta zespół ściśle współpracuje z nim, aby zaprojektować zmiany, które należy wprowadzić w maszynach, zapewniając stopniową kontrolę postępu produkcji.

 

Tafla szkła przechodząca przez maszynę TRIULZI nie ma żadnych pozostałości lub niedoskonałości i jest w odpowiednim stanie, aby kontynuować dalszą obróbkę. System można zastosować w dowolnej linii do obróbki szkła float, powlekanego (TCO/AR) i paneli fotowoltaicznych, współpracując z już używanymi systemami lub udoskonalając nowe instalacje.

 

6000 takich systemów maszyn Triulzi zainstalowało do tej pory na świecie. Na targach Glasstec w Düsseldorfie Triulzi zaprezentuje nowe rozwiązanie komunikacji on-line i off-line, a nowe stoisko podkreśli wartość marki i stały punkt odniesienia dla rynku. W ramach nowej kampanii „Nazwa mówi wszystko” firma przedstawi także swoje najnowsze rozwiązania, przeznaczone do ultra cienkich szkieł do smartfonów i tabletów oraz do linii zabiegowych szkła Zero, które pozwalają na obróbkę płyt o szerokościach przekraczających rozmiar jumbo.

 

Dla sektora motoryzacyjnego jednym z najbardziej poszukiwanych produktów jest WPS HiRes White – model pudrownica, który pozwala na obróbkę szkła przed wejściem do pieca gnącego. Natryskuje bardzo drobną mgłę roztworu, złożonego z wody zdemineralizowanej i talku, która tworzy zanikającą i nieprzywieralną osłonę. Przygotowuje ona optymalnie dwa arkusze szklane do kolejnej fazy w piecu grzewczym. Sześć lamp podczerwieni pozwala nagrzać płytę przed talkowaniem. Przejście następuje dzięki rolkom pokrytym specjalnym materiałem, w kabinie natryskowej, wykonanej ze stali nierdzewnej wraz z dyszami, z filtrami do odsysania pyłu i bocznymi drzwiam ułatwiającymi konserwację.

 

 

(...)

 

2018 9 65 1

 

 

Również dla linii produkcyjnych dla sektora motoryzacji przeznaczona jest pozioma pralko-suszarka SYA PLEA 2010, o kompaktowych wymiarach, którą można ustawić w linii przed sitodrukiem, i która umożliwia automatyczną regulację grubości przetworzonego szkła. Zapewnia to optymalne wyniki nawet przy dużych prędkościach i redukuje do minimum przestoje maszyn do zwykłej konserwacji. Ta sama maszyna jest już zaprojektowana do połączenia z ultradźwiękowym systemem mycia wstępnego w przyszłości.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik