wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Picasso firmy GCV do malowania szkła natryskowo
Data dodania: 22.10.18

Picasso to owoc wieloletnich doświadczeń i pracy hiszpańskiej firmy Grupo Crespo Vidrio, w zakresie malowania szkła metodą natryskową zwykłymi pistoletami lakierniczymi. Farby żywiczne produkowane przez firmę z Burgos od ponad 15 lat zdobyły uznanie wielu klientów na całym świecie, w tym również w Polsce, gdzie są one dostępne w firmie KRYSZTAŁ od 2015 roku. 

 

 

Innowacyjna maszyna

 

Maszyna Picasso to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Posiada zupełnie nowy sposób natrysku: w pełni automatyczny, czysty, przyjazny dla środowiska, szybki i praktyczny. Od roku 2014, kiedy Picasso miał swój debiut na targach GLASSTEC, zainstalowano już wiele maszyn, które sprawdziły się z powodzeniem na tak wymagających rynkach jak USA, Meksyk, Niemcy, Szwecja, Hiszpania…

 

Obecnie maszyna jest produkowana w 3 rozmiarach: Picasso 180, 260 i 330. Każda z wersji oznacza szerokość pola roboczego, długość natomiast jest nieograniczona, gdyż szkło przesuwa się na pasach, które stopniowo przeciągają szkło w stronę pistoletu natryskowego zamontowanego na suwnicy. Specjalna kopuła zabezpiecza szkło przed wpadaniem brudu, a system odciągowy skutecznie zbiera odpył z natrysku w stronę filtrów umieszczonych w dolnej części maszyny.

 

 

2018 10 61 1

 

 

Jedną z największych zalet maszyny Picasso jest szybki i równomierny natrysk farby na powierzchnię szkła, wykorzystujący do tego farby żywiczne, wodne czy ceramiczne. Wydajność Picasso 180 to około 80 m2/h. Kolejną zaletą jest szybka wymiana farby i małe zużycie początkowe. Aby móc pomalować dany element szklany potrzebujemy niespełna 400 ml farby do napełnienia systemu, dlatego – w porównaniu z innymi systemami nakładania koloru na szkło – pozwala to na obsługę niewielkich, często jednostkowych zleceń. Wymiana koloru trwa 3-5 min.

 

Dzięki zastosowaniu tunelu schnącego, który obecnie jest w 2 dostępnych długościach, możemy mieć szybę gotową do dalszej obróbki czy do odbioru zaraz po pomalowaniu. Z myślą o średnich zakładach, które borykają się z brakiem miejsca na hali skonstruowano maszynę bardzo kompaktową, która wraz z krótkim tunelem schnącym zajmuje niecałe 6 m długości.

 

Innowacyjny system ciągłego przepływu farby zapobiega jej osiadaniu czy wysychaniu, pozwala również czyścić pistolet w dowolnym momencie, dzięki czemu możemy malować małe powierzchnie przy niedużym zużyciu farby, czy pracować w trybie ciągłym, dolewając farbę w dowolnym momencie bez potrzeby zatrzymywania procesu produkcji. Dzięki zainstalowanym czujnikom, maszyna sama wykrywa szkło i maluje tylko potrzebne pole do natrysku, bez zbędnego zużycia farby. Program do obsługi jest bardzo intuicyjny i został udoskonalony o możliwość malowania ramki na szkle.

 

Picasso to dobra alternatywa do malowania rolkowego czy sitodruku. Maszyna została zbudowana z myślą o wydajności i ergonomii pracy przy malowaniu szkła. Małe, pojedyncze zlecenia, czy duże powierzchnie i długie serie do malowania nie stanowią problemu. Do pełnego pokrycia potrzeba nałożyć warstwę zaledwie 35-40 μ. Ilość nakładanej farby reguluje się podobnie, jak przy pistolecie ręcznym.

 

 

2018 10 62 1

 

 

2018 10 62 2 

 

 

(...)

 

Farby do malowania szkła

 

Firma GCV posiada ogromne doświadczenie w farbach żywicznych Glasspaint do malowania szkła natryskowo. Jest ich producentem od ponad 15 lat. Farby Glasspaint stosowane do zwykłych, ręcznych systemów lakierniczych zostały przygotowane na potrzeby rynku i są odporne na promieniowanie UV, zadrapania, czy delaminację. Producent daje 10-letnią gwarancję na ich zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków. Z powodzeniem można je wykorzystać do malowania paneli kuchennych, przeszkleń zewnętrznych, fasad, balustrad, czy laminować systemem EVA i PVB. Gwarancja to wynik przeprowadzonych rygorystyczne testów i badań, które stwierdziły wysoką jakość farb i ich odporność na czynniki atmosferyczne. Na życzenie klientów udostępniane są ich wyniki.

 

Szybę pomalowaną farbami Glasspaint można poddać dalszemu procesowi obróbki, takiemu jak polerowanie krawędzi, wiercenie otworów, wycięcia technologią waterjet, czy piaskowanie, o ile wcześniej nie została zahartowana.

 

– Pierwszy raz wypróbowaliśmy farby Glasspaint w 2013 roku i zachwyceni jej właściwościami i trwałością, zdecydowaliśmy się wprowadzić je na rynek polski, gdzie produkty szybko zyskały rzeszę zadowolonych klientów. Z powodzeniem wykonaliśmy wiele fasad, balustrad i szkła laminowanego przy użyciu tych farb i do dzisiaj nie tylko my, ale również nasi klienci są bardzo zadowoleni – wyjaśnia Piotr Plata z firmy KRYSZTAŁ, która jest dystrybutorem farb Glasspaint i maszyn Picasso w Polsce.

 

 

2018 10 62 3

 

 

2018 10 62 4

 

 

Dowolność kolorów

 

Farby można mieszać przy pomocy mieszalników. Oferowany jest mieszalnik półkowy, karuzelowy, jak również zaawansowany, profesjonalny mieszalnik automatyczny. Dzięki nim można wymieszać taką ilość pigmentu, jaka jest potrzebna do danego zlecenia, bez potrzeby zbędnego magazynowania gotowych kolorów. Specjalne oprogramowanie ColourGlass umożliwia wymieszanie dowolnego koloru z palety (RAL, Pantone, NCS, Dulux, Eurotrend, BS…) – blisko 15 000 różnych kolorów. Jego dostępność w wersji on-line pozwala na odtworzenie formuły danego koloru w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, a baza kolorów jest na bieżąco rozbudowywana o nowe formuły.

 

 

Dostępność

 

Firma KRYSZTAŁ, we współpracy z hiszpańską firmą Grupo Crespo Vidrio, oferuje zintegrowane rozwiązania do malowania szkła, począwszy od farb żywicznych stosowanych na zimno, poprzez farby ceramiczne wypalane w procesie hartowania, aż po system do produkcji dowolnych kolorów i kompletną linię do automatycznego malowania natryskowego wraz z tunelem schnącym. Istnieje możliwość dostosowania urządzeń do indywidualnych wymagań i potrzeb, począwszy od rozwiązań do malowania ręcznego, aż po kompletne i zautomatyzowane linie do malowania szkła metodą natryskową. Zapewnione jest także wsparcie techniczne i serwis.

 

 

2018 10 62 5

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

 

 

01 chik
          sec