Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Rozwiązanie SWISSPACER dopasowane do każdego wymagania
Data dodania: 19.11.18

Obróbka ramek dystansowych SWISSPACER: coraz więcej możliwości w zakresie produkcji, wdrażania innowacji i kompleksowej obsługi serwisowej


Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań do obróbki ramek dystansowych o wysokiej efektywności energetycznej z tworzywa sztucznego, szwajcarskiego producenta premium SWISSPACER.

 

W tym celu można zdecydować się na proces manualny, wykorzystanie giętarek (oferowanych obecnie przez czterech producentów) bądź też użycie robota spawalniczego.

 

Nowe instalacje do gięcia pozwalają na wytwarzanie bardzo estetycznych narożników. Z kolei specjalny zestaw skracający cykl produkcyjny do czasu poniżej 25 sekund oraz technologia Fillit wyznaczają nowe standardy w zakresie spawania i wypełniania ramki sitem molekularnym.

 

Firma SWISSPACER oferuje klientom szereg usług serwisowych, wspierając ich w wyborze technologii oraz podczas procesu uruchomienia i wytwarzania, tak aby producenci szkła zespolonego mogli korzystać z najlepszego i najbardziej opłacalnego rozwiązania do obróbki.


— Jesteśmy w stanie zaoferować optymalne rozwiązanie do produkcji ramek dystansowych SWISSPACER, w pełni dopasowane do różnych wymagań producentów szkła izolacyjnego: od prostego, ręcznego wytwarzania mniejszej ilości wyrobów po wysoce zautomatyzowaną produkcję szyb zespolonych na skalę przemysłową — mówi Rafał Rączka, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w polskim oddziale SWISSPACER, dodając: — Mowa nie tylko o nowych instalacjach, lecz także o modernizacji istniejących.


Robot spawalniczy ROWELDO od Rottler & Rüdiger jest z powodzeniem stosowany do produkcji dużych ilości ramek dystansowych na skalę wielkoprzemysłową, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałego wyglądu wyrobów.

 

W rezultacie uzyskuje się bezpieczne połączenie, powtarzalną i bardzo wysoką jakość oraz ramkę o czystych, ostrych narożnikach pod kątem 90°.

 

Roboty spawalnicze ROWELDO są dostępne w różnych wersjach wykonania. Wariant XL z czterema głowicami spawalniczymi i nowym zestawem przyspieszającym wyróżnia się wyjątkowo krótkimi cyklami produkcyjnymi poniżej 25 sekund.

 

Kolejną nowością jest wydajna czasowo technologia Fillit, w przypadku której sito nie jest już dodawane po zakończeniu procesu wytwarzania ramki, lecz w jego trakcie – i to praktycznie bez wpływu na czas trwania cyklu.


SWISSPACER korzysta z giętarek takich marek, jak LOMBARDA, LISEC i FOREL. Przedsiębiorstwo dysponuje ponadto wersją startową giętarki firmy BOZA z Chin.


— Do tej pory ramki dystansowe z tworzywa sztucznego były wyginane w narożnikach o niewielkim promieniu. Część materiału była wciskana w narożnik ramki. Obecnie pojawia się coraz więcej giętarek, za pomocą których wytwarzane są narożniki o wyglądzie bardzo zbliżonym do wmontowywanego lub spawanego narożnika 90° — wyjaśnia Rafał Rączka. — Tę zupełnie nową i interesującą możliwość zapewnia nam proces gięcia naszych ramek na gorąco.


Instalacje do gięcia zapewniają wysoki stopień elastyczności. Na rynku dostępnych jest wiele giętarek od firm FOREL i LISEC, za pomocą których produkowane są metalowe ramki dystansowe, a które można doposażyć w dodatkowy agregat do przetwarzana ramek SWISSPACER.

 

Nowe urządzenia marki LOMBARDA od samego początku umożliwiają obróbkę ramek dystansowych giętych zarówno na zimno, jak i na gorąco. W przypadku mniejszych ilości, dobrym rozwiązaniem okazuje się często produkcja manualna. W tym celu SWISSPACER oferuje narożniki klasyczne i wstępnie butylowane.


Jeśli producenci chcą rozszerzyć lub zautomatyzować proces obróbki ramek SWISSPACER, mogą liczyć na indywidualne usługi serwisowe od szwajcarskiego producenta.


— Zawsze prezentujemy naszym klientom różne opcje, analizujemy ich potrzeby oraz przeprowadzamy kalkulację kosztów całego procesu, by następnie wspólnie znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie — podkreśla Rutger van Eijk, Dyrektor ds. Sprzedaży na terenie Europy w SWISSPACER. 

 

Obróbka ramek dystansowych SWISSPACER: coraz więcej możliwości w zakresie produkcji, wdrażania innowacji i kompleksowej obsługi serwisowej

 

2018 11 24 1

— Dzięki naszym usługom serwisowym jesteśmy w stanie pomóc klientom w znalezieniu optymalnego i zarazem najbardziej opłacalnego rozwiązania do procesu obróbki — podkreśla Rafał Rączka, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w polskim oddziale SWISSPACER

 

 

2018 11 24 2


— Zawsze prezentujemy naszym klientom różne opcje, analizujemy ich potrzeby oraz przeprowadzamy kalkulację kosztów całego procesu, by następnie wspólnie znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie — podkreśla Rutger van Eijk, Dyrektor ds. Sprzedaży na terenie Europy w firmiem SWISSPACER.

 

Spawanie

2018 11 25 1


Gięcie

2018 11 25 2


Montaż

2018 11 25 3

 

Na rynku dostępnych jest coraz więcej możliwości obróbki wysokiej jakości ramek dystansowych SWISSPACER z tworzywa sztucznego © SWISSPACER

 

— Również na dalszym etapie klienci mogą zwrócić się do naszej firmy po pomoc. Na przykład przedstawiciele przedsiębiorstwa są obecni podczas rozruchu urządzeń na miejscu, a wyznaczone osoby do kontaktu udzielają wsparcia we wszelkich kwestiach technicznych dotyczących procesu obróbki.
Wszystkie filmy wideo są dostępne na stronie: http://www.swisspacer.com/pl/wideo


Janina Brielmann, SWISSPACER Vetrotech Saint-Gobain (International) AG

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik