Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Prawdziwe kolory życia
Data dodania: 23.01.19

Tworząc projekt wnętrza lub projekt architektoniczny z wykorzystaniem szkła, łatwo można zapomnieć o lekkim zniekształceniu kolorów w zwykłym szkle float.

 

Zielony odcień spowodowany zawartością żelaza w piasku krzemionkowym może mieć wpływ na transmisję światła i końcowy rezultat projektu.

 

2019 01 42 1

 

Takie niepożądane niespodzianki, stara się ograniczyć firma Phoenicia Flat Glass Industries, która opracowała unikalne, ultra-przezroczyste szkło o niskiej zawartości żelaza, o wysokiej przezroczystości i praktycznie pozbawione koloru lub odcienia.

 

Pheonicia jest jednym z niewielu producentów szkła na całym świecie, posiadających wiedzę i zdolność do produkcji takiego produktu.

 

Pheonicia Ultra Clear – znane w Izraelu i na całym świecie pod marką True Color® – jest wyjątkowo przezroczystym, bezbarwnym i neutralnym szkłem, o bardzo wysokiej przepuszczalności światła, rzędu 96%.

 

2019 01 42 2


Ponadto True Color® jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku malowania lub drukowania na szkle.

 

Zastosowanie tego szkła jako podkładu zapewnia widzialność koloru bez zniekształceń spowodowanych odcieniem szkła.

 

Ultranowoczesne szkło True Color® jest preferowanym wyborem do wielu zastosowań: - przy drukowaniu na szkle True Color® zapewnia uzyskanie prawdziwego obrazu w wymaganych kolorach i doskonałej jakości;

 

2019 01 42 3


- True Color® nadaje się do zastosowania w windach elewacyjnych, w budynkach, hotelach, pokojach i salach, a także na całych fasadach, co pozwala spełnić asrtystyczną wizję projektanta.

 

- gdy wymagana jest wysoka przepuszczalność światła w projektowaniu okien dachowych, wykorzystanie True Color® zmaksymalizuje wydajność oświetlenia, zredukuje zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie, a w konsekwencji odpowiednio obniży zużycie energii;

 

- True Color® może być używany jako składnik szkła laminowanego, w celu uzyskania dodatkowych funkcji przeszklenia, takich jak bezpieczeństwo, kolor i filtrowanie akustyczne;

 

- szkło to jest bardzo powszechne stosowane w architekturze, aranżacji wnętrz, projektowaniu mebli i kabin prysznicowych.

2019 01 42 4

True Color® jest dostępne w różnych grubościach od 2 do 12 milimetrów. Szkło to można hartować, laminować i malować oraz wykorzystywać do wszystkich potrzeb, tak jak zwykłe szkło.

 

True Color® jest produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami międzynarodowymi, takimi jak norma ISO Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, norma EN Unii Europejskiej oraz zgodnie z wymogami amerykańskiej normy ASTM.

 

2019 01 42 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 1/2019

 

 

 

 

01 chik
01 chik