Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

A+W Software GmbH z rozwiązaniami dla branży szkła płaskiego
Data dodania: 23.01.19

A+W Software to firma zajmująca się projektowaniem oprogramowania dla branży szkła płaskiego oraz szeroko pojętej stolarki otworowej.

 

Firma ma ponad 40 lat doświadczenia na rynku i współpracuje z ponad 1100 klientami na świecie.

 

We współpracy z klientami rozwija m.in. autorskie oprogramowanie klasy ERP, PPS, systemy optymalizacji rozkroju.

 

Produkty te pozwalają efektywnie kontrolować cały łańcuch produkcji i dystrybucji – od pojedynczej tafli szkła po gotowe okna lub elementy elewacji.

 

2019 01 44 1


A+W Realtime Optimizer – komputer prowadzący elastyczny rozkrój
Dzięki wieloletniemu procesowi rozwoju instrumenty do planowania precyzyjnego i systemy optymalizacji stosowanej w produkcji szkła dostarczają zadowalających rezultatów.


Mimo to w obszarze rozkroju szyb nadal znajduje się znaczny potencjał oszczędności. Klasyczne systemy optymalizacji są często nieelastyczne w stosunku do nowoczesnych przebiegów procesów: szkło musi zostać wycięte zgodnie z pierwotną optymalizacją. Jednak proces ten można przeprowadzić zgoła inaczej!


Komputer prowadzący rozkrój online A+W Realtime Optimizer umożliwia elastyczną i daleko idącą ingerencję w przepływy produkcji, nawet po przeprowadzonej już optymalizacji: A+W Realtime Optimizer potrafi np. łączyć cykle lub rozdzielać duże cykle i zestawiać je na nowo.

 

Wyniki optymalizacji mogą być rozdzielane online lub przenoszone na inne stoły rozkroju. Możliwa jest bezproblemowa integracja pilnych zleceń i pękniętych szyb.

 

Pierwotnie określone kolejności odstawiania pozostają przy tym zachowane – kolejność produkcyjna optymalizacji bazowej nie jest zmieniana.


Płyta pozostałości: szyba problemowa, czy cenny materiał?
Pod presją czasu w wielu przedsiębiorstwach płyty pozostałości wykorzystywane są w niewłaściwy sposób – większa część surowca ląduje ostatecznie w pojemniku na stłuczkę.

 

Obchodzenie się z płytami pozostałości jest uciążliwe i blokuje cenny czas maszyn, w wyniku czego urządzenia tnące są często źle wykorzystane.

 

Dzięki użyciu oprogramowania A+W Realtime Optimizer możliwe staje się wykorzystanie powstających w czasie rzeczywistym płyt pozostałości, a więc w bieżącym procesie cięcia, m.in. przez wprowadzenie doróbek w trybie online.

 

W tym celu należy jedynie dodać formatkę do dorobienia na wyświetlanym na monitorze planie rozkroju.

 

W zależności od konfiguracji systemu pęknięte szyby mogą być zgłaszane z każdego punktu rejestracji na produkcji i wprowadzone online do ponownego rozkroju.


Systemy do zarządzania płytami pozostałości, takie jak np. remaster firmy HEGLA, optymalnie włączają się w proces sterowanie online – dzięki temu można szczególnie efektywnie wykorzystać cenne pozostałości.


Przy użyciu oprogramowania A+W Realtime Optimizer można dzielić i przesuwać rezultaty optymalizacji pomiędzy różnymi liniami cięcia. Również w tym przypadku kolejność odstawiania pozostaje zachowana.


Zestawienie korzyści:
- Ciągły przepływ materiału między rozkrojem i następnymi procesami.
- Uwzględnienie kolejności produkcyjnej wynikającej z rezultatu planowania precyzyjnego.
- Ograniczenie płyt pozostałości przez zapełnienie ich szybami ekspresowymi, pękniętymi lub szybami wybranymi dowolnie z kolejnej optymalizacji.
- Dynamiczna re-optymalizacja dowolnych szyb pękniętych.
- Sterowanie online stołami rozkroju oraz wyświetlanie obrazu łamania.

 

2019 01 44 2

 


A+W Shape Optimizer– innowacyjna optymalizacja modelu
Ze względu na coraz bardziej złożone geometrie okien, elewacji i ogrodów zimowych, ale również elementów architektury wnętrz, udział modeli w zestawie produktów stale wzrasta.

 

W przypadku tradycyjnej optymalizacji rozkroju zazwyczaj uwzględniany jest prostokąt opisany na danym modelu.

 

W wyniku tego, zwłaszcza w przypadku modeli trójkątnych, wykorzystanie materiału jest bardzo małe, ponieważ w pewnych okolicznościach do 50% powierzchni prostokąta może stać się odpadem.

 

Pomocny jest tu A+W Shape Optimizer, który składa/zagnieżdża modele z różnych pozycji w sposób oszczędzający powierzchnię w obrębie opisanego prostokąta.


Aby utrzymać możliwie niewielki niezbędny nakład pracy przy stole rozkroju, w obrębie prostokąta zagnieżdżane są maksymalnie 2 modele.

 

A+W Shape Optimizer uwzględnia wymagane cięcia pomocnicze, aby możliwe było bezproblemowe uwolnienie modeli z opisanego prostokąta.


A+W Shape Optimizer może być stosowany zarówno w zakładach z organizacją stojaków strunowych, jak i z organizacją stojaków typu A*. 

 

Podczas łączenia kształtów program uwzględnia kolejność sortowania szyb na różnych miejscach odstawiania.


Oszczędności są ogromne zwłaszcza w przypadku klientów, którzy w swoim asortymencie produktów oferują wiele różnych modeli.


Zestawienie korzyści:
- Minimalizacja odpadów przez scalenie modeli na jednym opisanym prostokącie.
- Zachowanie zdefiniowanej sekwencji produkcji.
- Redukcja kosztów przez optymalne wykorzystanie miejsca wzorów na rozmiarach magazynowych.

 

Planowane ulepszenia:
- Rozszerzenie na modele z łukami kolistymi
- Łączenie kształtów z powłoką


W celu zaczerpnięcia jakichkolwiek dodatkowych informacji dotyczących naszych rozwiązań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu 


* Wykorzystanie A+W Shape Optimizer możliwe jest tylko w środowisku A+W Production i programów optymalizacyjnych A+W jak A+W Sequence Optimizer, A+W Realtime Optimizer itd.

 

 2019 01 44 3

 

Nowa siedziba A+W Software w Polsce

 

Z racji dynamicznego rozwoju firma A+W Software Polska w styczniu 2019 zmieniła swoją lokalizację. Pozostając we Wrześni, woj. wielkopolskie, zajmować będzie teraz czterokrotnie większą powierzchnię biurową przy ulicy Sikorskiego 50.

Zmiana ta stwarza możliwość zwiększenia zasobów A+W Software Polska zarówno w obrębie wsparcia Klienta, jak i w kierunku rozwoju oprogramowania. Nowoczesne środowisko pracy, połączone z rozwojem zespołu pracowników, przyczyni się do szybszej i bardziej kompleksowej obsługi kontrahentów na polskim rynku.

Zrównoważony rozwój daje możliwość dalszego wzrostu poziomu świadczonych usług, a jednocześnie udoskonalania istniejących modułów oprogramowania zarówno pod kątem lokalnego rynku, jak i nowych funkcjonalności.

 

 

Patryk Ziurkowski

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 1/2019

 

2019 01 44 4

 

 

 

 

01 chik
01 chik