Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

METRO PERFORMANCE GLASS w Auckland i jej standardy przemysłowe po instalacji B’JUMBO firmy BYSTRONIC GLASS
Data dodania: 16.02.19

Wysokie standardy firmy BYSTRONIC GLASS zapewniają jej wiernym klientom zdecydowanie znaczącą przewagę na rynku cechującym się silną konkurencyjnością.

 

Firma BYSTRONIC GLASS osiągnęła wielki sukces po oddaniu do użytku i zamontowaniu nowej linii produkcyjnej B’JUMBO I.G. w Auckland, Nowa Zelandia.

 

Ten nowoczesny projekt stanowi część etapu rozbudowy jednej z największych w Australazji firm zajmujących się obróbką szkła – METRO PERFORMANCE GLASS.

 

 2019 02 58 1

 Imponujące: urządzenie uszczelniające jumbo’ firmy BYSTRONIC GLASS dla tafli szklanych o wymiarach do 3,21 x 6,00 m [© METRO PERFORMANCE GLASS]

 

Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów, które przeznaczone są zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i przemysłowego, METRO PERFORMANCE GLASS zyskało sobie wyjątkową reputację firmy, na której mogą polegać jej klienci.

 

Linia produkcyjna B’JUMBO I.G. dostarczona przez BYSTRONIC GLASS była najkorzystniejszym wyborem dla tej instalacji dzięki swojemu technicznemu zaawansowaniu, zapewniającemu większą dokładność i szybsze tempo produkcji, pozwalające na sprostanie wzrastającemu popytowi rynkowemu.

 

W miarę dywersyfikacji projektów produktów na rynku szklarskim dla producentów z parku przemysłowego Highbrook stało się koniecznością inwestowanie w automatyzację, aby można było łatwo sprostać potrzebom zwiększania asortymentu produktów, który obejmuje szyby zespolone, szkło laminowane, a także szkło hartowane i wzmacniane termicznie.

 

Dzięki przyjmowaniu szkła o wymiarach od min. 190x350 mm do maks. 3210x6000 mm system B’JUMBO może produkować szyby zespolone lub szyby przemysłowe o grubości od 12 do 80 mm.

 

2019 02 58 2

Robot do montażu, napełniania gazem z prasą do łączenia, wyposażony system w szybkiego napełniania gazem [© METRO PERFORMANCE GLASS]

 

 

Przy wykorzystywaniu katalogu kształtów firmy BYSTRONIC GLASS klient może dywersyfikować swoje portfolio, włączając produkty, które mogą być wytwarzane w różnych wymiarach i stylach.

 

System otwiera nowe możliwości dla klientów BYSTRONIC GLASS, zwłaszcza w sektorze przemysłowym i staje się doskonałym rozwiązaniem w odniesieniu do stawianych przez rynek żądań bardziej dynamicznych wzorów.

 

Geoff Rasmussen, General Operations Manager w METRO PERFORMANCE GLASS wymagał, aby montaż był możliwie jak najszybszy, przy niewielkich zakłóceniach dla codziennej pracy zakładów.

 

Dzięki pracy zakładów w Auckland 5 x 10 godzin dla nocnej zmiany jak też 7 x 12 godzin dla dziennej zmiany, wymagany łańcuch dostaw do klientów był utrzymywany podczas montażu.

 

Technicznie nowy system miał być podłączony do istniejącego układu automatyki i wymagał bardzo krótkiego czasu cyklu. Szybkość ma zasadnicze znaczenie, gdy realizuje się inwestycję, dla której zasadniczym wymogiem jest duża szybkość uszczelniania dla wielu rodzajów szkła, w tym szkła powlekanego.

 

Ponieważ niezawodność i jakość oferty BYSTRONIC GLASS była znana Geoffowi Rasmussenowi, ta firma została wybrana dla nowego, budowanego od podstaw zakładu. Inwestycja Auckland B’JUMBO została umieszczona w zakładach szklarskich o powierzchni 17 250 m2 przy siedzibie firmy w Auckland.

 


Sprawdzona technologia daje większą pewność
Precyzyjne wykonawstwo i usługi techniczne świadczone przez BYSTRONIC GLASS stanowiły kluczowe czynniki w podejmowaniu dalszych inwestycji na rynku australijsko-azjatyckim wobec sprawdzonej technologii, demonstrującej nowy potencjał rynkowy METRO PERFORMANCE GLASS i przyszłe ukierunkowanie rynkowe tej firmy.

 

Przy tak ogromnej inwestycji osiąganie odpowiednich standardów produkcyjnych stanowiło zasadniczą część procesu decyzyjnego. Instalacja B’JUMBO została uznana za najlepszą ze względu na szereg czynników, w tej liczbie jakość produktu, wydajność, niezawodność i zaawansowane techniki produkcyjne.

 

METRO PERFORMANCE GLASS zatrudnia około 1180 pracowników w całej Australazji, przy czym dysponuje czterema wytwórniami w Nowej Zelandii i trzema w Australii. Dostarczając wysokiej jakości produkty szklarskie dla producentów okien i firm budowlanych od roku 1986, cały zespół cieszy się swoją doskonałą reputacją „wydajności bez kompromisów”.

 

Ta podstawowa zasada była stosowana podczas realizacji inwestycji w zakresie dostaw BYSTRONIC GLASS, przy czym Rasmussen uważa za istotne elementy także komunikację i pomoc techniczną dla klienta.

 

Geoff Rasmussen komentuje: — Przy trudnym klimacie ekonomicznym, który jest zdominowany przez ciągle zmiany, jakość konstrukcji, niezawodność i serwis posprzedażny stanowią zasadnicze nasze oczekiwania w stosunku do dostawcy.

 

Zespół BYSTRONIC GLASS spisał się doskonale podczas opracowywania kontraktu i współpracował z nami przez cały proces, od doradztwa i oddania linii do użytku po szkolenie naszych operatorów na zainstalowanych urządzeniach. Wzbudził w nas zaufanie do firmy jako całości, spełniając najwyższe standardy podczas naszego etapu przejściowego, podczas którego pojawiały się trudne momenty.

 

 

2019 02 58 3

 Stanowiska inspekcyjne I pozycjonowania ramy z dostępem z tyłu dla czyszczenia szkła [© METRO PERFORMANCE GLASS]

 

 


Przodując w dziedzinie
Jako liderzy w specjalistycznych dziedzinach, BYSTRONIC GLASS i METRO PERFORMANCE GLASS podwyższają w dalszym ciągu standardy dla przemysłu. Nowy zakład zaznaczy się jednoznacznie w procesach wytwórczych w całej Australazji, ponieważ firma wytwarza doskonałe produkty przy rozmiarach i poziomie produkcji niespotykanych nigdy wcześniej.

 

— Teraz pracujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości nabytych przez nas urządzeń i nasz wpływ na przemysł będzie znaczący. Zyskaliśmy wyraźne korzyści — dodał pan Rasmussen.

 

METRO PERFORMANCE GLASS utrzymuje się od dawna w czołówce rozwoju technologii i produktu, dzieje wprowadzania przez tę firmę innowacji w przemyśle szklarskim sięgają lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku.

 

— W oparciu o dotychczasowe osiągnięcia przewidujemy kontynuację ścisłej współpracy z zespołem BYSTRONIC GLASS. Produkty, usługi i gwarancje techniczne przyczyniają się do pewności, jakiej potrzebujemy, by kontynuować rozwój naszej firmy. Ten program rozbudowy świadczy o zaangażowaniu firmy w dostarczanie kompletnych rozwiązań dla rozwijającego się rynku — konkluduje Rasmussen.

 

2019 02 58 4

 Myjka i stanowisko obrotowe linii B’JUMBO dostarczonej przez BYSTRONIC GLASS do METRO PERFORMANCE GLASS [© METRO PERFORMANCE GLASS]

 

 

Jako wyspecjalizowany producent firma BYSTRONIC GLASS budowała swoją wiodącą pozycję w automatyzacji światowego przemysłu szklarskiego przez ponad 50 lat. Znana ze swojej fachowości firma stworzyła urządzenia najnowszej generacji, które mogą być łączone z modułowymi częściami maszyn w celu uzupełnienia istniejących linii technologicznych lub też może dostarczać kompletne rozwiązania produkcyjne dostosowane do indywidualnych wymagań.

 


Alan Lim, Senior Sales Engineer w spółce zależnej BYSTRONIC GLASS na Azję Południowo-Wschodnią w Singapurze, komentuje:

 

— W czasach, kiedy przemysł jako całość przechodzi znaczące zmiany i rozwija się, jesteśmy pewni doskonałych perspektyw dla naszych klientów i wiemy, że nasze produkty i usługi nadążają za ewoluującym rynkiem. W METRO PERFORMANCE GLASS zainstalowaliśmy rozwiązania, które zagwarantują sukces. 


Więcej informacji na stronach:
www.bystronic-glass.com , www.metroglass.co.nz

 


Peter Nischwitz
BYSTRONIC Lenhardt GmbH

 

2019 02 58 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 2/2019

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik