Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Manipulator do szkła i okien nowej generacji Glassworker GW 625-2
Data dodania: 21.03.19

Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to elektryczna maszyna zasilana z zabudowanych wewnątrz urządzenia akumulatorów. Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana może być na linii produkcyjnej, przy załadunku szyb i okien oraz – w szczególności – na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2019 03 58 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając element poza obrys elewacji i automatycznie obracając go do montażu, bez konieczności ręcznego wykonywania obrotu. Maszyna posiada również funkcję automatycznego pionowania elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

  

Wykorzystywana była wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak: KTW Katowice, Smyk, Rotunda czy Varso. Zabudowany w maszynie napęd przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

2019 03 58 2

 


Maszyna wyposażona jest standardowo w pilota umożliwiającego sterowanie ramieniem urządzenia, na którym zawieszona jest szyba lub okno. Z poziomu pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360o, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny. Mówiąc wprost – możliwe są wszystkie ruchy w przestrzeni 3D.

 

Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

2019 03 58 3

 


Nowa generacja maszyn Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację maszyny w trzech wariantach wyposażenia. Dostępna jest wersja ekonomiczna i lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i wersja najnowsza, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby z poziomu bezprzewodowego pilota.


Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wyposażone w przedłużenie ramienia, które umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m.

  

W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek. Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła.

 

Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia. Zainstalowane, nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszynie na jednym ładowaniu i gwarantują długą żywotność baterii.

 


Parametry nowej generacji maszyn umożliwiają pracę zarówno w hali, jak i na budowie. Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego. Maszyna Glassworker GW 625-2, produkcji niemieckiej, ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum. Producent i dystrybutor maszyny, firma UPLIFTER umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi.

 

 

 

Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. +48 662 128 310

 www.uplifter.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik