Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Z rewolucyjną technologią hybrydową w uszczelnienia okienne przyszłości
Data dodania: 14.04.19

ISO-BLOCO HYBRATEC firmy ISO-Chemie to nowy punkt odniesienia w obszarze taśm wielofunkcyjnych 4.0.

 

Ta nowa technologia hybrydowa łączy szczelność na wysokie ciśnienie powietrza oraz zacinający deszcz jako atrybuty folii z niezawodną elastycznością oraz zdolnością przejmowania ruchów wstępnie sprężonej pianki miękkiej PUR.

 

— ISO-BLOCO HYBRATEC łączy cechy jakościowe wysokowartościowych okiennych folii połączeniowych z zaletami wysokowartościowych, certyfikowanych, wielofunkcyjnych taśm uszczelniających BG1 i BG R — wyjaśnia Inge Knorn, kierująca Działem Marketingu firmy ISO-Chemie.

 

— W porównaniu do powszechnych wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi taśma ISO-BLOCO HYBRATEC wykazuje się ponadprzeciętnymi właściwościami funkcjonalnymi.

 

2019 04 28 1 

 

100% niezawodności

Wyposażenie w kilka foliowych warstw zaporowych sprawia, że 3-płaszczyznowa taśma jest absolutnie szczelna powietrznie (wsp. a równy 0,00 m3/[h·m·(daPa)n]).

 

Dzięki nim niekontrolowane konwekcyjne straty ciepła lub przeciągi wywoływane przez nieszczelne fugi okienne, to temat skończony.

 

Powinno to szczególnie cieszyć właścicieli nieruchomości, ponieważ poprzez konsekwentny rozdział mikroklimatu pomieszczenia od zewnętrznego daje się mocno zaoszczędzić koszty energii, dokładnie z duchem ustawy energooszczędnej EnEV oraz nadchodzącej Dyrektywy Budynkowej UE 2020.

 

Ponadto szczelne powietrznie uszczelnienie fug wpływa pozytywnie na bilans energetyczny budynku oraz wyniki testu Blower-Door.

 

W obszarze funkcjonalnym ta innowacyjna taśma wykazuje bardzo dobre wartości izolacji akustycznej i cieplnej. W płaszczyźnie zewnętrznej narażonej na warunki pogodowe jest niesłychanie odporna na zacinający deszcz z wartością ponad 1050 Pa.

 

Biorąc pod uwagę postępującą zmianę klimatu z silnymi wichurami i obfitymi deszczami może to być ważnym aspektem przy zapobiegliwym wyborze produktów.

 

Dzięki integracji adaptacyjnych foliowych zapór zapewnione jest optymalne odprowadzanie wilgoci. W ten sposób fuga może szybko wysychać, co zapobiega uszkodzeniom budowlanym, które powstają w wyniku tworzenia pleśni.

 

Dzięki temu ISO-BLOCO HYBRATEC odpowiada zasadzie „wewnątrz szczelniej niż na zewnątrz“ zawartej w RAL „Leitfaden zur Montage” („Wytyczne do montażu”) i stanowi trzy niezależne od siebie funkcjonujące płaszczyzny uszczelnienia.

 

— Absolutna szczelność powietrzna, najwyższa izolacja cieplna, jak również wymuszona przez zmiany klimatu wysoka odporność na zacinający deszcz oraz długotrwale funkcjonująca zdolność przejmowania ruchów, są zalecane nieodzownie w nowoczesnym budownictwie, domach pasywnych oraz domach zeroenergetycznych — podkreśla Andreas Lange, Kierownik Działu Techniki & Szkoleń firmy ISO-Chemie.

 

Jest przekonany, że wyjątkowa technologia hybrydowa ISO-BLOCO HYBRATEC zaspokoi współczesne oczekiwania projektantów, wykonawców i właścicieli obiektów.

 

ISO-Chemie zapewnia certyfikowanej jako BG 1 i BG R, wielofunkcyjnej taśmie uszczelniającej fugi 10-letnią gwarancję funkcjonalną.

 

Łatwość montażu i wysokie bezpieczeństwo funkcjonalne
ISO-BLOCO HYBRATEC daje się przetwarzać w sposób łatwy, szybki i bezpieczny. Ta wstępnie sprężona taśma z impregnowanej pianki miękkiej PUR wyposażona jest w jednostronną warstwę samoprzylepną dla wsparcia montażu.

 

W jedynie jednym kroku roboczym taśma jest doklejana do ramy okiennej. W stosunku do konwencjonalnego montażu okien za pomocą folii, czas pracy może się skrócić do mniej niż ¼ czasu pierwotnego.

 

Warta uwagi jest także wysoka zdolność rozprężania wielofunkcyjnej taśmy uszczelniającej fugi. Dzięki temu można trwale i niezawodnie wyrównywać nieregularne przebiegi płaszczyzny fug oraz ruchy elementów budowlanych.

 

Poprzez wyjątkowo duży zakres zastosowań w fugach, za pomocą jednego rozmiaru taśmy można niezawodnie uszczelniać fugi od 6 do 40 mm. Przy tym produkt ten dostępny jest w szerokościach taśmy od 30 do 100 mm, co umożliwia dopasowanie do różnych głębokości zabudowy okna.

 

Z pomocą technologii hybrydowej ISO-BLOCO HYBRATEC udało się firmie ISO-Chemie dokonać skoku do poziomu taśm wielofunkcyjnych 4.0. Producent zgłosił już to przełomowe, nowoczesne rozwiązanie do opatentowania.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.iso-chemie.pl/hybratec

 

Foto: ISO-Chemie GmbH

 

Inge Knorn
ISO-Chemie GmbH

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2019
  

 

wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

   - Agata Kostrzewa   a Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   - Agnieszka  Roguska    a Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik