Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 a Baner-1

 

Baner 2

Mocowania punktowe jako takie
Data dodania: 06.03.09

W projektach architektonicznych modne stało się stosowanie przegród szklanych, które zastępują w wielu miejscach tradycyjne elementy budynków. Stosuje się szkło w przegrodach zewnętrznych - ściany, dachy - a we wnętrzach: stropy, ścianki, drzwi, schody. Szkło stosowane w tych rozwiązaniach wymaga odpowiedniego mocowania do tradycyjnej struktury budynku. Jednym ze sposobów jest mocowanie punktowe. Mocowanie punktowe staje się podstawowym elementem konstrukcyjnym. Przenosi wszystkie siły i naprężenia z elementu szklanego na podkonstrukcje.

Elastycznie i w krótkich seriach Nowy system okuć punktowych wprowadzony na rynek przez NOVAGLAS s.c. cechuje nowy oryginalny design oraz wszechstronność zastosowania.

Dzięki nowej linii okuć możliwe jest połączenie kilku tafli szkalnych jednym okuciem. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów wykonywanego projektu oraz uniwesalnośc podczas montażu okuć.

Mocowania punktowe mogą służyć do mocowania szkła do innych materiałów: kamienia, drewna, konstrukcji aluminiowych, stalowych oraz płyt gipsowokartonowych (uprzednio wzmocnionym
odpowiednim profilem).

Wykonane elementy ze stali nierdzewnej zapewniają długotrwałe i wygodne użytkowanie oraz oryginalny wygląd, pasujący do każdego obiektu.

System daszków szklanych
Doskonały system daszków szklanych pozwala na wykończenie wejścia obiektu czy też domu.

Gwarantuje to bardzo lekka konstrukcja – mocowanie daszku wykonuje się za pomocą czterech łączników przytwierdzonych do elewacji.

Ilość oferowanych modeli daje możliwość umieszczenia okuć nad lub pod taflą szkła.

Jak się tu zamknąć...? Odwiecznym problemem przeszklonych  obiektów jest konieczność ograniczenia dostępu do pomieszczeń szklanych.

Nasze okucia w postaci zamków z wbudowaną wkładką cylindryczną umożliwiają zamknięcie drzwi szklanych, a swoim wykończeniem i uniwersalnością dają poczucie bezpieczeństwa oraz doskonałego wyglądu.

Zamki te dają możliwość umiejscowienia korpusu z wkładką tuż przy posadzce bądź centralnie na wysokości standardowego zamknięcia drzwi.

Maksymilian Rejman
www.novaglas.pl


więcej informacji: Świat Szkla 12/2005

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik