Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

ISO-CHEMIE podejmuje ekologiczną inicjatywę
Data dodania: 18.09.19

Przedsiębiorstwo rodzinne ISO-CHEMIE rozpoczęło ekologiczną ofensywę, o czym poinformowano w siedzibie firmy, w niemieckim Aalen.

 

Firma produkująca pianki techniczne i energooszczędne systemy uszczelnień dla budynków zaprezentowała pakiet podjętych przez siebie, proekologicznych działań. Ich celem jest ochrona zagrożonych owadów, szczególnie pszczół oraz promocja ochrony gatunków i bioróżnorodności.

 

 

2019 09 11 1

Zarząd firmy: Josef Deiß i dr Martin J. Deiß, przed nowo założonym hotelem dla owadów i dziką łąką.

 

Właściciele firmy ISO-Chemie, Josef Deiß i dr Martin Deiß, uczynili z podjętej inicjatywy zadanie dla kierownictwa i zainaugurowali szereg proekologicznych działań. Istotnego wsparcia udzielił im przy tym personel przedsiębiorstwa, obejmując patronat nad wieloma ekologicznymi projektami realizowanymi w siedzibie firmy.

 

Dr Martin Deiß, prezes ISO-Chemie, powiedział: — Wraz z podjętą przez nas inicjatywą bierzemy na siebie w sposób całkowicie pragmatyczny odpowiedzialność za życie przyszłych generacji. Położyliśmy przy tym nacisk na ochronę zagrożonych owadów.

 

A dalej wyjaśnił: — Hotel dla owadów i dzikie łąki, które założyliśmy, mają pomóc owadom się rozmnażać i być źródłem pożywienia dla pszczół samotnic. Na zielonym dachu naszego firmowego budynku przy Röntgenstraße urządziliśmy pasiekę, nad którą patronat objął dyrektor ds. rozwoju, który jest również pszczelarzem.

 

Od czasu powstania ISO-Chemie przed ponad 40 laty firma angażuje się w odpowiedzialne współistnienie z ludźmi i naturą. Wszystkie materiały i technologie stosowane do produkcji energooszczędnych systemów uszczelnień są sprawdzane pod kątem nieszkodliwości dla środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

2019 09 11 2

Peter Weis prezentuje ule, które stanęły na zielonym dachu siedziby firmy ISO-Chemie

 

Firma bardzo wcześnie otrzymała certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania środowiskowego ISO 14001. System zarządzania środowiskowego polega na dobrowolnych działaniach przedsiębiorstw, mających na celu ciągłą poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska.

 

Jako jeden z czołowych producentów uszczelnień budowlanych firma ISO-Chemie rozumie konieczność ciągłej redukcji zużycia energii i emisji CO2 nie tylko odnośnie do produkcji, ale i administracji.

 

Dr Martin J. Deiß: — Firma ISO-Chemie wprowadziła na rynek szereg energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie uszczelnień, które po zastosowaniu w budynkach korzystnie wpłynęły na ich bilans energetyczny.

 

Wszyscy razem przyczyniacie się do tego, że dzięki naszym uszczelnieniom zużycie energii w budynkach i innych obiektach jest znacząco redukowane.

 

Lwia część uszczelnień oferowanych przez ISO-Chemie opatrzona jest renomowanym znakiem GEV, przyznawanym tylko „wyjątkowo niskoemisyjnym“ produktom.

 

Dzięki temu zarówno wykonawcy robót budowlanych, jak i inwestorzy mają pewność, że produkty te nie emitują do otoczenia żadnych niebezpiecznych substancji.

 

Firma opracowała ponadto Deklarację ws. Produktów Ekologicznych, EPD (Environmental Product Declaration), obejmującą cały produkowany asortyment.

 

Deklaracja EPD zawiera m.in. obszerny bilans skutków, jakie w środowisku wywołuje działalność produkcyjna. Ponadto informuje ona o jej korzystnym wpływie na zużycie energii, a dzięki temu na ekobilans budynków. 

 

Thomas Wehowski ISO-Chemie GmbH

Zdjęcia: ISO-Chemie GmbH

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 9/2019
   

 

 

wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

   - Agata Kostrzewa   a Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   - Agnieszka  Roguska    a Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik