Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

James O’callaghan zdobywcą Nagrody Jormy Vitkala w 2019 roku (The 2019 JORMA VITKALA AWARD OF MERIT)
Data dodania: 10.10.19

 Podczas Glass Performance Days (GPD) w 2017 r. wręczono po raz pierwszy Nagrodę Jormy Vitkala, która jest wyrazem uznania za indywidualny wkład w rozwój branży szklarskiej. Nagroda została wręczona samemu Jormie Vitkali jako pierwszemu odbiorcy na imprezie z okazji 25. rocznicy GPD.

 

2019 10 11 1

 

Lista nominowanych do nagrody JORMY VITKALA w 2019 roku
James Carpenter Carpenter Design Associates, Tim Macfarlane Glass ltd.,
Gérard Savineau Consultant (dawniej Solutia), Valerie L. Block Kuraray,
Graham Dodd ARUP, Francis Serruys Saint-Gobain,
Julia Schimmelpennigh Eastman, Norbert Wruk NSG, Larry Carbary DOW

  

Co dwa lata nagroda jest przyznawana podczas każdej ceremonii otwarcia GPD nowemu odbiorcy, który został wybrany w drodze międzynarodowej procedury nominacji. Arto Metsänen, dyrektor generalny i prezes GLASTON oraz Jean-Paul Hautekeer, dyrektor ds. Marketingu globalnego w DOW i przewodniczący komitetu ds. Nominacji, przez kilka minut utrzymywali napięcie na scenie konferencji GPD, wyjaśniając, dlaczego nagroda została ustanowiona i jak przebiega proces selekcji kandydatów do niej, przed ujawnieniem ostatecznych 10 najlepszych kandydatów.

 

Z wielką dozą emocji James O’Callaghan, współzałożyciel i dyrektor generalny EOC, został zaproszony na scenę, aby odebrać nagrodę.

 

— Imponujący wpływ Jamesa O’Callaghana na dziedzinę szkła architektonicznego jest niezaprzeczalny, ponieważ on i Brian Eckersley założyli EOC w 2004 roku, mając wspólną wizję praktyki projektowania szkła strukturalnego, która w istocie integruje inżynierię szkła i architekturę.

 

2019 10 11 2

 

Chociaż James jest obecnie seryjnym kolekcjonerem nagród w dziedzinie inżynierii szkła i architektury, to uznanie ze strony całego Globalnego Przemysłu Szklarskiego ma dla niego szczególne znaczenie — powiedział Jorma Vitkala.

 

— Ciągły postęp w opracowaniu innowacyjnych produktów i odważne, nowe rozwiązania utrzymają zastosowanie szkła na pierwszym planie przez projektantów, przedstawicieli przemysłu i instytucji badawczych oraz zapewnią skuteczną konkurencyjność w zakresie wyboru materiałów i rozwiązań dla budownictwa, motoryzacji i dekoracji wnętrz.

 

Ta nagroda jest naszym szczególnym hołdem dla wiodących współpracowników w rozwoju przemysłu szklarskiego, a James O’Callaghan jest prawdziwą personifikacją ducha GPD — dodał Arto Metsänen.

 

— Oprócz zwycięzcy przedstawiliśmy osoby, które znalazły się w pierwszej dziesiątce kandydatów do nagrody. Ci liderzy są postrzegani przez prasę i opinię publiczną w 2019 r. jako jeden z kluczowych czynników wpływających na nasz przemysł szklarski, także dzięki nominacji do naszej nagrody — podsumował Jean-Paul Hautekeer.

 

— Gratulacje dla nich wszystkich, gdyż wszyscy powinni być dumni ze swoich osiągnięć. Na koniec organizatorzy podziękowali przedstawicielom międzynarodowej prasy technicznej i sponsorom, którzy wsparli nagrodę i przyczynili się do procesu wyboru jej laureata.

 

Gdy rozpocznie się planowanie konferencji GPD 2021, taka sama procedura wyboru w przypadku tej nagrody zostanie zastosowana w przyszłości.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik