Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

James O’callaghan zdobywcą Nagrody Jormy Vitkala w 2019 roku (The 2019 JORMA VITKALA AWARD OF MERIT)
Data dodania: 10.10.19

 Podczas Glass Performance Days (GPD) w 2017 r. wręczono po raz pierwszy Nagrodę Jormy Vitkala, która jest wyrazem uznania za indywidualny wkład w rozwój branży szklarskiej. Nagroda została wręczona samemu Jormie Vitkali jako pierwszemu odbiorcy na imprezie z okazji 25. rocznicy GPD.

 

2019 10 11 1

 

Lista nominowanych do nagrody JORMY VITKALA w 2019 roku
James Carpenter Carpenter Design Associates, Tim Macfarlane Glass ltd.,
Gérard Savineau Consultant (dawniej Solutia), Valerie L. Block Kuraray,
Graham Dodd ARUP, Francis Serruys Saint-Gobain,
Julia Schimmelpennigh Eastman, Norbert Wruk NSG, Larry Carbary DOW

  

Co dwa lata nagroda jest przyznawana podczas każdej ceremonii otwarcia GPD nowemu odbiorcy, który został wybrany w drodze międzynarodowej procedury nominacji. Arto Metsänen, dyrektor generalny i prezes GLASTON oraz Jean-Paul Hautekeer, dyrektor ds. Marketingu globalnego w DOW i przewodniczący komitetu ds. Nominacji, przez kilka minut utrzymywali napięcie na scenie konferencji GPD, wyjaśniając, dlaczego nagroda została ustanowiona i jak przebiega proces selekcji kandydatów do niej, przed ujawnieniem ostatecznych 10 najlepszych kandydatów.

 

Z wielką dozą emocji James O’Callaghan, współzałożyciel i dyrektor generalny EOC, został zaproszony na scenę, aby odebrać nagrodę.

 

— Imponujący wpływ Jamesa O’Callaghana na dziedzinę szkła architektonicznego jest niezaprzeczalny, ponieważ on i Brian Eckersley założyli EOC w 2004 roku, mając wspólną wizję praktyki projektowania szkła strukturalnego, która w istocie integruje inżynierię szkła i architekturę.

 

2019 10 11 2

 

Chociaż James jest obecnie seryjnym kolekcjonerem nagród w dziedzinie inżynierii szkła i architektury, to uznanie ze strony całego Globalnego Przemysłu Szklarskiego ma dla niego szczególne znaczenie — powiedział Jorma Vitkala.

 

— Ciągły postęp w opracowaniu innowacyjnych produktów i odważne, nowe rozwiązania utrzymają zastosowanie szkła na pierwszym planie przez projektantów, przedstawicieli przemysłu i instytucji badawczych oraz zapewnią skuteczną konkurencyjność w zakresie wyboru materiałów i rozwiązań dla budownictwa, motoryzacji i dekoracji wnętrz.

 

Ta nagroda jest naszym szczególnym hołdem dla wiodących współpracowników w rozwoju przemysłu szklarskiego, a James O’Callaghan jest prawdziwą personifikacją ducha GPD — dodał Arto Metsänen.

 

— Oprócz zwycięzcy przedstawiliśmy osoby, które znalazły się w pierwszej dziesiątce kandydatów do nagrody. Ci liderzy są postrzegani przez prasę i opinię publiczną w 2019 r. jako jeden z kluczowych czynników wpływających na nasz przemysł szklarski, także dzięki nominacji do naszej nagrody — podsumował Jean-Paul Hautekeer.

 

— Gratulacje dla nich wszystkich, gdyż wszyscy powinni być dumni ze swoich osiągnięć. Na koniec organizatorzy podziękowali przedstawicielom międzynarodowej prasy technicznej i sponsorom, którzy wsparli nagrodę i przyczynili się do procesu wyboru jej laureata.

 

Gdy rozpocznie się planowanie konferencji GPD 2021, taka sama procedura wyboru w przypadku tej nagrody zostanie zastosowana w przyszłości.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik