Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Zanim kupisz maszynę, przetestuj ją w showroomie MEKANIKI
Data dodania: 11.10.19

Gdzie mieści się największe centrum pokazowe na świecie, w którym mógłbyś przetestować produkcję swoich wyrobów szklarskich na najnowocześniejszych maszynach? Całkiem niedaleko – w nowootwartej hali TekLab w Warszawie.

 

2019 10 04 1

 

— Kiedy w 2018 roku otwieraliśmy nasze centrum pokazowe MekLab w Gorlicach, bardzo szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę – mówi Błażej Wroński z firmy MEKANIKA.

 

— Producenci planujący inwestycje w nowe maszyny do obróbki szkła, mogli odtąd przyjeżdżać do naszej siedziby, by zobaczyć „na żywo” jak pracują włoskie maszyny takich marek jak INTERMAC,  MONTRESOR, DONATONII,  NEPTUN.

 

2019 10 04 2

 

 

Jazda próbna w salonie
Z czasem MEKANIKA wprowadziła również możliwość testowania maszyn z wykorzystaniem materiału i projektów klientów.

 

— Zanim klient zdecydował się „przesiąść się” ze zwykłej obrabiarki na włoskie centrum obróbcze, mógł przyjechać i spróbować wykonać własny wzór wyrobu na maszynie stojącej w naszym MekLabie. Wyciągał z kieszeni pendrive z plikiem CAD, uruchamialiśmy produkcję i mógł na własne oczy porównać dotychczasowy wyrób z jakością cięcia, nawierceń, graweru, jaką oferuje cyfrowa technologia naszych maszyn — wspomina Błażej Wroński.

 

2019 10 04 3

 

 

Nowa lokalizacja w Warszawie
Przez te dwa lata przez centrum pokazowe w Gorlicach przewinęło się kilkuset przedsiębiorców, zarówno rzemieślników, jak i przedstawicieli dużych koncernów.

 

— Wśród klientów byli też producenci mebli czy stolarki otworowej, których interesowały zarówno maszyny do obróbki szkła, jak i płyt drewnopochodnych, które są w ofercie naszej spółki-matki, firmy TEKNIKA w Warszawie — dodaje Błażej Wroński. — Wspólnie stworzyliśmy więc wyjątkowe miejsce na mapie świata: największe stałe centrum pokazowo- szkoleniowe dla naszej branży otwarte w sierpniu tego roku w Warszawie.

 

2019 10 04 4

 

Na powierzchni wystawienniczej prawie 3500 m2 ustawionych jest aż sto maszyn gotowych do prób, z wydzieloną częścią z maszynami do obróbki szkła. Na klientów chcących przetestować na nich swoje projekty, z wykorzystaniem własnych surowców, czeka również profesjonalna kadra techniczna. Specjaliści TekLab omówią dokładnie specyfikację techniczną danej maszyny, pomogą we wprowadzeniu danych, uruchomieniu odpowiedniego programu produkcyjnego.

 

Druga w Polsce, warszawska lokalizacja showroomu maszyn oferowanych przez MEKANIKĘ, jest dogodna szczególnie dla klientów w Polsce centralnej i północnej. Centrum pokazowe TekLab mieści się w sąsiedztwie lotniska Okęcie, tuż przy zjeździe z autostrady.

 

— Zarówno nasze showroomy w Warszawie, jak i Gorlicach, zaprojektowaliśmy nie tylko jako przestrzeń wystawienniczą i miejsce testowania maszyn, ale również sale szkoleniowe dla operatorów, czy pokoje do rozmów biznesowych — mówi Błażej Wroński.

 

— Jeśli klient zdecyduje się na zakup maszyn, to zanim trafi ona do jego zakładu, przyszli operatorzy już mogą się szkolić w naszej Akademii, by płynnie rozpocząć produkcję po uruchomieniu przez nas maszyn w ich firmie.

 

2019 10 04 5

 


Akademia dla techników
Pracownicy techniczni, szefowie utrzymania ruchu również mogą korzystać z zaplecza centrów pokazowych MEKANIKI, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, zdobywać wiedzę na temat nowych technik obróbki.

 

— W naszym oddziale w Gorlicach można szkolić się między innymi z zakresu nowych technologii obróbki szkła metodą waterjet czy też zapoznać się z działaniem sterowanych numerycznie pionowych i poziomych centrów obróbczych, krawędziarek, stołów do cięcia szkła albo oczyszczalni — mówi Arkadiusz Krauschar, doradca klienta w gorlickim showroomie.

 

— Z naszymi klientami prowadzimy też warsztaty na temat hartowania szkła, poruszając m.in. aspekty oszczędności energii, czy też ograniczenia ścieków i innych wyzwań przed którymi stoją firmy z branży obróbki szkła..

 

2019 04 62 7 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik