Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Arena szklanych trendów
Data dodania: 11.10.19

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim. Na targach GLASS w Poznaniu spotkają się producenci, dystrybutorzy i beneficjenci tych rozwiązań. Nie zabraknie też aspektu wizualnego. Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał dla artystów i pasjonatów.

 

Targi Branży Szklarskiej GLASS potrwają od 20 do 23 listopada. W ciągu tych czterech dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę szklanych trendów w branży.

 

2019 10 02 1

 

Kluczowe firmy na targach GLASS
Oferta prezentowana na GLASS od lat, w ocenie wystawców, wpływa na wybór nowoczesnych technologii i wzrost automatyzacji. Na targach będzie można śledzić rozwiązania z wykorzystaniem szkła w budownictwie i architekturze.

 

— Unikatowość tego projektu na polskim rynku wydarzeń branżowych sprawia, że wystawcy chętnie do nas wracają. W tym roku będą z nami choćby: MEKANIKA, BEFARD, DIANORMET, NORGPOL CZERWIŃSKI, SULAK, VERRE TRADE (właściciel www.sklepdlaszklarzy.pl), CDA POLSKA, CGLASS, FEROPROFIL, MC DIAM, EXPOGLASS, SZKŁOMAL czy ARCHONT. Oczywiście nie sposób wymienić tu wszystkich naszych partnerów. Część biznesowych rozmów jest w toku, ale na pewno nie zabraknie niespodzianek.

 

2019 10 02 2

 

Powierzchnia ubiegłorocznej edycji targów była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Gościliśmy firmy z kilkunastu krajów m.in. z: Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. W tym roku będzie podobnie.

 

Jednak otwieramy się nie tylko na rynki zachodnie, ale także na wschód. Wspólnie z Ambasadą Białorusi aranżowana jest ekspozycja dla przedstawicieli branży szklarskiej tego kraju. Widzimy potencjał w ekspansji na Wschód a nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy doceniają siłę oddziaływania targów GLASS — mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów GLASS.

 

2019 10 02 3

 

Nowości branżowe przyciągają jak magnes
Aż 83% zwiedzających przyjeżdża na targi aby zobaczyć nowości rynkowe. Targi to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów. Na GLASS od lat nie brakuje premier innowacyjnych rozwiązań w przemyśle szklarskim. Część planowanych nowości wystawcy zdradzają na długo przed terminem targów, są też i takie, które trzymane są w tajemnicy niemal do samego końca.

 

Jedną z nowości zaprezentuje firma BEFARD specjalizująca się w systemach załadowczych typu HDS dla samochodów dostawczych i ciężarowych, posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego.

 

2019 10 02 4

 

— Na targach GLASS zaprezentujemy nowy dźwig z serii TB oraz elektryczne transportery do ciężkich ładunków — zdradza Ewelina Rupa z BEFARD.

 

Z kolei DIANORMET na swoim stoisku pokaże narzędzia do obróbki szkła: diamentowe, polerskie oraz wiertła i wiele innych.

 

— Nowością będzie szlifierka 9-cio wrzecionowa, prostoliniowa do szkła płaskiego marki Fushan. Planujemy także prezentację pełnej oferty firmy Guangdong Fushan Technology, producenta maszyn i urządzeń do przetwórstwa szkła — mówi Damian Kurtek z DIANORMET.

 

 

2019 10 02 5

 

Szklana sztuka
— Tradycją targów GLASS są pokazy technik zdobienia szkła. Efekt wizualny jest niesamowity! Co roku staramy się prezentować inne techniki. Zapraszani są nowi partnerzy. Cieszymy się, że w tym roku w Poznaniu będzie można poczuć ducha tradycji. Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna zostanie zaprezentowane właśnie na targach GLASS. Centrum Dziedzictwa Szkła będzie jednym z naszych wystawców. Tych pokazów nie można przeoczyć! — zachęca do udziału w targach Marta Szydłowska. Nie zabraknie opowieści o historii znanego od dziesięcioleci krośnieńskiego szkła oraz widowiskowych pokazów hutniczych.

 

2019 10 02 6

 


— W trakcie pokazów prowadzonych przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie przedstawimy formowanie szkła za pomocą palnika gazowego. W ramach tego warsztatu mistrz tej trudnej techniki formowania szkła na gorąco, na oczach widzów wyczarowuje ze stopionego w płomieniu szkła niewielkich rozmiarów kolorowe cudeńka, tj. zwierzątka, kwiaty lub wszystko to, o co poproszą oglądający pokaz. Metoda ta jest niebywale efektowna i przyciąga uwagę wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu tego warsztatu — przekonuje Witold Słowik z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

 

Podczas targów GLASS w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny, a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych.

 

Odwiedzający profesjonaliści oraz pasjonaci a także wszyscy zainteresowani wykorzystaniem szkła w sztuce będą mogli obejrzeć zdobienie szkła recyklingowego grawerowaniem, artystyczny recykling i upcykling szkła w technologii fusingu i termoformowania. Miłośnicy witraży także nie wrócą zawiedzeni. Będą mogli na żywo podziwiać powstawanie witraży Tiffany’ego z wykorzystaniem szkła odpadowego. Nie zabraknie także pokazów tworzenia witraży żywicowych i malowania na szkle.

 

2019 10 02 7


Targi GLASS odbywają się 20-23 listopada 2019 r. w tym samym czasie i miejscu co targi branży kamieniarskiej STONE.


Więcej na: www.targiglass.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik