Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

HEGLA Maschinenbau: zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie produktów z półki high-tech w Kretzschau
Data dodania: 08.11.19

Grupa HEGLA po raz kolejny inwestuje w zakład w Kretzschau i rozszerza jego powierzchnię produkcyjną. 29.08.2019 r. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy w nowym budynku spółki HEGLA Maschinenbau GmbH & Co. KG w Kretzschau.

 

 2019 11 10 1

Teren pod nowy budynek – bezpośrednio obok istniejącego zakładu HEGLA Maschinenbau w Kretzschau powstaje hala produkcyjna o powierzchni blisko 3200 m².

 

Blisko 70 pracowników świętowało w swobodnej atmosferze powstanie nowej hali produkcyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego zakładu. Na potrzeby realizacji inwestycji budowlanej firma HEGLA nabyła tutaj dodatkowe grunty o powierzchni 3200 m², co przełoży się na zwiększenie wydajności w zakresie budowy maszyn oraz w produkcji urządzeń przez HEGLA boraident z Halle/Saale.

 

Od rzemieślniczej produkcji stali do produktów high-tech „Made in Kretzschau”
— Wcześniej nasza filia w Kretzschau była znana przede wszystkim z wyrobów z zakresu rzemieślniczej produkcji stali, jednak obecnie w tym miejscu produkowane są maszyny i urządzenia o coraz większym stopniu złożoności technicznej, dzięki czemu nasze wyjątkowe produkty eksportujemy już do niemal każdego kraju świata — tłumaczy dyrektor Bernhard Hötger. Dzięki wzrostowi znaczenia zakładu powierzchnia produkcyjna została powiększona już w 2008 roku z blisko 3300 m² do 4500 m².

 

 2019 11 10 2

W ciągu kilku miesięcy wzniesiono szkielet nowego budynku. Ukończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku

 

— Krajowe oraz międzynarodowe uznanie zawdzięczamy przede wszystkim dużemu zaangażowaniu pracowników naszego zakładu. Pragnąc kontynuować nasz sukces, poszukujemy specjalistów i przy okazji uroczystego otwarcia nowego budynku planujemy powitać w naszym zespole 30 nowych pracowników.

 

Wzmocnienie gospodarki w regionie Zeitz
Firma HEGLA Maschinenbau należy do największych przedsiębiorstw przemysłowych w powiecie Burgenland w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Kiedyś region otaczający miejscowość Zeitz był znany z licznych zakładów przemysłowych, jednak po zjednoczeniu Niemiec pozostało tutaj tylko kilka firm.

 

 2019 11 10 3

Zawieszenie wiechy 29.08.2019 r.

 

2019 11 10 4

 

— Przede wszystkim z tego punktu widzenia naszym celem jest rozwój okolicznej gospodarki i dalsze wzmacnianie innowacyjności naszego przedsiębiorstwa — tłumaczy Bernhard Hötger.

 

— Nasz nowy budynek jest wyraźnym znakiem przywiązania do zakładów w Kretzschau. Niezmiernie cieszę się, że dzięki temu również w przyszłości będziemy mogli zapewnić miejsca pracy i nauki zawodu w regionie. Ukończenie budowy i uroczyste otwarcie nowego budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

Carsten Koch
HEGLA GmbH & Co. KGCałość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec