Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Standard domu pasywnego dzięki ramkom dystansowym SWISSPACER
Data dodania: 11.11.19

Ramki dystansowe SWISSPACER to podstawowy element energooszczędnych okien. Stosowane są w większości okien i elewacji certyfikowanych przez Instytut Budownictwa Pasywnego (PHI) w Darmstadt. Ci, którzy chcą budować w standardzie domu pasywnego, korzystają zazwyczaj z rozwiązań SWISSPACER.

 

 

2019 11 26 1

 

Ciepłe ramki dystansowe oferowane przez szwajcarskiego lidera innowacji stanowią ważny element energooszczędnych okien i fasad. Te niewielkie komponenty o bardzo niskich wartościach współczynnika lambda znacznie przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła na krawędzi szkła.

 

Poprawiają one wartości współczynnika U okien i elewacji oraz wyraźnie podnoszą efektywność energetyczną budynków. SWISSPACER ULTIMATE to najbardziej innowacyjna ciepła ramka dostępna obecnie na rynku międzynarodowym.

 


SWISSPACER ULTIMATE i SWISSPACER ADVANCE od 2015 roku posiadają znak jakości Instytutu Budownictwa Pasywnego (PHI) w Darmstadt. Wyroby budowlane z certyfikatem „komponentu budownictwa pasywnego” podlegają testom i ocenie w oparciu o jednolite wytyczne.

 

Nie tylko wyróżniają się one doskonałymi właściwościami energetycznymi, ale muszą również spełniać określone kryteria higieniczne, ponieważ w przypadku domu pasywnego wykluczone jest występowanie kondensacji, pleśni czy nieprzyjemnych przeciągów w sąsiedztwie okna.

 

 

2019 11 26 2 

Ramki dystansowe SWISSPACER są podstawowymi elementami energooszczędnych okien – tu na przykładzie domu Europassive® 2 Ho w Hochfelden we Francji. © Christophe BOURGEOIS

 

 

Znak jakości, nadawany w oparciu o najbardziej rygorystyczne na świecie kryteria w zakresie efektywności energetycznej i komfortu, jest coraz bardziej pożądany na rynku międzynarodowym, ponieważ w wielu krajach rośnie wyczulenie na kwestie zrównoważonego budownictwa.


Znak Instytutu Budownictwa Pasywnego jest równoznaczny z doskonałą jakością i wyznacza najwyższe standardy dla komponentów, ponieważ w znacznym stopniu przyczyniają się one do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania domów pasywnych. Certyfikacja okien jako „spełniających kryteria budownictwa pasywnego” wskazuje najlepsze obecnie dostępne rozwiązania dla okien energooszczędnych.

 


Certyfikowana jakość
2019 11 26 3— Poprzez certyfikację komponentów wspieramy producentów w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek produktów o najwyższej efektywności energetycznej. Każdy z nich aktywnie przyczynia się do ochrony klimatu — mówi dr Benjamin Krick, Dyrektor Zarządzający Instytutu Budownictwa Pasywnego i szef grupy roboczej ds. certyfikacji komponentów.

 


Dzięki wysokim standardom jakościowym certyfikacja domów pasywnych znacznie przyspieszyła również rozwój wysokiej jakości okien i energooszczędnych elementów elewacji. W międzyczasie „okna spełniające kryteria budownictwa pasywnego” stały się standardem również w wielu budynkach, które nie posiadają certyfikacji domu pasywnego.

 


2019 11 26 4— Certyfikat Instytutu Budownictwa pasywnego przyznano obecnie około 285 oknom, przeszkleniom stałym i drzwiom przesuwnym; 75 procent z nich korzysta z systemu SWISSPACER — podkreśla Karl-Theo Roes, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w SWISSPACER.

 

— Biorąc pod uwagę 38 certyfikowanych systemów fasad, ramki SWISSPACER wykorzystano w 35 z nich, czyli w ponad 90 procentach.

 


W przypadku drzwi przesuwnych ramki dystansowe SWISSPACER znalazły zastosowanie w 8 spośród 10 certyfikowanych modeli, w przypadku okien – w 211 z 274.

 


Ten, kto zdecyduje się na wybór wysokoefektywnych przeszkleń dla swojego budynku oraz na elementy z certyfikatem budownictwa pasywnego, najprawdopodobniej wybierze więc rozwiązania SWISSPACER. 

 

Baza danych komponentów PHI wraz z wszystkimi certyfikowanymi produktami jest dostępna online pod adresem: https://database.passivehouse.com/de/components/

 Janina Brielmann
SWISSPACER Vetrotech Saint-Gobain (International) AG
www.swisspacer.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik