Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Przechowywanie, przemieszczanie, logistyka i cyfryzacja jako główne zagadnienia przy produkcji okien
Data dodania: 22.02.20

20200303Frontale-dh1Typowe, codzienne lub niepozorne procesy często zabierają niepotrzebnie czas lub utrudniają pracę.

Zgodnie z opinią HEGLA i HEGLA boraident potencjał zmian kryje się przede wszystkim w magazynie, podczas przemieszczania i udostępniania danych. Wydarzenie na targach Fensterbau Frontale poświęcone tej tematyce ma za zadanie zainspirować odwiedzających i przekonać ich do nowych rozwiązań.

 


Wytrzymałe urządzenia do przemieszczania szkła i okien „Made in Kretzschau”
— Osoby zainteresowane nowościami z obszaru technologii podnoszenia próżniowego mogą na stoisku firmy HEGLA zapoznać się z przyssawkami do szyb wyprodukowanymi w Kretzschau i dokładnie się im przyjrzeć.

 

Przedsiębiorstwo jest znane przede wszystkim z wytrzymałych, łatwych w obsłudze i niewymagających dużych nakładów konserwacyjnych urządzeń — mówi Hendrik Boche, kierownik sprzedaży firmy HEGLA w Kretzschau.

 

— Jednak aby znaleźć odpowiednie do zastosowań klienta i dostatecznie uniwersalne rozwiązanie, powinniśmy przed podjęciem decyzji o urządzeniu dokładnie ustalić wymagania.

 

Wśród prezentowanych urządzeń znajduje się między innymi rama ssawkowa Hubfix F-G: małe, zwrotne urządzenie wykorzystywane podczas szklenia okien oraz do przemieszczania pozostałych szyb. Prezentując technologię podnoszenia próżniowego na targach, firma HEGLA wkracza w nowe obszary.

 

Jeszcze kilka tygodni temu te urządzenia były sprzedawane pod inną marką, a teraz przedsiębiorstwo po raz pierwszy pojawia się na targach z tą grupą produktów pod własną nazwą.

 

 2020 02 20 1

Fot. 1. Urządzenia do podnoszenia próżniowego „Made in Kretzschau” są wytrzymałe, łatwe w użytkowaniu i nie wymagają dużych nakładów konserwacyjnych

 

Zajmujące niewiele miejsca systemy magazynowe do długich towarów
Kompaktowe magazyny do długich towarów marki HEGLA, projektowane i produkowane również w Kretzschau, oferują większą pojemność magazynu na takiej samej przestrzeni, lepszą przejrzystość oraz szybsze procesy robocze.

 

Regały wysięgnikowe montowane na szynach są ustawione tuż przy sobie bez przejścia obsługowego. Dopiero podczas załadunku i rozładunku łatwo przemieszczające się regały systemowe są wysuwane do przodu lub przesuwane w bok przez operatora tak, aby powstała szczelina robocza.

 

 2020 02 20 2

Fot. 2. Magazyny długich towarów na niedużej przestrzeni firmy HEGLA zwiększają pojemność magazynu na takiej samej powierzchni, zapewniają większą przejrzystość i usprawniają procesy magazynowe

 

Umieszczanie w magazynie lub pobieranie z niego towarów jest możliwe bezpośrednio po uzyskaniu dostępu bez strat czasu i przekładania. Jeżeli potrzebne są tylko pojedyncze profile, można je również wyjmować z modułu magazynowego od przodu.

 

— Dzięki naszym kompaktowym systemom magazynowym na takiej samej powierzchni można uzyskać nawet 50 procent większą powierzchnię magazynową — dodaje Hendrik Boche. — Wszystkie profile zostały przejrzyście rozmieszczone i są dostępne bezpośrednio bez wyszukiwania oraz uciążliwego przekładania.

 

 2020 02 20 3

Fot. 3. Możliwości atrakcyjnego wizualnie znakowania laserowego profili okiennych i możliwość śledzenia produktów to najważniejsze wyróżniki firmy HEGLA boraident

 


Laserowe uszlachetnianie profili okiennych i szkła
Analogowe i cyfrowe opcje znakowania profili okiennych, możliwość śledzenia produktu oraz udostępnianie danych to najważniejsze wyróżniki HEGLA boraident.

 

Duża rozdzielczość umożliwia przede wszystkim wykonywanie logotypów na profilu w bardzo wysokiej jakości, na przykład do celów marketingowych lub jako potwierdzenie producenta.

 

Może być to przydatne w szczególności w przypadku dużych projektów budowlanych z kilkoma dostawcami, ponieważ oznaczenie jednoznacznie informuje, czy okno w ogóle pochodzi z własnego zakładu.

 

— Jeżeli poza tym na profilu umieszczony zostanie kod QR lub Datamatrix, dane produkcji mogą być rejestrowane, łączone i na przykład ponownie odczytywane smartfonem po zeskanowaniu — objaśnia cyfrowe opcje zastosowania znakowania laserowego dr Thomas Rainer. — W razie potrzeby jednym naciśnięciem przycisku można założyć ponowne identyczne zlecenie produkcji.

  2020 02 20 4

Fot. 4. Już podczas ostatnich targów Fensterbau Frontale dwupoziomowy wózek magazynowy składający się z dwóch części po 50 półek, przyciągał uwagę odwiedzających

 

Dwupoziomowe wózki magazynowe ze 100 miejscami do odstawiania na małe formaty
Odwiedzający, którzy szukają rozwiązania bezpośredniego dostępu do małych szkieł, szyb i ozdób, również znajdą coś dla siebie na stoisku firmy HEGLA.

 

Już podczas ostatnich targów Fensterbau dwupoziomowy wózek magazynowy, składający się z dwóch części po 50 półek, wzbudzał ciekawość i zachwycał zwłaszcza wszystkich tych, którzy chcą magazynować i udostępniać bezpośrednio małe formaty o wysokości do 1025 mm i długości 1300 mm. Zdejmowana listwa z cyframi umożliwia dokładne przyporządkowanie na półkach. 

 

Zapraszamy na stoisko HEGLA 3A-103 w hali 3A.

 

Carsten Koch
HEGLA GmbH & Co. KG

 

 2020 02 20 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 02/2020
   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik