Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Styl i bezpieczeństwo w łazience
Data dodania: 31.03.20

Wyobraź sobie elegancką i wygodną łazienkę. Urządzoną w modnym stylu, z satynowoczarnymi dodatkami w postaci półek i wieszaków. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale jest ona także bezpieczna i pełna ułatwień w postaci sprytnie rozmieszczonych poręczy. Jak można osiągnąć taki efekt?

 

dbb 22 1

 

Śliskie kafelki, mokre powierzchnie i pośpiech tworzą bardzo niebezpieczną całość. Dlatego nieodłączną częścią wyposażenia łazienki są uchwyty ścienne, z których chętnie korzystają nie tylko niepełnosprawni, ale też dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży i osoby po różnych kontuzjach. Powód jest prosty – wszyscy chcemy sobie ułatwiać codzienne czynności, zamiast je utrudniać.

 

Na rynku pojawiły się niedawno produkty 2 w 1, których wygląd nie zdradza od razu, że służą do przytrzymania się. Na pierwszy rzut  oka widać tylko półkę na kosmetyki, uchwyt na papier i reling do odwieszania ręcznika.

 

dbb 22 2

 

Tymczasem każde z tych akcesoriów dzięki innowacyjnej konstrukcji jest także wytrzymałą poręczą, zapobiegającą poślizgnięciom i upadkom. Takie podwójne zastosowanie jest szczególnie ważne w małych łazienkach, gdzie każdy dodatkowy sprzęt zajmuje cenne miejsce.

 

— Kluczowe jest połączenie modnego wyglądu, pięknego wykończenia i wygodnego kształtu — mówi Ada Sadura-Williams, Product Manager marki Deante. — Satynowoczarne i stalowosrebrne wykończenie jest tak charakterystyczne dla designerskich akcesoriów, że dodatkowo jeszcze odwraca uwagę od praktycznej roli poręczy. Poza tym pięknie się prezentuje w nowoczesnych łazienkach, czy to urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym, czy glamour.

 

dbb 22 3

 

Architekci zgodnie przyznają, że większość produktów zwiększających bezpieczeństwo w łazience jest nieatrakcyjna wizualnie. To zatem doskonała wiadomość, że poręcze nie muszą być już białym kawałkiem plastiku, wprowadzającym szpitalny klimat do starannie urządzonej łazienki.

 

Co jeszcze jest ważne? — Dobierając poręcze do łazienki oprócz wyglądu należy sprawdzić jakość wykonania, stabilny sposób mocowania i maksymalne dopuszczalne obciążenie, podane przez producenta — mówi Ada Sadura-Williams. — W ten sposób połączymy styl i bezpieczeństwo.

 

Urządzona w taki sposób łazienka będzie odpowiadała na potrzeby wszystkich domowników, młodszych i starszych, a także posłuży im przez wiele lat.

 

  Więcej informacji:  Dom bez barier 2020    

 

dbb 22 4

(kliknij na zdjęcie aby powiekszyć)

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik