Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Kotły kondensacyjne nowej generacji – komfort użytkowania na najwyższym poziomie
Data dodania: 31.03.20

Dobrze dobrany i zaprojektowany system grzewczy powinien zapewniać nie tylko odpowiedni komfort cieplny w budynku, ale również wygodną,bezproblemową obsługę, niezależnie od ograniczeń, z jakimi boryka się osoba sterująca domową instalacją c.o.

 

Projektując domy z myślą o osobach niepełnosprawnych należy starannie dobierać rozwiązania stosowane na każdym etapie budowy. Dotyczy to również instalacji, w tym systemu grzewczego. Oczywistym jest, że w przypadku osób niepełnosprawnych powinien być to system bezobsługowy – wymagający od użytkownika minimalnego zaangażowania.

 

 

dbb 35 1

 

Do bezobsługowych urządzeń grzewczych zalicza się m.in. gazowe kotły kondensacyjne. Kotły kondensacyjne Vitodens nowej generacji, czyli najnowocześniejsze urządzenia tego typu poza energooszczędną pracą mogą pochwalić się również wysokim bezpieczeństwem użytkowania i niezwykle prostą, komfortową obsługą.

 


Miejsce montażu kotła
Nowoczesne kotły kondensacyjne Vitodens to urządzenia, które nie muszą być instalowane w kotłowniach. Można je zamontować m.in. w łazience, holu, garderobie lub kuchni. Dzięki temu kocioł kondensacyjny może zawisnąć w miejscu, gdzie dostęp do niego będzie o wiele wygodniejszy i swobodniejszy niż w ciasnym pomieszczeniu kotłowni.

 

To spore udogodnienie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W przypadku lokalizacji kotła gazowego w pomieszczeniach mieszkalnych bardzo ważna jest m.in. estetyka urządzenia grzewczego. Między innymi dzięki prostej bryle i zlicowanemu z obudową nowoczesnemu wyświetlaczowi wzornictwo kotłów nowej generacji Vitodens wpisuje się harmonijnie w wystrój wnętrza, niezależnie od jego stylu.

 


Kocioł grzewczy w zasięgu wzroku i ręki
Lokalizacja kotła kondensacyjnego w pomieszczeniach domowych umożliwia użytkownikowi łatwą kontrolę pracy systemu grzewczego. Dodatkowym udogodnieniem w przypadku kotłów nowej generacji Vitodens 200 jest 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, który można usytuować według indywidualnych potrzeb – u góry lub na dole urządzenia. Zmiana położenia wyświetlacza zapewnia wygodną obsługę kotła każdemu użytkownikowi - bez względu na jego wzrost czy ograniczenia związane np. z poruszaniem się na wózku.

 

Kolejnym ułatwieniem w przypadku kotłów Vitodens nowej generacji jest tzw. Lightguide, czyli pasek świetlny LED, rozciągający się na całą szerokość urządzenia. Informuje on w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie pracy kotła: pasek świeci równomiernie po włączeniu urządzenia, pulsuje gdy znajduje się ono w trybie gotowości, potwierdza mignięciem zmianę ustawienia i miga gdy praca kotła jest zakłócona. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwala już na pierwszy rzut oka, bez potrzeby zbliżania się do kotła ocenić czy pracuje on prawidłowo.

 

dbb 35 2

 


Ogrzewanie zdalnie sterowane
Również sterowanie pracą kotłów Vitodens może odbywać się bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Kotły nowej generacji zostały wyposażone w zintegrowany interfejs WiFi, który pozwala zarządzać ich pracą praktycznie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej ViCare.

 

Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, m.in. w sytuacji gdy kocioł z jakiegoś powodu musi zostać zainstalowany w osobnym pomieszczeniu kotłowni. Korzystając z niej na smartfonie można np. sprawdzić ustawienia pracy kotła nie opuszczając salonu. Użytkownik może też podwyższyć temperaturę w pomieszczeniach np. tuż przed powrotem do domu lub zredukować ją zdalnie, gdy będzie pozostawał poza nim jeszcze przez dłuży czas

 

 Więcej informacji:  Dom bez barier 2020   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik