Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Styl i bezpieczeństwo w łazience
Data dodania: 31.03.20

Wyobraź sobie elegancką i wygodną łazienkę. Urządzoną w modnym stylu, z satynowoczarnymi dodatkami w postaci półek i wieszaków. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale jest ona także bezpieczna i pełna ułatwień w postaci sprytnie rozmieszczonych poręczy. Jak można osiągnąć taki efekt?

 

dbb 22 1

 

Śliskie kafelki, mokre powierzchnie i pośpiech tworzą bardzo niebezpieczną całość. Dlatego nieodłączną częścią wyposażenia łazienki są uchwyty ścienne, z których chętnie korzystają nie tylko niepełnosprawni, ale też dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży i osoby po różnych kontuzjach. Powód jest prosty – wszyscy chcemy sobie ułatwiać codzienne czynności, zamiast je utrudniać.

 

Na rynku pojawiły się niedawno produkty 2 w 1, których wygląd nie zdradza od razu, że służą do przytrzymania się. Na pierwszy rzut  oka widać tylko półkę na kosmetyki, uchwyt na papier i reling do odwieszania ręcznika.

 

dbb 22 2

 

Tymczasem każde z tych akcesoriów dzięki innowacyjnej konstrukcji jest także wytrzymałą poręczą, zapobiegającą poślizgnięciom i upadkom. Takie podwójne zastosowanie jest szczególnie ważne w małych łazienkach, gdzie każdy dodatkowy sprzęt zajmuje cenne miejsce.

 

— Kluczowe jest połączenie modnego wyglądu, pięknego wykończenia i wygodnego kształtu — mówi Ada Sadura-Williams, Product Manager marki Deante. — Satynowoczarne i stalowosrebrne wykończenie jest tak charakterystyczne dla designerskich akcesoriów, że dodatkowo jeszcze odwraca uwagę od praktycznej roli poręczy. Poza tym pięknie się prezentuje w nowoczesnych łazienkach, czy to urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym, czy glamour.

 

dbb 22 3

 

Architekci zgodnie przyznają, że większość produktów zwiększających bezpieczeństwo w łazience jest nieatrakcyjna wizualnie. To zatem doskonała wiadomość, że poręcze nie muszą być już białym kawałkiem plastiku, wprowadzającym szpitalny klimat do starannie urządzonej łazienki.

 

Co jeszcze jest ważne? — Dobierając poręcze do łazienki oprócz wyglądu należy sprawdzić jakość wykonania, stabilny sposób mocowania i maksymalne dopuszczalne obciążenie, podane przez producenta — mówi Ada Sadura-Williams. — W ten sposób połączymy styl i bezpieczeństwo.

 

Urządzona w taki sposób łazienka będzie odpowiadała na potrzeby wszystkich domowników, młodszych i starszych, a także posłuży im przez wiele lat.

 

  Więcej informacji:  Dom bez barier 2020    

 

dbb 22 4

(kliknij na zdjęcie aby powiekszyć)

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik