Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Jednoznaczne oznakowanie i identyfikowanie okien i drzwi
Data dodania: 03.06.20

Nowe oznakowanie laserowe HEGLA boraident jest bardzo wyraźne i nadaje się do odczytu maszynowego, dzięki czemu można za jego pomocą indywidualnie znakować m.in. profile okienne i drzwiowe.

 

Gdy oznakowanie zostanie raz wygrawerowane laserem na tworzywie sztucznym, staje się jednoznaczną cechą identyfikacyjną przez cały cykl życiu produktu.

 

2020 05 39 1 

 

Elegancja i funkcjonalność
— Możliwości zastosowania oznakowania są zarazem wielorakie i złożone — tłumaczy szef rozwoju HEGLA boraident dr Thomas Rainer. — Dla wielu zakładów ważne jest, aby w pierwszym kroku nanieść identyfikator producenta.

 

Pozwala to szybko i łatwo ustalić, kto dostarczył i zamontował dane okno, zwłaszcza w przypadku reklamacji lub projektów, w których zaangażowane są różne firmy.

 

Jeśli oznakowanie zawiera nie tylko cyfry lub litery, ale także logo, bardzo przydaje się wysoka prędkość i rozdzielczość zaprojektowanej przez HEGLA boraident technologii laserowej.

 

Jeśli stosowany jest ponadto dynamicznie generowany kod QR lub Datamatrix, warto skorzystać z dodatkowych możliwości integracji systemu oznakowania z procesami roboczymi.

 

Pozwala on w ułamku sekundy zidentyfikować szybę i odczytać jej ID za pomocą skanera ręcznego, skanera stacjonarnego w linii produkcyjnej lub urządzenia przenośnego.

 

Użytkownik otrzymuje wtedy, zależnie od konfiguracji posiadanego oprogramowania lub specjalnej aplikacji HEGLA-Hanic, bezpośredni dostęp do danych produkcyjnych, terminu dostawy, przewidzianej pozycji odstawienia lub planowanych kroków wytwarzania.

 

2020 05 39 2

 


Optymalizacja procesów w wytwarzaniu, w logistyce i na placu budowy
Oprócz bezpośredniego wykorzystania oznakowania i możliwości jednoznacznej identyfikacji oznakowanie laserowe można też głębiej zintegrować z procesami produkcyjnymi, zależnie od potrzeb klienta.

 

Jeśli przykładowo wszystkie profile są automatycznie lub ręcznie skanowane we wszystkich stanowiskach obróbki, możliwe jest śledzenie i porównanie stanu planowanego z faktycznym postępem wytwarzania.

 

Menedżerowie zyskują w ten sposób głębszy wgląd w produkcję i mogą np. w dowolnej chwili nadać priorytet pilniejszym zleceniom lub modyfikować sekwencję działań. W połączeniu z odpowiednim przechowywaniem danych zapewnia to dostatecznie szerokie podstawy do dalszej optymalizacji.

 

— W samej wysyłce i logistyce oznakowanie zapewnia wyraźne korzyści — podkreśla szef rozwoju w HEGLA boraident. — W oznakowaniu może zostać zapisane miejsce odstawienia i trasa dostawy, aby po zeskanowaniu na przykład był drukowany list przewozowy, a na placu budowy w ten sam sposób potwierdzane było przyjęcie dostawy. 

 

Carsten Koch
HEGLA boraident GmbH & Co. KG,

www.boraident.de 

 2020 05 39 3

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 05/2020
   

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec