Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Wyjątkowa sława i reputacja – od rozpadającego się otoczenia do dzisiaj
Data dodania: 02.07.20

Jesteśmy w Petersburgu, gdzie odwiedziliśmy siedzibę firmy AKMA, założonej przez Aleksieja Kindera w 1991 roku, której jest właścicielem i dyrektorem zarządzającym. Na 30 000 m² powierzchni produkcyjnej , podzielonej na 10 hal, w których pracuje tysiąc osób, każdego miesiąca wykonuje się ponad 50 000 m² jednokomorowych szyb zespolonych oraz 50 000 innych produktów, powstałych w wyniku procesów obróbki szkła (hartowanie, laminowanie itp.).

 

2020 06 40 1

Aleksiej Kinder

 

— Reputacja jest jedną z najważniejszych cech przedsiębiorcy. To dzięki reputacji AKMA jest jedyną rosyjską firmą, która powstała zaraz po rozpadzie ZSRR, ciągle się rozwijając, zachowując ten sam majątek i własność — podsumowując w ten sposób swoją filozofię przedsiębiorczości, Aleksiej Kinder, założyciel i właściciel firmy AKMA, ma spokojny, ale uśmiechnięty wzrok. To spojrzenie mężczyzn, którzy napotkali wielkie trudności, przezwyciężyli je i polegają na swoim doświadczeniu.

 

Jego firma zajmuje się wszystkimi rodzajami obróbki szkła: szlifowaniem, wierceniem, frezowaniem, fazowaniem, różnymi rodzajami zdobienia szkła (sitodruk i druk cyfrowy), hartowaniem szkła płaskiego i giętego, laminowaniem i produkcją szyb zespolonych do obiektów mieszkalnych oraz paneli szklanych na fasady.

 

2020 06 40 2

Z portfolio AKMA. OTKRITIE, stadion/arena w Moskwie

 

— Pod koniec lat 80. byłem menedżerem w państwowej firmie z branży automatyki i zajmowałem się w szczególności sektorem szkła i ceramiki — mówi Aleksiej Kinder. — Wspólnie z partnerem postanowiłem założyć prywatną firmę zajmującą się przetwarzaniem szkła.

 

Chciałem stworzyć coś realnego, osiągającego coraz wyższą jakość, gdzie zyski byłyby reinwestowane w pracowników i w rozwój samej firmy. Z tego powodu z jednej strony wkrótce stałem się jedynym właścicielem AKMA, a z drugiej strony w 1995 roku zostałem strategicznym partnerem Saint-Gobain na rynku rosyjskim.

 

2020 06 40 3

Z portfolio AKMA. Chinskie centrum biznesowe Park Huamin w Moskwie

 

Ścisła i satysfakcjonująca współpraca trwała do 1998 roku, kiedy państwo rosyjskie zbankrutowało. Konsekwencje są znane: bezprecedensowy upadek gospodarczy, upadek rubla i trudna faza recesji. W tym momencie, unikalnym w historii Rosji, firmy były w stanie, zgodnie z prawem, odmówić zapłaty za dostarczone towary.

 

Polityka, która spowodowała ogromne straty dla wszystkich grup międzynarodowych działających na obszarze rosyjskim. AKMA, wbrew trendowi, spłaciła wszystkie swoje długi w ciągu miesiąca.

 


— Był to ogromny wysiłek w danym momencie, ale jednocześnie strategicznego posunięcie, ponieważ znacznie umocniło ono reputację AKMA — kontynuuje Aleksiej Kinder. – Saint-Gobain oficjalnie zadeklarowało, że jesteśmy poważną i wiarygodną firmą, z którą można bezpiecznie prowadzić biznes i kontynuowała współpracę z AKMA. Od tego czasu pozostali partnerzy również zwracają uwagę na nasze poważne podchodzenie do biznesu. Przez lata zawarliśmy ponad 300 umów leasingowych, zawsze dotrzymywanych.

 

2020 06 40 4 

Z portfolio AKMA. MIBC w Moskwie. Miejskie centrum handlowe Afimall

 

A jeśli czasami pilnie potrzebowaliśmy maszyny, byliśmy w stanie zamówić ją „na słowo” przed przekazaniem zapłaty. Patrząc z perspektywy czasu, możemy potwierdzić, że w czasie kryzysu szczególnie mocno pokazaliśmy naszą wartość.

 

Dziś jesteśmy jednym z większych przetwórców szkła w Rosji: nasza dystrybucja obejmuje głównie rynek krajowy, ale także Finlandię, Szwecję, kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, Niemcy, Holandię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Nasz przyszły cel rozwoju eksportu to co najmniej 30% obrotu.

 

2020 06 40 5

Aleksiej Kinder i Eduard Kovacic z FOREL Russia

 

Produkcja AKMA obejmuje szeroki zakres docelowych obiektów: szyby zespolone do budynków mieszkalnych i komercyjnych, szklane panele na elewacje (sektor, w którym firma chce dalej się specjalizować w przyszłości), szyby do środków transportu (statki, pociągi – AKMA właśnie otrzymała zamówienie od RJDE na dostawę szyb do 300 pociągów), szyby do wnętrz ze szkła bezpiecznego i artystycznego.

 

W portfolio firmy znajdują się również realizacje specjalnych projektów na wysokim poziomie, takie jak Centrum Gimnastyczne Irina Viner, centrum handlowe Afimall, budynki Parku Huamina (Moskwa), które pokazują niekwestionowane “zdolności i umiejętności” AKMA w sektorze szkła architektonicznego.

2020 06 40 6

Wizyta w siedzibie AKMA zespołu FOREL Russia

 

— Dzisiaj posiadamy 2 linie szlifierskie FOREL, zamówiliśmy już trzecią i wykorzystujemy inne maszyny tej firmy... — podsumowuje Aleksiej Kinder. — Po zainstalowaniu pierwszej linii natychmiast zauważyliśmy najwyższą jakość wykonanych szklanych wyrobów i wzrost wydajności.

 

Maszyny FOREL stanowiły znaczącą zmianę w naszej działalności: pozwalają na wyższą wydajność, a jednocześnie doskonałą jakość przetwarzania. Ponadto FOREL to marka różniąca się od maszyn do obróbki szkła innych producentów, bo oprócz dostarczania przodującej technologii, FOREL jest potrafi słuchać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów.

 

2020 06 40 7

Krawedziarka FOREL w AKMA

 

Dla firmy takiej jak nasza takie podejście niezbędne, nie tylko do zarządzania dzisiejszymi potrzebami, ale przede wszystkim do planowania naszej przyszłości.

 

W przyszłości przewiduję coraz bardziej wymagający rynek: będziemy musieli być w stanie oferować coraz wyższą jakość, inwestując w kwalifikacje pracowników i technologie, które będą używane. Jeśli te wyzwania, przed którymi stanie AKMA w przyszłości, mają być zrealizowane, potrzebujemy solidnego partnera.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 06/2020
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik