Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Ramka dystansowa dla szklenia strukturalnego do aplikacji ręcznej
Data dodania: 02.01.21

Po wdrożeniu przez Edgetech/Quanex systemu ramki dystansowej Super Spacer® T-Spacer™ SG do nakładania automatycznego przyszła kolej na wersję manualną dla elementów szklenia strukturalnego o wymiarach XXL.

  

2020 12 06 1

 

2020 12 06 2

 

2020 12 06 3

Różnorodne elewacje szklane wykonane z wykorzystaniem ramek dystansowych Super Spacer®

 

Obydwa systemy ramek posiadają zoptymalizowane powierzchnie boczne dla aplikowanych uszczelnień pierwotnych. Podczas produkcji automatycznej wspomaga to, precyzyjną aplikację (dokładną co do milimetra) ramki dystansowej Super Spacer ®.

 

„Tym nowym produktem wytwórcy oszklenia XXL o dowolnych kształtach do skomplikowanych elewacji wykonanych w technologii szklenia strukturalnego mogą teraz zapewnić bardziej trwałe zespolenie krawędzi, niezależnie od tego, czy ramka dystansowa zostanie nałożona ręcznie czy automatycznie”, wyjaśnia Christoph Rubel, European Technical Manager w Edgetech Europe GmbH.

 

TriSeal™ SG uzupełnia linię produktów Super Spacer® dla produkcji ręcznej. „W złożonych projektach często występuje kompozycja oszklenia o różnych rozmiarach i kształtach. Nie wszystkie warianty mogą Super Spacer® T-Spacer™ SG jak również TriSeal™ SG wspomagają przyczepność uszczelnienia pierwotnego być produkowane w sposób zautomatyzowany.

 

2020 12 06 4

Super Spacer® T-Spacer™ SG jak również TriSeal™ SG wspomagają przyczepność uszczelnienia pierwotnego

 

 

Nasi klienci, stosując produkt TriSeal SG, mogą teraz także w elewacjach z szkleniem strukturalnym stosując ramki dystansowe Super Spacer zapewnić w 100 % spójny wygląd zespolenia krawędzi”, wyjaśnia Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice President International Sales w Quanex.

 

Różnorodne tafle szklane - od małych do dużych, od prostokątnych do okrągłych, o skomplikowanych kształtach i wygięciach, stosowane w ręcznie wykonywanych krótkich seriach czy też w zautomatyzowanej produkcji masowej, w technologii szyb zespolonych czy też szklenia strukturalnego - teraz we wszystkich szkleniach izolacyjnych o dowolnej geometrii zespolenia krawędzi jak i dowolnym zestawieniu materiałów uszczelniających mogą być wykorzystywane z ramką dystansową z rodziny Super Spacer®. 

 

Johannes von Wenserski
www.superspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2020
   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec