baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Przyszłość szkła przyjaznego dla ptaków jest jasna
Data dodania: 05.03.21

Naukowcy szacują, że w Ameryce Północnej każdego roku giną setki milionów ptaków z powodu zderzeń ze szkłem w konstrukcjach zbudowanych przez ludzi, co sprawia, że ​​zderzenia ptaków są jedną z najważniejszych przyczyn śmiertelności ptaków na świecie.

 

20210222ornilux1

Co widzą ptaki

 

20210222ornilux2

Co widzą ludzie

 

 

Co widzą ptaki
To właśnie odblaskowe i przezroczyste właściwości szkła stwarzają zagrożenie dla ptaków, ponieważ nie rozpoznają go jako bariery. Lecą w niebo i roślinność odbijaną przez lub po drugiej stronie okna lub balustrady i zderzają się śmiertelnie ze szkłem.

 

Aby zapobiec tym zderzeniom, szkło musi być w jakiś sposób widoczne dla ptaków.

 

Mając świadomość, że ptaki są w stanie widzieć światło w widmie ultrafioletowym, innowator szkła przyjaznego ptakom, firma ARNOLD GLAS opracowała szkło ORNILUX Bird Protection.

 

Szkło ma wzorzystą, odbijającą promieniowanie UV powłokę, dzięki czemu jest widoczne dla ptaków, a jednocześnie pozostaje praktycznie przezroczyste dla ludzkiego oka.

 

20210222ornilux4 

 

ORNILUX: Przejrzyste rozwiązanie
ORNILUX to sprawdzona, przyjazna dla ptaków metoda oszklenia, przetestowana we współpracy z American Bird Conservancy. Szkło okazało się skutecznym rozwiązaniem łagodzącym kolizje ptaków, zwłaszcza w obszarach, w których przejrzystość jest najwyższym priorytetem.

 

ORNILUX, wiodące wielofunkcyjne rozwiązanie z przezroczystego szkła do zderzeń ptaków, jest dostępne jako szkło laminowane lub elementy izolowane w połączeniu z powłokami niskoemisyjnymi Arnold Glas lub powłokami przeciwsłonecznymi, zapewniając tym samym energooszczędność i ochronę ptaków.

 

ORNILUX oferuje unikalne i innowacyjne rozwiązanie ze szkła, przyjazne ptakom - zachowując estetyczną przezroczystość szkła, jednocześnie tworząc wizualne znaczniki ostrzegające ptaki o jego obecności.

 

 

 Jak powstaje i testuje się szkło bezpieczne dla ptaków

 

 

Ptaki i szkło
Problem
Biorąc pod uwagę setki milionów ptaków zabijanych każdego roku w wyniku zderzeń ze szkłem w konstrukcjach zbudowanych przez ludzi, uderzenia w okna ptaków są głównym czynnikiem spadku populacji ptaków na świecie.

 

Dodatkowo zderzenia narażają te delikatne zwierzęta na przedwczesną, okrutną i makabryczną śmierć. Jest to spowodowane szkłem na wszystkich typach konstrukcji - od wysokich drapaczy chmur po okna domów i balustrady.

 

Zderzenia szkła nie powodują rozróżnienia między gatunkami, płcią, wiekiem, geografią czy porami roku. Stanowi ciągłe zagrożenie dla wszystkich ptaków.

 

Odblaskowe i przezroczyste właściwości szkła powodują, że okna i fasady są niebezpieczne dla ptaków. Widzą odbicia roślin i nieba i reagują na nie tak, jakby odbicia były rzeczywistością. Ptaki mogą również zobaczyć tor lotu przez okno, przeszklony narożnik budynku lub przeszklony chodnik („efekt przejścia”).

 

Nie widzi się żadnej bariery i wlatują w szkło, powodując natychmiastową śmierć lub poważne urazy głowy, z powodu których ostatecznie umierają, lub z powodu obrażeń padają ofiarą padlinożerców.

 

 

Wyzwanie
Szkło jako element wystroju ma wiele zastosowań, między innymi zapewnia poczucie otwartości, wprowadza naturalne światło do budynku, a jednocześnie zapewnia ochronę termiczną przed ciepłem i zimnem. Postęp w technologii szkła sprawia, że ​​jest to idealny materiał do budowy i projektowania.

 

To wraz z praktykami budownictwa ekologicznego, które koncentrują się na energooszczędności poprzez wykorzystanie naturalnego światła, powoduje, że coraz więcej szkła jest wykorzystywanych w architekturze, co przekłada się na coraz bardziej niebezpieczne warunki dla ptaków.

 

W ostatnich latach wzrosła świadomość i edukacja na temat problemu kolizji. Wezwanie do uwzględnienia rozważań projektowych przyjaznych ptakom odbija się nie tylko w społeczności architektoniczno-budowlanej, ale także w władzach stanowych i miejskich.

 

Wysiłki na rzecz ptaków spowodowały, że wiele miast i państw przyjęło dobrowolne, czasem obowiązkowe, przyjazne dla ptaków praktyki projektowe, w tym stosowanie przyjaznych ptakom oszklenia i elementów oświetleniowych.

 

Ponadto program LEED US Green Building Council ma w swoim systemie ratingowym kredyt innowacji, Pilot Credit 55: Bird Collision Deterrence . Stworzyło to ważną zachętę dla architektów i właścicieli budynków do przyjęcia metod projektowania przyjaznych ptakom.

 

Ptaki uderzające w okna budowlane  03.2014  

 


Rozwiązanie
Ponieważ ptaki, w przeciwieństwie do ludzi, nie mają zdolności odczytywania kontekstowych wskazówek architektonicznych ostrzegających o obecności przezroczystego kawałka szkła, należy coś zrobić, aby stworzyć „wizualny sygnał” na szkle - wzory rozpoznawane przez ptaki.

 

Istnieje wiele strategii tworzenia wzorów przyjaznych ptakom zarówno dla istniejącego, jak i nowego szkła, ale ważne jest, aby pamiętać o „zasadzie 2 x 4”, która mówi, że odstępy między wzorami nie mogą być większe niż 2 cale od siebie w poziomie i 4 cale. od siebie w pionie, aby skutecznie odstraszać kolizje. Odwiedź naszą sekcję Zasoby, aby uzyskać więcej informacji.

 

 

Podejście 3 filarów
ARNOLD GLAS jest zaangażowany we wspieranie tego, co nazywamy 3 filarami architektury przyjaznej ptakom: świadomość i edukacja w zakresie kolizji okien z ptakami, udostępnianie przyjaznych ptakom rozwiązań szklanych oraz tworzenie zmian behawioralnych w projektowaniu architektonicznym i praktykach budowlanych.

 

Te trzy rzeczy są zasadniczymi elementami ułatwiającymi zmianę, a przedstawiciele każdego z filarów muszą współpracować, ponieważ bez nich pozostali nie osiągną swojego celu.

 

20210222guardian 337660aFirma American Bird Conservancy przetestowała ten produkt w teście tunelowym i stwierdziła, że ​​spełnia on kryterium ABC dotyczące szkła przyjaznego dla ptaków, przy współczynniku zagrożenia równym lub mniejszym niż 30.

Dodatkowe informacje i wyniki testów można znaleźć w broszurze produktu. 

 

 

 

 

 

20210222ornilux3ORNILUX spełnia wymagania dotyczące przeszkleń przyjaznych dla ptaków, określone przez LEED 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik