Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Jetskin® Spacer – ciepła ramka METAL UNION
Data dodania: 26.08.20

METAL UNION Sp. z o.o. poszerzyła swoją ofertę o nową ramkę Jetskin® Spacer, z unikalną technologicznie metodą nakładania powłoki cynku za pomocą pary wodnej w komorze próżniowej.

 

2020 07 23 1

Metal Union pokazała pierwsze wzory ramki na spotkaniu klientów ArcelorMittal, które odbyło się w Gent, w Belgii 8 listopada ub. roku.

 

Jetskin® to metaliczna powłoka, która jest nakładana w próżni przy użyciu technologii osadzania strumieniowego (JVD). W tym procesie ramka otrzymuje bardzo jednorodną powłokę cynku po jednej lub obu stronach. Kluczową zaletą powłoki Jetskin® jest niski ślad ekologiczny, który wynika z wydajności procesu JVD.

 

Ocena cyklu życia (LCA) dla powłoki Jetskin® wykazuje znaczące korzyści dla środowiska, m.in. ograniczenie zużycia energii niezbędnej do produkcji, mniejsze zużycie paliw kopalnych, mniejsze zużycie wody oraz niższą emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

 

Ramka Jetskin® Spacer mając najbardziej jednorodną matową powłokę metaliczną, jaka jest obecnie dostępna na rynku, oraz dzięki idealnej płaskiej matowej powierzchni, daje nowe możliwości w projektowaniu okien.

 

Jetskin® Spacer zmniejsza 7,5-krotnie naprężenia na krawędzi szyby, co ogranicza ryzyko pękania i rozszczelniania pakietu szybowego. Podnosi temperaturę na wewnętrznej krawędzi ramki o 52% ograniczając tym samym ryzyko występowania kondesacji pary wodnej na ramie okiennej oraz powstawania pleśni i grzybów.

 

Nowa ramka może być przetwarzana na wszystkich rodzajach giętarek przy ich podstawowych parametrach ustawień oraz może być używana ze wszystkimi dostępnymi na rynku masami uszczelniającym. Ramka ta nadaje się w pełni do recyklingu zgodnie z ISO 14021.


2020 07 23 2

Ramka Jetskin® Spacer spełnia kryterium ramki ciepłej ( Σ (diλi) ≤ 0,007 W/K ), które wynosi 0,0046 W/K. Staje się ona dużą konkurencją dla innych ramek ciepłych, droższych obecnie o kilkadziesiąt procent.

 

Jako partner biznesowy Thermoseal Group, firma METAL UNION wprowadziła na rynek również dwa typy niemetalowych super-ciepłych ramek: Thermobar i Thermoflex.

 

Thermobar to sztywny profil dystansowy z unikalną taśmą bariery gazowej o najniższym współczynniku przewodności cieplnej λ=0,14 W/mK i najniższych wartościach współczynnika Psi (ψ=0,029 ).

 

Profil jest produkowany w kolorze białym, szarym, czarnym i w szerokości od 8 do 24 mm. Posiada certyfikaty domów pasywnych phA i phA+ dla klimatu arktycznego.

 

To najlepiej przetwarzająca się ramka z tworzywa w procesie gięcia na gorąco lub spawania. Posiada największą wytrzymałość naroża.

 

Thermoflex to elastyczny profil dystansowy z polimeru silikonowego połączonego z sitem molekularnym i unikalną taśmą bariery gazowej o współczynniku przewodności cieplnej λ= 0,135 W/mK i wartości współczynnika ψ=0,027.

 

Profil produkowany jest w kolorze szarym i czarnym i w szerokości od 6 do 20 mm. Elastyczność materiału pozwala na budowę różnych kształtów szyb zespolonych. Posiada certyfikat domów pasywnych phA+ dla klimatu arktycznego.

 

METAL UNION to jeden z największych europejskich producentów ramek międzyszybowych. Posiadając w ofercie pełny wybór ramek stalowych Union Spacer, super-ciepłe ramki Thermobar i Thermoflex oraz nowy produkt Jetskin® Spacer spełnia wszystkie oczekiwania producentów szyb zespolonych

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

 2021 07 17 3

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec