Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
systron proHD: CNC bezkonkurencyjny pod względem sprawności, szybkości i precyzji
Data dodania: 04.08.21

Od 3 lat firma GVG Deggendorf, dzięki pionowemu centrum do obróbki szkła proHD firmy systron GmbH z Austrii, szlifuje, poleruje i tnie każde szkło, które odbiega od prostokątnego kształtu i musi spełniać najwyższe standardy jakościowe. Za centrum obróbczym zamontowano stację myjącą WM, również konstrukcji systron.

 

 2021 07 44 1

3-komorowy system systron zapewnia, że czujniki, przewody elektryczne, prowadnice, skrzynki rozdzielcze oraz zmieniarka narzędzi są umieszczone w jednej z dwóch suchych stref

 

systron proHD to maszyna typu „trzy w jednym”
CNC made by systron oferuje użytkownikowi największą elastyczność w zakresie procesów obróbki szkła, szlifowania i polerowania wewnętrznych i zewnętrznych konturów, a także frezowania i wiercenia oraz wycięć za pomocą opatentowanej i wysoce zaawansowanej technologii cięcia strumieniem wody.

 

W ten sposób ograniczony zostaje czas na przezbrojenie pomiędzy różnymi grubościami i typami szkła. Dzięki specjalnie opracowanej serii narzędzi systronTOOLS można jeszcze bardziej zoptymalizować procesy produkcyjne zarówno jeśli chodzi o szybkość, jak i wydajność.

 


Silna jak żubr
Prezentując maszynę potencjalnym klientom, zawsze porównywałem ją do bizona – mówi Thomas Haan, szef sprzedaży w firmie systron. Jest to maszyna stabilna, o bardzo sztywnej, pozbawionej wibracji konstrukcji, która pozwala z idealną precyzją wykonywać najbardziej złożone operacje obróbki szkła.

 

Po uwadze naszego nowego kolegi Mirosława Kwiatkowskiego, który od stycznia br. odpowiada za działania systron w Polsce, bizon ustąpił miejsca żubrowi. Możesz porównać nasz proHD z żubrem, ponieważ maszyna pracuje stabilnie, bez przestojów i przecina szkło tak pewnie jak żubr przemierza puszczę – dodaje dyrektor Haan.

 

Oprócz 3 standardowych rozmiarów maszyn 3525, 5027 i 6033, systron wdrożył również proHD 9033 dla rozmiarów szkła do 9,3 x 3,3 metra. Dzięki naszym opatentowanym systemom i systronTOOLS jesteśmy w stanie szlifować bardzo różne szkła z prędkością szlifowania do 12,5 m/minutę i polerowaniem do 7 m/minutę – dodaje.

 

 2021 07 44 2

Dyrektor operacyjny GVG Deggendorf, Heinrich Breu: Patrząc wstecz, dokonaliśmy absolutnie właściwego wyboru kupując maszynę systron proHD

 


systron proHD jest używany od 2018 roku
Glasververarbeitunggesellschaft (GVG) Deggendorf – spółka zależna od globalnej grupy Saint-Gobain – od 1988 roku należy do jednej z wiodących firm zajmujących się przetwórstwem szkła.

 

Firma specjalizuje się w obróbce bezpiecznego szkła laminowanego i szkła hartowanego wykorzystywanego w konstrukcjach szklanych. 160 pracowników na powierzchni produkcyjnej 12 500 m² przerabia rocznie prawie 700 000 m² różnorodnego szkła. Produkcja tych precyzyjnych wyrobów szklanych, często niepowtarzalnych, wymaga idealnego skoordynowania działań.

 

Stawiamy na dostawę na czas, co oznacza, że gotowa szyba jest dostarczana w ciągu 3-4 dni od otrzymania zamówienia – mówi Heinrich Breu, kierownik operacyjny w GVG Deggendorf.

 


Unikalna technologia cięcia strumieniem wody
Oczekiwania Heinricha Breu wobec nowego centrum obróbczego CNC były jasno określone: Moim celem było przede wszystkim zwiększenie wydajności oraz precyzji szlifowania, polerowania i cięcia, a także dostępność systemu. Ponadto wyrafinowana technologia cięciem strumieniem wody gwarantuje najwyższą jakość cięć i konturów.

 

Strumień czystej wody o ciśnieniu do 4000 barów wycina wewnętrzne i zewnętrzne kontury o najbardziej złożonej geometrii z najwyższą precyzją. Te kontury można hartować bez obróbki końcowej, co znacznie skraca czas produkcji. Nie ma ograniczeń związanych z potrzebą narzędzi obróbczych, a koszty utrzymania są minimalne.

 

Heinrich Breu wspomina również o perfekcyjnie zintegrowanym sposobie oczyszczania wody w systemie systron: Czysta woda ma zasadnicze znaczenie dla końcowej jakości szkła. Używamy systemu systron w połączeniu z naszym centralnym uzdatnianiem wody, co zwiększa interwał czyszczenia do około 1x na miesiąc – to rozwiązanie bez wątpienia wpływa na wzrost wydajności i optymalizację czasu pracy.

 

 2021 07 44 3

systron proHD pokazuje swoje mocne strony przede wszystkim w elastyczności wykonywanych operacji, szybkości i jakości obrabianych szyb

 


Dostępność maszyny na poziomie 98%
Heinrich Breu i jego zespół skrupulatnie oceniali sprawność systemu przez blisko rok: Produkujemy na trzy zmiany, 6-7 dni w tygodniu, więc każdy przestój jest bardzo kosztowny. W systron doskonale to rozumiemy. To był dla nas ważny argument. ROI osiągnięto w bardzo krótkim czasie, żywotność obliczono na 10 lat.

 

Wydajność określona na początku przez systron utrzymuje się na tym samym poziomie po 3 latach ciągłego użytkowania. Konfiguracja maszyny i szkolenie naszego operatora maszyny przez techników systron były bardzo profesjonalne.

 

Naprawdę ważne jest, aby maszyna była prawidłowo skonfigurowana i aby operator miał odpowiednią wiedzę. W ten sposób można osiągnąć najlepszy wynik z tego wysoce wydajnego systemu – mówi Heinrich Breu.

 


Im bardziej skomplikowany wyrób szklany, tym lepiej dla systron
Główne obszary zastosowania proHD w GVG Deggendorf to drzwi prysznicowe – jednoszybowe lub połączone w laminowane szkło bezpieczne. Dlatego niezbędna jest 100% zgodność wymiarów.

 

Wszystkie wyroby szklane, których kształt odbiega od prostokąta oraz takie, które wymagają minimalnych tolerancji obróbki są wykonywane na naszym proHD – mówi Breu. Ogólna tolerancja wykonania i powtarzalność to +/- 0,2 mm.

 

Ponadto, ponieważ technologia cięcia strumieniem wody działa bardzo delikatnie, jako że siła nacisku na szkło jest stosunkowo niska, dzięki temu jakość jest odpowiednio zwiększona, a ilość braków zostaje zminimalizowana.

 

 2021 07 44 4

 

2021 07 44 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2021 
 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik