Piece do hartowania – zwiększ produktywność i popraw jakość szkła |
Data dodania: 30.05.22 |
W przetwórstwie szkła float hartowanie oraz wzmacnianie termiczne należą do procesów, które pochłaniają najwięcej energii i czasu, generując przy tym duże koszty. Grupa HEGLA oferuje optymalizację tych procesów, poprzez automatyczne tworzenie partii oraz wykorzystanie pieca z samouczącym się systemem sterowania. Zintegrowana koncepcja obniża koszty i jednocześnie zwiększa wydajność produkcji oraz pomaga osiągnąć najwyższy poziomu jakości.
Maksymalne wykorzystanie możliwości pieca, czyli optymalizacja i automatyczne tworzenie partii szkła
System oblicza również możliwe obciążenia dla pieca na podstawie danych dotyczących szkła i przyszłej pozycji montażu. Z panelu odczytujemy, gdzie i jakie szkło powinno zostać ułożone w załadunku, aby osiągnąć maksymalne wykorzystanie pojemności i najwyższą jakość.
– Nasz system optymalizacji partii szkła ułatwia również utrzymanie i organizację inspekcji szkła oraz terminów produkcji – powiedział dyrektor zarządzający, dr Jan Schäpers z HEGLA-HANIC.
W celu uzyskania maksymalnej jakości, oprogramowanie uwzględnia zarówno technologię pieca do projektowania zmiennych partii, w tym na przykład maksymalny rozkład wielkości na partię, jak i ograniczenia techniczne, takie jak maksymalna ładowność i czasy cyklu. Nie tylko określa zoptymalizowanie partii, ale także zarządza sekwencją dla zautomatyzowanych systemów.
– W rezultacie, ze względów technicznych występują tylko minimalne, ale niezbędne luki produkcyjne. Zaprojektowaliśmy optymalizację partii, aby uzyskać dwojaką korzyść – zwiększyć produktywność oraz jednocześnie zaoszczędzić energię – wyjaśnił Jan Schäpers.
W połączeniu ze zautomatyzowanym tworzeniem wsadów i załadunkiem pieca, optymalizacja zapewnia jeszcze większą automatyzację i idealnie dopasowane procesy. – Dzięki naszemu systemowi sortowania zapewniamy Państwu technologię w pełni zautomatyzowanego załadunku pieca – powiedział Bernhard Hötger, dyrektor zarządzający Grupy HEGLA.
Mechaniczny system przygotowania partii opiera się na kombinacji przenośników taśmowych, które można podnosić, aby umożliwić elastyczne kompletowanie partii w oparciu o zalecenia oprogramowania.
Dzięki optymalizacji i w pełni zautomatyzowanemu tworzeniu wsadu z załadunkiem pieca oraz samouczącemu się systemowi sterowania, proces hartowania może być bardziej zharmonizowany, przy jednoczesnej oszczędności energii i kosztów
Zostały zaprojektowane z dużą liczbą wewnętrznych stref kontrolnych, oferując w ten sposób możliwość kontrolowania określonych miejsc w piecu w oparciu o wymagania produktu.
– Kluczowym aspektem jest to, że nasze systemy działają zgodnie z zasadą konwekcji, wykorzystując wymianę ciepła z powietrzem. Nawet w przypadku szkła z powłoką prowadzi to do zrównoważonego rozkładu temperatury. Jest podstawą całkowicie płaskiego szkła bez zamgleń i o doskonałych wartości izotropowych – powiedział Jarno Nieminen z HEGLA-TaiFin.
Aby osiągnąć najwyższą jakość i wydajność szkła, HEGLA TaiFin i HEGLA New Technology opracowały koncepcję, która w pełni integruje produkty, piec i skaner jakości.
To podejście stale optymalizuje zarówno kontrole, jak i receptury podczas produkcji. – Dzięki tym nowym rodzajom algorytmów w pełni wykorzystujemy maksymalny potencjał naszych pieców – dodał Nieminen. – Funkcja ta umożliwia nam dalsze udoskonalanie jakości i zwiększanie produktywności w procesie.
– Mamy właściwe rozwiązanie dla prawie każdego wymagania w zakresie automatyzacji pieca. Od optymalizacji partii, którą można łatwo zintegrować z konwencjonalnymi systemami produkcji szkła, i w pełni zautomatyzowanego załadunku z naszych systemów sortowania i stojaków po elastyczne segmenty transportowe. Aby osiągnąć najwyższą jakość szkła, połączyliśmy te procesy z naszymi dynamicznie sterowanymi piecami konwekcyjnymi” – powiedział Bernhardt Hötger.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
|