Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Wentylacja budynków w kontekście pandemii COVID-19
Data dodania: 31.05.22

20220505giesse Ventilation4

Mikrowentylacja w standardzie w okuciach Giesse do okien uchylno-rozwieranych
Wentylacja budynku dostarcza świeże powietrze do wnętrz, zapewniając zdrowe i przyjemne warunki życia i pracy zarówno w mieszkalnym mieszkalnym, jak i komercyjnym. Zastępując zużyte powietrze świeższym powietrzem z zewnątrz, można regulować temperaturę i wilgotność wewnątrz.

 

20220505giesse Microventilation-slider-image

 

Od początku pandemii COVID-19 w 2019 r. wentylacja budynków staje się coraz ważniejsza, jeśli chodzi o zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi. Przenoszenie wirusa drogą powietrzną jest szczególnie skuteczne w zatłoczonych, zamkniętych pomieszczeniach, w których nie ma wentylacji lub jest ona słaba. Tym samym szczególnie zagrożone są miejsca pracy takie jak biura, a także szkoły i szpitale.

 

20220505giesse Ventilation1

Brak wentylacji

 

20220505giesse Ventilation2

Wentylacja

 

Przyszłe budynki będą uwzględniały te pojawiające się problemy. Nowe przepisy z pewnością również będą miały znaczenie, w zależności od kraju (sprawdź mapę drogową wentylacji budynków WHO ). Jednak w przypadku renowacji istniejących budynków jest inny zestaw wyzwań. Instalacja zupełnie nowego systemu wentylacji mechanicznej w budynku to długie i kosztowne zadanie, na które nie każdy może sobie pozwolić.

 

Rozwiązanie Giesse do naturalnej wentylacji
Od 2010 roku Giesse oferuje specjalne „ustawienie mikrowentylacji” w standardzie we wszystkich zestawach do okien uchylno-rozwieranych. Obracając klamkę o 135° skrzydło otwiera się tylko o kilka milimetrów, umożliwiając stały przepływ powietrza. Minimalizuje to kondensację i zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrz bez obniżania temperatury w pomieszczeniu.

 20220505giesse Microventilation-how-to-2

20220505giesse CHIC Microventilation


Mikrowentylacja Giesse jest regulowana, aby zapewnić stały przepływ powietrza w miarę zmian wielkości ramy i pomieszczenia.

 

Giesse zawsze stara się oferować rozwiązania zgodne z obowiązującymi przepisami, a nawet je wyprzedzać. „Documento Basico HS de Salubridad”, obowiązujący w Hiszpanii, jest najbardziej zaawansowanym standardem w Europie. Zestawy uchylno-rozwierne Giesse w pozycji mikrowentylacji gwarantują przepływ powietrza zgodnie z klasą 1 hiszpańskiego standardu DBHS, zgodnie z ustawionym ustawieniem.

 

Stały naturalny przepływ powietrza zapewniany przez system mikrowentylacji Giesse ma kilka zalet:

- Istniejące okna można doposażyć i zmodernizować bez konieczności wymiany całego okna.
- Jest łatwiejszy w montażu i tańszy niż wentylacja mechaniczna, która wymaga energii elektrycznej i stałej konserwacji (np. wymiana filtrów) oraz szeroko zakrojonych prac remontowych.
- Łatwy w użyciu: nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej do obsługi.
- Standardowo we wszystkich zestawach do okien uchylno-rozwieranych. Dostępny jako opcja do okien z zawiasami bocznymi.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec