Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

* PRESS-GLAS będzie produkował szyby dla nowych branż
Data dodania: 04.01.12

W największym, europejskim zakładzie o powierzchni 30 000 m2, przetwarzającym szkło dla budownictwa, którym, po właśnie rozpoczętej rozbudowie, stanie się fabryka w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Radomsku, PRESS-GLAS rozpocznie wysoko wydajną produkcję szyb do kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.

Pozwoli na to piec tunelowy do hartowania, współpracujący z szybkimi liniami do cięcia szkła. Linie szlifierskie i centra obróbcze otworzą nowe możliwości sprzedaży dla producentów mebli, AGD i kabin prysznicowych. Projekt zakłada zwiększenie zatrudnienia na stanowiskach produkcyjnych i administracyjnych o minimum 50 osób. Projekt zostanie zrealizowany do połowy przyszłego roku.

 

Inwestycja w Radomsku jest najważniejszym krokiem w zmianach organizacyjnych zapowiedzianych przez PRESS-GLAS w 2009 roku, których celem jest spełnienie jeszcze wyższych wymogów odbiorców i umocnienie wyróżniającej się pozycji PRESS-GLAS na tle konkurentów.

 

Możliwości zakładu w Radomsku, wraz z technologiami wprowadzonymi wcześniej w zakładzie w Tychach, w postaci druku cyfrowego Digital Print, hartowania bez pofalowań lokalnych Premium ESG, własnej linii do laminowania, jak również zakup najnowocześniejszego pieca hartującego w technologii tradycyjnej GLASTON, wypełni wszystkie zapowiedziane dotychczas plany firmy.

 

W przyszłości hale produkcyjne zakładu w Radomsku pozwolą na zainstalowanie kolejnych linii do zespalania szyb, co zapewni stabilność obsługi i pewność terminowych dostaw dla producentów okien w okresach najwyższej produkcji.

 

Sposób przeprowadzenia inwestycji uwzględnia minimalizację ich negatywnego wpływu na środowisko, zgodnie z wymogami systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001:2004.

 

Oficjalne wręczenie pozwolenia na rozszerzenie prowadzenia działalności gospodarczej zostało przekazane firmie PRESS-GLAS przez Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod koniec września.

 

Gerard Plaze
PRESS-GLAS SA

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 11/2011

 

 

 

01 chik
01 chik