Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Info o piśmie
Data dodania: 05.08.11

Informacja o piśmie


Świat Szkła : miesięcznik dla profesjonalistów z branży szklarskiej i okiennej,
wydawany od 1996 roku. 
 
Ogólna charakterystyka:

·  Fachowe informacje przekazywane językiem zrozumiałym dla każdego, a artykuły opracowywane są przez wybitnych specjalistów z branży
·  Bogata i kolorowa szata graficzna: zdjęcia, rysunki i schematy
·  Tematy miesiąca - obszerne artykuły dotyczące ważnych dziedzin branży 
szklarsko-okiennej
·  Przeglądy - porównanie ofert konkurencyjnych firm
·  Nowości - przedstawienie najnowszych produktów i technologii ... oraz inne artykuły budzące zainteresowanie branży

Główna tematyka:
Produkcja, obróbka i dekoracja szkła oraz produkcja i montaż konstrukcji  przeszklonych, takich jak: okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe i świetliki - to tematy, które porusza czasopismo.

Staramy się popularyzować nowoczesne produkty i technologie związane z branżą szklarską i okienną a także maszyny do obróbki szkła i produkcji okien.

Przekazujemy informacje na temat najnowszych norm i przepisów, a także publikujemy dane ekonomiczne dotyczące sytuacji w budownictwie, a szczególnie ważne dla przemysłu szklarskiego i stolarki budowlanej.

Publikujemy również wywiady z ważnymi menadżerami z branży - którzy swoją fachowość mogą poświadczyć sukcesem kierowanych przez siebie firm.

Nasz miesięcznik jest skierowany głównie do profesjonalistów - takich jak:


·
architekci, projektanci wnętrz, projektanci konstrukcji szklanych, inżynierowie budowlani, wykonawcy i pracownicy zaopatrzenia firm budowlanych
· pracownicy działów handlowych, technicznych i marketingowych w firmach produkujących, przetwarzających i sprzedających szkło, szyby zespolone, lustra i witraże
· pracownicy firm produkujących, sprzedających i montujących okna, drzwi, fasady, świetliki, ogrody zimowe, a także dystrybuujących komponenty do ich produkcji
· pracownicy firm projektujących i wykonujących szklane elementy wyposażenia wnętrz (ściany działowe, meble ze szkła) i konstrukcje szklane (schody, podłogi)
· inwestorzy decydujący o wyborze projektów i wykonawców
· wykładowcy, nauczyciele i studenci szkół technicznych i artystycznych związanych z branżą szklarsko-okienną
· członkowie zrzeszeń branżowych i korporacji technicznych

Dystrybucja:
Nakład 4000 egzemplarzy, rozprowadzany jest głównie przez prenumeratę oraz wysyłkę promocyjną.

Nasz miesięcznik jest obecny na spotkaniach architektów i projektantów, targach budowlanych i seminariach technicznych - organizowanych zarówno przez redakcję jak i zaprzyjaźnione firmy.

 

 

 

Miesięcznik Świat Szkła można też kupić w wybranych salonikach prasowych EMPIK i RUCH.
 
Na stronach www.czasopisma-online.pl  dostępne jest pełne wydanie elektroniczne miesięcznika Świat Szkła. Wiecej informacji o e-wydaniu

 

 

 Artykuły z miesięcznika Świat Szkła są indeksowane w bazie czasopism technicznych BazTech

 

 

Redakcja miesięcznika Świat Szkła zorganizowała również portal branżowy www.swiat-szkla.pl dla profesjonalistów z przemysłu szklarskiego i stolarki budowlanej, z cyklicznie wysyłanym newsletterem.

 

 

 Współpraca

 

 

 

Będzie nam bardzo miło zaproponować Państwu współpracę 
Jesteśmy zainteresowani publikowaniem nadsyłanych przez Państwa informacji o Państwa firmach - nowych urządzeniach, rozwiązaniach technicznych, oferowanych produktach oraz wydarzeniach. Informacje tego typu możemy zamieszczać na 3 różne sposoby:

 

Sposób 1: Notatka w dziale "Nowości"
Krótka informacja (do 2000 znaków + 1 lub 2 ilustracje ), w której informują Państwo o nowym produkcie, obiekcie czy technologii. Informacja ta nie może zawierać elementów ofertowych czy marketingowych, a jedynie techniczne - wtedy będzie bezpłatna.

 

Sposób 2: Notatka w dziale "Wydarzenia"
Informacja o organizowanych przez Państwa imprezach branżowych (np. seminaria szkoleniowe, jubileusze etc.) lub wydarzeniach, w których Państwa firma uczestniczyła. Mogą być to również zapowiedzi wydarzeń. Tekst może zawierać do 4000 znaków, oraz ilustracje. Relacja - bez ofert i materiałów marketingowych - jest bezpłatna.

 

Sposób 3: Artykuł techniczny - artykuł, jak całe pismo, jest przeznaczony dla polskiego czytelnika. Artykuł powinien opisywać konkretny produkt (rodzinę produktów), technologię, materiał, narzędzie, koncentrując się na informacjach technicznych - z podaniem jego parametrów, zaakcentowaniem nowych rozwiązań etc. Ewentualnie może dotyczyć wdrażanych procedur i kampanii, ale opisywać je od strony strukturalno-wdrożeniowej. 

Artykuł bezpłatny - nie może zawierać treści marketingowych, tzn. pełnych danych teleadresowych firmy, tekstów reklamowych, całej oferty handlowej itd. Artykuł jest opracowywany do druku przez redakcję wg aktualnie obowiązującego layoutu i ma odpowiadać przyjętym w piśmie zasadom estetycznym. Załączane zdjęcia w postaci plików komputerowych (formaty: jpg, tiff, eps, cdr z czcionką zamienioną na krzywe) powinny mieć rozdzielczość min 300 dpi dla docelowych wymiarów 100x75 mm.
Tekst nadesłany do redakcji powinien mieć formę ostateczną. Objętość: do 10 000 znaków (2 strony w miesięczniku) - każda dodana ilustracja zmniejsza objętość o 300-500 znaków.

 

Chcesz więcej informacji  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. !

 

więcej informacji o Wydawnictwie EURO-MEDIA Sp. z o. o.   

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik