Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

BOJAR wprowadza nowe produkty w grupie szkła przeciwpożarowego FIRE-BLOCK
Data dodania: 19.09.21

Pomimo panującej niepewności na rynkach i wprowadzonych obostrzeniach w Europie i w Polsce związanych
z pandemią obecna sytuacja nie wpłynęła negatywnie na działalność firmy.

 

Dział badań i rozwoju firmy może pochwalić się nowymi rozwiązaniami w grupie szkła ogniochronnego.

 

Firma BOJAR wykonała badania klasyfikacyjne do przeciwpożarowych drzwi zewnętrznych w systemie PONZIO PE78EI w klasie EI30 i EI60 w grubości 14 i 20 mm.

 

Dzięki tak cienkiej szybie w przestrzeni profilu PE78EI zamontować możemy różne warianty tej szyby ze szkłem bezpiecznym, selektywnym, laminowanym, bez straty termiki.

 

 Współczynnik przenikania ciepła może bez problemu osiągnąć wartości U = 0,5 W/m2K, o co często pytają klienci.

2021 09 07 1

Wraz ze wzrostem zainteresowania naszymi produktami, BOJAR znacząco zwiększył swoje moce produkcyjne w zakresie szkła ppoż. poprzez rozbudowę i wprowadzenie drugiej linii technologicznej, dzięki czemu może zaoferować przystępne terminy realizacji i otwiera się na eksport produktów w całej Europie.

 

Od początku roku firma prężnie inwestuje również w rozwój parku maszynowego. Nowy stół do cięcia szkła firmy LISEC oraz nowoczesna linia dwukrawędziarek powiększają możliwości produkcyjne firmy także w segmencie szkła fasadowego, laminowanego i hartowanego.

2021 09 07 2

Nowoczesne i technologicznie zaawansowane produkty wymagają równie zaawansowanej infrastruktury informatycznej, która pozwoliłaby na automatyczną kontrolę procesu produkcji i zachowanie wysokiej, powtarzalnej jakości naszych produktów.

 

Jednym z elementów kontrolujących jakość końcową szkła hartowanego jest skaner Ilook zintegrowany z piecem.

 

Dzięki danym, otrzymywanym ze skanera i systemu raportowania Insight Reporting Pro, udoskonalono procesy produkcyjne, co pozwoliło zminimalizować zjawisko anizotropii oraz ograniczyć pofalowanie szkła od rolek do wartości nie większej niż 0,06 mm. Tym, co odróżnia nas od innych producentów szkła przeciwpożarowego opartych na szkle hartowanym jest to, że jako jedyni do starczamy je bez widocznej anizotropii.

 

2021 09 07 3


Poza skanerem kontrolującym jakość szkła hartowanego, Bojar zainstalował skaner optyczny firmy SOFTSOLUTION, do automatycznej, niezawodnej kontroli jakości szkła zespalanego do wszystkich możliwych aplikacji – od rozwiązań ppoż po szkło fasadowe.

 

Technologia ta zapewnia stabilny, przejrzysty i dokładny pomiar w celu wykrycia defektów (rys , wtrąceń, uszkodzeń powłoki, wad krawędzi) , jak również kontrolę wymiarową.

 

Nasza firma jest dobrze przygotowana do zbilżających się zmian w normach dotyczących jakości szkła teraz i w najbliższej przyszłości.

 

Krzysztof Harasimowicz, Dyrektor Handlowy BOJAR Sp. z o.o.

 

2021 09 07 4

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik