Inteligentne samozamykacze drzwi, które nie potrzebują wnęki podłogowej |
Data dodania: 27.02.18 |
Niezależnie od tego, czy chodzi o drzwi do korytarzy, drzwi wejściowe, czy też o wejścia do biur, samozamykający się zawias jest idealnym rozwiązaniem w każdym miejscu, w którym drzwi nie powinny pozostać otwarte. Nowe, samozamykające się zawiasy Bohle oferują praktyczny mechanizm zamykający z inteligentną technologią hydrauliczną. Mechanizm ten jest zintegrowany z nakładanym zawiasem narożnym (umieszczonym w narożu szklanej tafli drzwi), który może być stosowany tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy czym nie jest konieczne wykonanie wnęki w podłodze do umieszczenia skrzynki podłogowej z mechanizmem, jak to jest wymagane w przypadku standardowych samozamykaczy, a sama podłoga może pozostać nienaruszona.
Subtelny design: samozamykający się zawias do szklanych drzwi
Samozamykające się szklane drzwi mogą teraz być instalowane już w wykończonym pomieszczeniu, gdyż stanowiącą podstawę płytę bazową można łatwo przykręcić do podłogi, bez potrzeby wykonania wnęki podłogowej. To największa zaleta najnowszego, samozamykającego się zawiasu. Nie są więc wykonywane „brudne” prace budowlane i nie jest wymagana przerwa w montażu drzwi na czas utwardzenia się zaprawy cementowej (stosowanej przy tradycyjne metodzie montażu). Nowy produkt może zastąpić konwencjonalne samozamykacze prawie każdego typu. Mechanizm hydrauliczny jest dyskretnie ukryty w cienkiej oprawie umieszczonej na szklanym skrzydle drzwi.
Samozamykający się zawias jest zaprojektowany do drzwi wahadłowych, ale może być również stosowany do drzwi przymykowych (rozwieralnych) z odbojem. Maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Dzięki dwóm rozmiarom może obsługiwać drzwi o szerokości od 750 do 1250 mm i wysokości do 2500 mm, z grubością szkła od 8 do 15 mm (szkło bezpieczne hartowane). Samozamykacz został pomyślnie przetestowany na 500 000 cykli, co oznacza, że może być montowany w pomieszczeniach prywatnych, ale także w budynkach, które mają średni poziom ilości użytkowników publicznych, takich jak np. budynki biurowe.
Podczas zamykania, mechanizm hydrauliczny od kąta otwarcia 10o spowalnia ruch skrzydła drzwi, które delikatnie powraca do pozycji wyjściowej. Dokładne wyrównanie położenia zerowego jest możliwe za pośrednictwem regulacji położenia płyty bazowej w zakresie 4o. Drzwi zapewniają też pozycję zablokowania (gdy są stale otwarte) pod kątem otwarcia 90o.
(...)
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
|