Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Hydro Extrusion Poland z certyfikatem ASI Chain of Custody
Data dodania: 02.06.20

W lutym tego roku dwa zakłady Hydro w Chrzanowie i Trzciance otrzymały certyfikację Performance Standard ASI potwierdzającą odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej. Dziś marka może poszczycić się kolejnym sukcesem: obie fabryki zdobyły certyfikat ASI Chain of Custody.

 

2020 05 4 1

 

Norma Chain of Custody (w skrócie CoC) określa wymagania w zakresie tworzenia łańcucha pochodzenia materiałów. Obejmuje ona m.in. aluminium certyfikowane przez organizację Aluminium Stewardship Initiative (ASI), które buduje nasz łańcuch wartości już na jego wczesnym etapie. Certyfikacją objęte są bowiem nie tylko zakłady oraz realizowane w nich procesy produkcyjne, lecz także sam materiał, który pochodzi ze sprawdzonych, spełniających najwyższe standardy źródeł.

 

— Zdobycie kolejnego, tak istotnego certyfikatu to prawdziwy kamień milowy w udoskonalaniu programu zrównoważonego rozwoju Hydro — podkreśla Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland. — Dzięki CoC nasi klienci zyskują pewność, że pracują na materiałach zachowujących najwyższe standardy jakości i odpowiedzialności na każdym etapie procesu produkcji.

 

2020 05 4 2

 

Zakłady Hydro w Polsce zajmują się produkcją i sprzedażą wyciskanych profili aluminiowych, a także obróbką powierzchni oraz dostarczaniem produktów idealnie dopasowanych do konkretnych potrzeb klientów z sektora transportu, motoryzacji oraz budownictwa ogólnego i inżynieryjnego. Zakład w Chrzanowie zatrudnia około 250 osób, zaś załoga fabryki w Trzciance liczy obecnie około 700 pracowników.

 

Firma Hydro łącznie zatrudnia w Polsce ponad 1400 osób. — Jestem niezwykle dumny z naszego zespołu, którego wysiłki i codzienna, odpowiedzialna praca doprowadziły do zdobycia certyfikatu Chain of Custody. Prowadzenie biznesu w sposób uczciwy i zrównoważony stanowi jedną z kluczowych wartości naszej firmy — podkreśla Egil Hogna, wiceprezes Hydro stojący na czele dywizji Extruded Solutions.

 

Extruded Solutions to największa dywizja biznesowa Hydro, zatrudniająca 22 000 pracowników w 40 krajach, która dostarcza dopasowane komponenty i rozwiązania bazujące na profilach aluminiowych dla wszystkich gałęzi przemysłu – od sektora motoryzacyjnego i transportu publicznego, poprzez branżę budowlano-konstrukcyjną, aż po przemysł elektroniczny, stoczniowy oraz branżę offshore. Extruded Solutions obsługuje ponad 30 tysięcy klientów na całym świecie.

 

2020 05 4 3Aluminium Stewardship Initiative (ASI) to zrzeszająca wiele grup interesów, międzynarodowa organizacja non-profit, która wyznacza standardy oraz prowadzi procesy certyfikacyjne w sektorze aluminium.

 

 Jej działalność obejmuje pełny łańcuch wartości, od zrównoważonego pozyskiwania surowców poprzez odpowiedzialną produkcję aż po dobre praktyki w obszarze zarządzania produktem.

 

W tym celu w grudniu 2017 roku ASI ustanowiła świadectwa Performance Standard oraz Chain of Custody Standard, które przyznawane są firmom i instytucjom spełniającym odpowiednie standardy. https://aluminium-stewardship.org/asi-standards/chain-of-custody-standard/  

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 05/2020
   

 

 

 

 

01 chik
01 chik