Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Informacje o produktach firmy Bohle AG do uzdatniania wody
Data dodania: 27.09.17

Tworzenie się osadu z pozostałości powstałych przy obróbce ściernej szkła jest irytującym zjawiskiem, które często jest po prostu pomijane. Raz w tygodniu, czasami częściej, zbiorniki maszyn obrabiających szkło są czyszczone.

 

W tym czasie maszyna nie może być używana, a przy czyszczeniu maszyny zużywa się cenne godziny pracy, należy też napełnić zbiornik dużą ilością świeżej wody, a brudną wodę (co jest niedopuszczalne) często wylewa się do kanalizacji.

 

Chociaż duże zakłady przetwórstwa szkła przeważnie zainstalowały centralne oczyszczalnie ścieków, to małe i średnie przedsiębiorstwa często boją się podobnych inwestycji – chociaż są one mniej kosztowne niż można by sądzić; I amortyzują się w stosunkowo krótkim czasie. 

 

 

2017 9 42 1

 

Czysta woda – wyższa produktywność

 

 

To tylko dzięki brakowi kontroli przez lokalne władze, możliwe jest , że na przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem szkła nie nakładane są grzywny i kary – zgodne z odpowiednimi prawnymi wytycznymi zarówno na poziomie europejskim, jak i lokalnym.

 

Rozwiązanie tego problemu jest proste – oczyszczanie wody stosowanej w procesach obróbki szkła przez zdecentralizowane systemy uzdatniające (oczyszczające) staje się coraz bardziej popularne. Systemy do uzdatniania wody takie jak Bohle Sedimentor, pracują w trybie bypass (z obejściem): woda procesowa (stosowana w trakcie procesu obróbki szkła) nie jest oczyszczana w trakcie przepływu, ale jest całkowicie oddzielona od maszyny przetwarzającej szkło.

 

Zastosowanie granulatów (wywołujących sedymentację osadu) w postaci proszku zamiast ciekłych, chemicznych flokulantów skutecznie zapobiega wszelkim możliwym uszkodzeniom maszyny przetwarzającej szkło (na przykład przez korozję maszyny lub zapychanie rurociągów).

 

Czysta woda procesowa ma wiele zalet: poza ważnym aspektem ochrony środowiska, oszczędza się zasoby słodkiej wody, znacznie zmniejsza się też częstotliwość czyszczenia, a przy dodatkowym korzystaniu z koncentratów chłodziw zwiększa się jakość polerowanych powierzchni szkła oraz zwiększa się wydajność maszyny, a trwałość narzędzi diamentowych jest dłuższa nawet o około 25%.

 

Połączenie tych zalet prowadzi do tego, że w większości przypadków czas amortyzacji inwestycji jest krótszy niż rok.

 

Urządzenia do uzdatniania wody Bohle Sedimentor to standardowe maszyny, które można bez problemu łączyć ze wszystkimi maszynami do przetwórstwa szkła – od małej maszyny do obróbki krawędzi szkła aż do dużych dwukrawędziarek.

 

Urządzenia te są dostępne w różnych rozmiarach, są też łatwe w obsłudze, prawie nie ulegają awariom i zużyciu, a wymagają tylko minimalnych zabiegów konserwacyjnych. Zostały one zainstalowane przez firmę Bohle w ponad 400 zakładach obróbki szkła – w tym na tak oddalonych rynkach, jak USA, Australia, Emiraty Arabskie, Afryka Południowa czy Iran.

 

 

2017 9 43 1

 BOHLE Sedimentor 2.4

 

(...)

 

 

Jesteśmy tak przekonani do jakości naszej technologii, że oferujemy naszym klientom bezpłatną ofertę testową: dostarczamy i instalujemy urządzenie uzdatniajace, w tym niezbędne materiały eksploatacyjne do pracy w ciągu 4 tygodni. Jeśli klient nie jest zadowolony, zwraca urządzenie i ponosi tylko koszty wysyłki, wyjaśnia Ralf Ackermann, menedżer ds. sprzedaży w firmie Bohle AG oraz kierownik działu produktów, odpowiedzialny za obszar maszyn do obróbki szkła. Łącznie z ponad 30 testowych instalacji, do tej pory zwrócono nam jedną – ponieważ oczyszczała ona „zbyt dobrze”: usunięto również oleje smarujące, które były potrzebne klientowi w procesie obróbki szkła.

 

System uzdatnianie wody w osadnikach jest odpowiedni nie tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw – duża firma zajmująca się obróbką szkła na skalę przemysłową też może wykorzystywać tę wydajną, a zarazem „bezproblemową” technologię.

 

 

Przedstawicielstwa w Polsce :


Polver Sp. z o.o. Sp.k. · ul. Fredry 2 · 30-605 Kraków
0048 12 260 14 10 · www.polver.pl


MyGlass Piotr Wałuszko · ul. Rękodzielnicza 14 · 54-135 Wrocław
0048 513 480 680 · www.glass24.pl


ACE Glass M. Woźniak sp.k. · ul. Kamienna 6 · 62-081 Wysogotowo
0048 61 81 62 919 · www.aceglass.pl

 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik