Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Fazowarka z Chin - dla małych zakładów usługowych
Data dodania: 02.10.08

Fazowarki oferowane przez renomowanych producentów europejskich to maszyny, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Oczywiście każda z firm szlifujących lustra lub fronty meblowe chciałaby mieć w swojej hali maszynę do faz ze znakiem firmowym BAVELLONI lub BOVONE. Taka obrabiarka to najwyższe piętra jakości, dokładności i wydajności. Niestety, dla małych zakładów barierą zwykle jest cena.

    Z myślą o tej grupie klientów spółka MAK wprowadziła na rynek polski ekonomiczną 11-wrzecionową fazowarkę SXM11P, produkowaną przez chińską firmę SUNTECH.

    Maszyna wyróżnia się wysoką jakością wykonania i zastosowanych do jej budowy materiałów. Fazowarka sterowana jest przez komputer wyprodukowany przez japońską firmę MITSUBISHI i umożliwia wykonanie fazy o szerokości do 60 mm. Precyzyjnie wykonane łańcuchy transportera głównego ze specjalnymi poduszkami przedłużeniowymi umożliwiają fazowanie elementów o minimalnych wymiarach 40x40 mm. Cały zespół transportera głównego zaprojektowano i wykonano bardzo starannie, ze szczególnym uwzględnieniem ulepszenia cieplnego narażonych na ścieranie części.

Transportery - wejściowy i wyjściowy - wyposażono w odporne na uszkodzenia pasy zębate renomowanej włoskiej firmy MEGADYNE S.r.l. Wrzeciona o zamkniętej, izolowanej od wilgoci konstrukcji napędzane są przez silniki ABB. Zespół wrzecion fazujących umieszczono w uchylnej kołysce . Zmiana kąta kołyski realizowana jest za pomocą precyzyjnej przekładni kątowej, której pracą steruje komputer.

    Maszyna wyposażona jest w 13 tarcz o konfiguracji zilustrowanej na rys. 2. Patrząc od strony wejścia szkła zamocowano: 3 garnkowe tarcze diamentowe na twardej osnowie metalowej (D1 - D3), obwodową tarczę diamentową do krawędzi D4, dalej faza obrabiana jest 4 tarczami diamentowymi na miękkiej osnowie żywicznej (R1 - R4), na końcu odbywa się polerowanie przy pomocy 3 tarcz filcowych, na które podawany jest płynny roztwór tlenku ceru.

    Panel sterujący maszyny wyposażono w czytelny ekran LCD, na którym możemy łatwo odczytać nastawione parametry obróbki. Intuicyjne, graficzne oprogramowanie komputera pozwala na łatwe wprowadzenie grubości szkła, prędkości obróbki, szerokości i kąta fazy. Stopień automatyzacji nastaw maszyny jest podobny do spotykanego w fazowarkach renomowanych producentów europejskich.

    Opisana przez nas obrabiarka została dobrze przyjęta na rynku polskim i możemy śmiało polecić ją zakładom koncentrującym się na świadczeniu usług. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewnia MAK Sp. z o.o.

Zbigniew Burda
MAK Sp. z o.o.
więcej informacji: Świat Szkła 9/2008 
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik