Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Odpowiedni zakup w odpowiednim czasie
Data dodania: 19.09.19

Właściwy wybór: mała firma zajmująca się obróbką szkła wybiera stół do cięcia z serii podstawowej, opracowany przez LiSEC.

 

 2019 09 52 1

Dyrektor generalny Vincent Blockeel jest skłonny zainwestować w coś nowego, a następnie to rozbudować: „Chciałbym to zrobić z LiSEC, ponieważ doceniam ich dogłębną znajomość rynku i umiejętności opracowywania rozwiązań zorientowanych na klienta”.

 

Z 32 pracownikami i rocznym obrotem w wysokości około pięciu milionów euro, DOCHY jest faktycznie małą firmą. Firma ma siedzibę we Flandrii Zachodniej, w Belgii i została założona w 1911 roku. W 2007 roku przejęła ją dyrektor generalny Vincent Blockeel, ponieważ nie można było znaleźć następcy kierownictwa. DOCHY przetwarza szkła pojedyncze i laminowane do wszystkich zastosowań, a także produkuje lustra.

 

Sposób myślenia Vincenta Blockeel jest prosty: — Wiem, że nie jesteśmy dużą firmą, ale my również musimy być w stanie dostarczać nasze produkty w najlepszej możliwej jakości. W przeszłości nie miałem okazji inwestować w wysokiej klasy sprzęt, który jest absolutnie niezbędny, aby być konkurencyjnym i odnosić sukcesy. Moja rozmowa z firmą LISEC to zmieniła.

 

 2019 09 52 2

Marcin Okwiek pochodzi z Polski i obsługuje maszynę LAMICUT w DOCHY.

 

Firma LiSEC przedstawiła swoją podstawową serię produktów: rozwiązania dla przetwórców szkła, które są zlokalizowane na tzw. rynkach wschodzących lub dla firm rozpoczynających działalność i nowicjusz w branży. Podstawowa seria produktów oferuje jakość LiSEC w przystępnej cenie. I to właśnie liczyło się dla Vincenta Blockeel. — Przy poprzednim stole do cięcia cały czas mieliśmy problemy. Miał zaledwie pięć lat, ale kiedy go zdemontowaliśmy, aby zrobić miejsce dla bazy LAMICUT, pod spodem leżały dziesiątki śrub – nie takiej jakości się spodziewałem — wspomina.

 

Marcin Okwiek pochodzi z Polski i obsługuje podstawową maszynę LAMICUT w DOCHY. Zapytany o swoje doświadczenia ze stołem do cięcia szkła LiSEC, może znaleźć tylko pozytywne słowa: — Na początku byłem trochę sceptyczny, ponieważ nigdy wcześniej nie pracowałem z maszyną LiSEC. Dopóki nie zrozumiałem filozofii producenta i nie przepracowałem kilku zmian roboczych obsługując maszynę LAMICUT. Konstrukcja jest znacznie bardziej "przemysłowa" i pasuje do firmy zajmującej się przetwarzaniem szkła, jest bardzo solidna. Co więcej, w razie potrzeby łatwiej jest dokonywać ręcznych ustawień maszyny, co w przeszłości było niemożliwe.

 

2019 09 52 3

DOCHY przetwarza szkła monolityczne i laminowane do wszystkich zastosowań, a także produkuje lustra.

 

Kolejnym aspektem, który Marcin bardzo lubi, jest bezpieczeństwo zapewnione osobie obsługującej stół do cięcia szkła. — Stół LAMICUT jest wyposażony w przemyślany system bezpieczeństwa. Teraz nie ma już ryzyka zranienia się — podkreśla Marcin Okwiek i dodaje — W przeszłości koła tnące łamały się regularnie, co oznaczało stratę czasu na ich wymianę, a także dodatkowe koszty.

 

Vincent Blockeel o swojej decyzji o zakupie stołu LAMICUT: — W przeszłości nigdy nie myślałem o zakupie maszyny od firmy LiSEC. Myślałem, że jest dla mnie poza zasięgiem. Teraz podstawowa, ekonomiczna seria produktów adresowana jest do takich firm, jak moja. I teraz stać mnie na technologię LiSEC. Co więcej: teraz współpracuję bezpośrednio z konstruktorem maszyn, bez pośrednika, to inna relacja biznesowa.

 

 2019 09 52 4

Marcin Okwiek: „Maszyna ma charakter o wiele bardziej przemysłowy i pasuje do firmy zajmującej się obróbką szkła, jest bardzo solidna. Co więcej, w razie potrzeby łatwiej jest wprowadzać ustawienia ręczne, co w przeszłości było niemożliwe”.

 

Vincent Blockeel planuje rozwinąć swoją firmę. Zamierza rozwijać się geograficznie, a także poszerzać gamę produktów. Obecnie DOCHY ma własny system profili produkowany w Chinach i zamierza wkrótce wprowadzić go na rynek. Dyrektor generalny jest skłonny zainwestować w coś nowego, a następnie to rozbudować: — Chciałbym to zrobić z LiSEC, ponieważ doceniam ich dogłębną znajomość rynku i umiejętności opracowywania niestandardowych, zorientowanych na klienta rozwiązań. Uważam LiSEC za partnera biznesowego, któremu można zaufać.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 9/2019
   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik