Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

TYROLIT przedtswia - Dwa kroki naprzód w procesie szlifowania szkła laminowanego
Data dodania: 11.11.19

TYROLIT jest wiodącym na świecie producentem narzędzi do szlifowania i obróbki oraz dostawcą systemów dla branży budowlanej.

 

Ta rodzinna firma z siedzibą w Schwaz (Austria) posiada ponad stuletnie doświadczenie korporacyjne i technologiczne.

 

Obecnie jest częścią dynamicznej Grupy Swarovski.

 

2019 11 61 1

 

TYROLIT opracował najlepsze rozwiązanie technologiczne dla procesu szlifowania szkła laminowanego, zmniejszając jednocześnie naprężenia dla narzędzia i przedmiotu obrabianego.

 

W przypadku obróbki szkła laminowanego nacisk na uproszczenie operacji szlifowania, poprawę wydajności i poprawę jakości przetwarzania skłonił klientów do wypróbowania wielu różnych rozwiązań.

 

Problem podczas przetwarzania szkła laminowanego stanowi często również konieczność regularnego zatrzymywania maszyn szlifierskich w celu usunięcia nagromadzonych odpadów z tworzyw sztucznych.

 

Specjaliści od produktów TYROLIT rozpoznali te problemy i opracowali innowacyjne, nowe ściernice, które oferują najlepszą efektywność.

 

Szczeliny na tych nowych narzędziach – ustawione pod kątem w przeciwnych kierunkach – mają na celu rozdrobnienie odpadów z tworzyw sztucznych na małe odłamki, które mogą łatwo zostać usunięte z obszaru szlifowania.

 

Ta nowa geometria narzędzia została nazwana REVERSE i jest to system chroniony prawem patentowym.

 

Regularne i skuteczne usuwanie odłamków plastiku ma znaczący pozytywny wpływ również na diamentową taśmę ściernicy. Po usunięciu odpadów może pracować bez przegrzania.

 

Jest to niezbędny warunek uzyskania lepszej jakości wykończenia krawędzi i zapobiegania deformacji, a także zmniejszenia zużycia ściernic diamentowych, zwiększając w ten sposób trwałość narzędzi diamentowych nawet o 30%.

 

Ponadto nowe koła REVERSE umożliwiają o 20% większą prędkość roboczą w porównaniu do standardowych.

 

Szkło laminowane ma szerokie zastosowanie w elewacjach architektonicznych i obiektach konstrukcyjnych. 

 

Osoby zajmujące się na co dzień obróbką tego materiału skorzystają nie tylko na wyższych prędkościach roboczych, ale także na braku przestojów maszyny i żmudnych procesach jej czyszczenia oraz resetowania.

 

TYROLIT pokazał nowy typ narzędzia REVERSE na Glass- Build America w Atlancie, w dniach 17–19 września br. oraz na Vitrum w Mediolanie, w dniach 1–4 października 2019 r.

 

Nowe tarcze diamentowe REVERSE są produkowane w Thiene (VI) we Włoszech, gdzie znajduje się główna siedziba oddziału Quartz Industries firmy TYROLIT. Quartz Industries zapewnia narzędzia i rozwiązania dla przemysłu kamieniarskiego, szklarskiego i ceramicznego. 


KERATEK

www.tyrolit.pl  

 

2019 11 33 zzz

(kliknij na zdjęcie powyżej aby je powiększyć)

2019 11 33 zzz1

 

 2019 11 33 zzz2

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik