Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bavelloni – historia i innowacje
Data dodania: 16.05.19

2019 05 02p 2Bavelloni to marka, która tworzyła historię urządzeń  do szlifowania szkła płaskiego. Od początku istnienia stale wprowadza innowacje, w postaci nowych produktów i metod produkcji, które mogą poprawić wyniki użytkowników maszyn pod względem wydajności i jakości.

 

Historia firmy zaczyna się już w 1946 roku kiedy to Zeffiro Bavelloni rozpoczyna wytwarzanie pierwszych narzędzi diamentowych do obróbki ściernej szkła: jako pierwszy na świecie opracował narzędzia diamentowe do wielokrotnej obróbki. W 1951 roku firma uruchamia swoją pierwszą fabrykę narzędzi diamentowych.

 

2019 05 02p 3Pod koniec lat 60., w branży szkła, gdzie prawie nie ma mechanizacji, Bavelloni rozpoczyna produkcję pierwszych jednoosiowych ukosowarek: mogą one zapewnić dobrą jakość, ale mają bardzo ograniczoną wydajność

 

Firma nieustannie się rozwija i już w 1973 roku wprowadza systemy elektroniczne do pierwszych krawędziarek pionowych. Stale rosnące wymagania rynku i badania nad kolejnymi maszynami prowadzą Bavelloni do przejęcia firmy G.M.E, specjalizującej się w produkcji wiertarek do szkła, dwukrawędziarek i stołów do cięcia, zlokalizowanej w Costa di Mezzate (BG).


W ciągu dalszych lat firma nie ustawała w swych dążeniach do udoskonalania maszyn i wprowadzania na rynek kolejnych produktów. W 2003 roku doszło do fuzji z firmą GLASTON w wyniku czego w 2005 powstało GLASTON Italy.

Po 10-letnim okresie współpracy z tym producentem Bavelloni wrócił. Grupa włoskich menedżerów nabywa 100% akcji GLASTON Italy. Nazwa firmy zostaje zmieniona na Bavelloni SpA, co oznacza powrót marki Bavelloni na rynek.

 

2019 05 02p 1


Siedziba firmy, w której produkowane są wszystkie maszyny Bavelloni, zostaje przeniesiona do Lentate Sul Seveso (MB), kilka kilometrów od poprzedniej lokalizacji. Prężny rozwój firmy pozwala na otwarcie w 2017 roku pierwszego oddziału Bavelloni w USA.


Koniec 2018 roku to kolejne ważne etapy w rozwoju firmy. W październiku Bavelloni wprowadza koncepcję „W PEŁNI ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIA” dla niestandardowych rozwiązań i specjalnych projektów a już w grudniu nabywa biznes narzędziowy.


W ten sposób firma zapewnia swoim klientom pełną obsługę, począwszy od pomysłu na zintegrowane rozwiązania produkcji, poprzez wyposażenie w maszyny, na stałym dostarczaniu narzędzi kończąc. W ten sposób zapewnia połączenie doświadczenia zdobytego na przestrzeni ponad 70 lat z innowacjami wprowadzanymi przez dział B&R. Doświadczenie zdobyte dzięki tysiącom maszyn zaprojektowanych, wyprodukowanych i zainstalowanych na całym świecie jest gwarancją niezawodności i jakości.

 

Bavelloni jest dziś całkowicie włoską firmą: 100% maszyn jest produkowanych we Włoszech. Głównym priorytetem firmy zawsze było pomaganie swym klientom i rozwijanie się razem z nimi, opracowywanie skutecznych rozwiązań i długotrwała współpraca z końcowym użytkownikiem maszyny.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik